Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Beidéztek tanúnak egy tárgyalá...

Beidéztek tanúnak egy tárgyalásra. Ezt elfogadják indokként hogy nem megyek be?

Figyelt kérdés
Van 1 egy éves fiam, akit nem tudok kire hagyni. Így nem tudok megjelenni a tárgyaláson. Ezt hogy írjam meg nekik levélben? Elfogadják? Ha viszont mégsem, és elmegyek, mi történik majd, az ügy több mint 3 éve történt. Halvány emlékeim sincsenek, így viszont minden kérdésre azt a választ tudom adni, hogy nem emlékszem. Van egy vallomásom, akkor azt veszik figyelembe? Lehet hogy hülye kérdés de csinálhatnak velem valamit? Félek hogy azt hiszik hazudok majd, pedig tényleg nem emlékszem mi történt 3 évvel ezelőtt...
2013. szept. 30. 12:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Max beviszed magaddal a kölyköt..
2013. szept. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom előállítanak a rendőrök ha nem jelensz meg a bíróságon.

Nem tudom valóban így van e, de én így tudom ha tanú vagy.

2013. szept. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kösz, de nekem gyerekem van, nem kölyköm. Az maximum neked, meg a hozzád hasonló állatoknak lehet. :) És biztos hogy nem viszem be. Ilyet nem kérhetnek...
2013. szept. 30. 12:27
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

De, kérhetnek, a tanúzás pedig nem opcionális.


Van ez a csodaszerkezet, amit úgy hívnak, hogy babakocsi, szerintem próbáld ki.

2013. szept. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azt írták a levélben hogy ha előre szólok nekik, és alapos indokkal igazolom, akkor nem büntethetnek meg. Egyébként x forintól 50.ezerig terjedhet a büntetés. De ez vajon alapos indok nekik?
2013. szept. 30. 12:30
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem megfelelő indok!

A megfelelő indok az, ha épp kórházban vagy, vagy külföldön tartózkodsz (szintén átmenetileg, ha hosszabb ideig, akkor adott esetben még haza is kell emiatt jönnöd, de, ha pl. csak egy hétig, akkor, amennyiben szükséges a vallomásod, egy következő tárgyaláson hallgatnak meg)...


Mellesleg, csak adott tárgyalásra tudnád kimenteni magadat, legközelebb már nem! Ha akarnak, úgyis megidéznek a következőre is.

Nekem pont a múltkor állítottak elő bilincsben egy nőt, aki szintén úgy gondolta, ő márpedig nem jön tanúskodni. Három mulasztott tárgyalás, összesen 250.000,- Ft bírság és egy bilincsbe veréses előállítás után mégis ott volt. :)


Szóval ezt nem tanácsolom.


Ügyvédjelölt

2013. szept. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 EagleHUN ***** válasza:
77%

Polgári és Büntető eljárásba is beidézhetnek és meg kell jelenned (Különben kimennek érted a rendőrök és bevisznek).

Azt nem tudom milyen indokokat fogadnának el arra hogy ha nem mész, pl hogy kórházban vagy, ilyen Gyerekelhelyezésest semmiképpen, azt mondanák fogadj bébiszittert és ha kérsz róla számlát akkor megtérítik a költséged, persze csak ha ezt előre jelezted, utólag már hiába reklamálsz. (Ugyanígy a beutazásod költségét is téríteniük kell, tedd el a jegyeket! És a munkahelyednek szóló igazolást is ki kell állítaniuk hogy ott voltál nem máshol!)

Polgári peres eljárásban is be kell menned, de talán ott van annyi előjogod hogy megtagadhatod a tanúskodást, a büntetőperekben nem, de ebben nem, én így tudom.


Mi az hogy nem emlékszel 3 évvel ezelőtti dologra?

Ha valami "akció" volt, arra általában emlékszik az ember, kivéve ha alkohol vagy egyéb befolyásoltság alatt állt. Amire nem emlékszünk az nem is jelentős dolog abból aligha szoktak pert csinálni.

Ha mégis ilyen rossz a memóriád akkor nyugodtan mond meg hogy alig emlékszel az eseményekre, de azért próbálj válaszolni.


Én is azt javaslom, ha nem túl kicsi a gyerek (és nem bőgi végig a tárgyalást) inkább vidd be magaddal, anyukaként ők is másképp néznek rád. (Kevésbé föltételezik hogy esetleg hazudsz)

2013. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az hogy "nincs kire hagyni a gyermeked" nem alapos indok.


Nekem nagymamámat idézték be, ő mozgás korlátozott volt.

Nem fogadták el, egy ügyészségi alkalmazott és egy nyomozó "házhoz" jött és meghallgatta.


Ez az ügy súlyától függ.

2013. szept. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A babát nem tudom bevinni, borzasztó macerás lenne, akkor megkérek inkább mégis valakit. Viszont itt a másik kérdés akkor: mi van ha tényleg nem tudok válaszolni semmire? Nem is akarok mert nem emlékszem a vallomásra sem, és nem akarok hamis tanúzásba keveredni. Rablás miatt van tárgyalás, én pultos voltam, semmit nem is láttam az egészből. Amiatt belém köthetnek ha nem emlékszem semmire? Megmondom hogy használják a vallomásomat.
2013. szept. 30. 13:42
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem, itt sem tagadhatja meg a tanúskodást. Saját maga ellen nem kell terhelő bizonyítékokat szolgáltatni, ha esetleg bűncselekményről lenne szó, de ennyi.

A büntetőeljárásban lehet megtagadni, törvényben meghatározott esetekben, de itt egyébként az sem derült ki, hogy milyen ügyről van szó...


Nem fognak rá máshogy nézni attól, hogy ott lesz egy gyerek, max. haragudni fognak, mert nem vicces ám, mikor a folyosón gyerekek ordítanak. Bevinni meg úgysem lehet.

Vigyázzon rá addig inkább valaki, oldd meg.


A költségtérítés sem olyan egyszerű, mint ahogy azt feljebb valaki írta, de tény, hogy van ilyen. Meg fogják kérdezni a költségigényedet.


Ha nem emlékszel semmire, akkor nyilván azt kell mondani, de úgyis nekiáll majd kérdezgetni, és az elég hihetetlen, hogy semmire se tudjál válaszolni...


Ügyvédjelölt

2013. szept. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!