Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Élesből átalakított gázpisztol...

Élesből átalakított gázpisztolyt lehet viselni?

Figyelt kérdés

Ha veszek egy élesből átalakított, hatástalanított... nem tudom, hogy mondják gázpisztolyt, akkor arra lehet viselési engedélyt szerezni? Tartani enélkül is lehet otthon és kocsiba igaz?

Körülbelül mennyibe kerül a viselési engedély beszerzése és milyen papírok kellenek hozzá, hogy esetleg igazoljam, hogy átalakított élesre kérem a viselésit?



2013. okt. 12. 13:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha szakboltba veszed lepapírozva meg minden, gázpisztolyként, akkor nem tök mindegy hogy élesből alakították-e át?
2013. okt. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 doboszoli ***** válasza:

Igen, kapható, Keserű Béláék csinálják, az MKH kártya bizonyítja, hogy nem "éles" fegyver.

Adnak rá viselési engedélyt, vizsga nem kell, a helyi rendőrségen adják ki az igrenden.

Otthon engedély nélkül tartható, kocsiban elvileg nem, miután a közterületen lévő autóra is a közterületen érvényes szabályok vonatkoznak. (kivéve a diplomáciai járművek)

2013. okt. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

5250Ft-ba fog kerülni.

3100Ft az erkölcsi

2000Ft a rendőrségen befizetendő összeg (csekken)

150Ft a nyomtatvány az erkölcsihez (postán tudod megvenni, valami adattovábbításos dolgot kérj, és a lap hátulján felülről a 3.-at kell beikszelni. "A fegyverekről és lőszerekről..." így kezdődik.

2013. okt. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik leírta pontosan. Fontos még, hogy legyen hozzá MKH kártya, ha ez nincs akkor az mkh.hu oldalon találsz további infót, ez bizonyítja, hogy tényleg gázpisztolyról van szó.


Amúgy mindennapi viseletre nem ajánlottak az élesből átalakítottak, hiszen azok az éles lőszerekre vannak méretezve, az átalakítás pedig nem biztos, hogy feltétlenül jól sikerül, ezeket inkább gyűjteni szokták, otthon vitrinben tartani, vagy néha játszani velük.

2013. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:


Kocsiban nem lehet tartani engedély nélkül!


Az autód, hogyha közterületen áll, akkor maga a kocsi, a beltere is közterületnek számít. Ezért hogyha a gázpisztolyt csak otthon és a kocsidban tervezed tartani, akkor is kell hozzá viselési engedélyt csináltatni a rendőrségen. Mert a kocsid közterületnek számít és ha ott tartod az akkor ugyanúgy szabálysértés, mintha rejtve hordanád az utcán viselési nélkül. (Amúgy én egy gáz-riasztó besorolású Onestát tartok a kesztyűtartóban, engedéllyel.)

2013. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 doboszoli ***** válasza:

"gáz-riasztó besorolású Onesta"..

Miről maradtam le? Nekem is Onestám van.(többek között)

2013. okt. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Bizony, gáz-riasztó Onesta, amire lehet kiváltani viselésit is.


A Vaterán pont kapható is egy ilyen. Le is írja az eladó, hogy gáz-riasztó besorolású:


[link]


Illetve ezen az oldalon egy bemutató videó van róla, ahol szintén megemlítik fontos, új információként, hogy gáz-riasztó besorolásúak már az új gyártásúak:


[link]


Abban nem vagyok biztos, hogy az újonnan gyártott példányok már csak gáz-riasztóként készülnek (hátránya nincs, csak előnye) vagy pedig csak pár hónapig gyártották a gáz-riasztó besorolású szériát.

2013. okt. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 doboszoli ***** válasza:

A Vass Gabi videója tényleg újként ért, köszönöm.

(Gábor modora gyakran hagy kívánnivalót maga után, de a szakmai hozzáértése megkérdőjelezhetetlen. Felismerhető a videón a jobb kézen viselt óráról)

Ám a Vaterán a klasszikus muzeális Onestát hirdetik, ügyesen megjegyezve, hogy "magánterületen" szabadon tartható, viselhető. Ezt vedd figyelembe.

Hiába, ez a Béla bá' (értsd: Keserű Béla) tud valamit...

2013. okt. 20. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A Vaterán a leírásban ez van:


"Gáz-riasztó fegyvernek lett gyártva,így szabadon vásárolható és tartható magánterületen."


Én ezt úgy értelmezem, hogy gáz-riasztó (mivel le is írja, erről szól a mondat első fele). A többi része pedig arra vonatkozik (szerintem), hogy a gázpisztolyokat szabadon lehet venni és otthon tartani.

Még zárójelbe odaképzelhető az (szerintem), hogy így folytatja az eladó a leírást: "És viselési engedély közterületre kiváltható rá."

2013. okt. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 doboszoli ***** válasza:
Biztos, hogy muzeális, de Te tudod.
2013. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!