Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Munkahelyemen, szolgálati...

Munkahelyemen, szolgálati helyemen viselhetek gázpisztolyt viselési engedél nélkül?

Figyelt kérdés
Az objektum nincs kerítéssel elkerítve, lakópark. Rendszeresen járőrözni kell, 24 órás portaszolgálat van, de nem biztonsági szolgálat. A környék elég veszélyes, sok az incidens. Azt mondták egy fegyverboltban, hogy ilyen esetben, mivel magánterületen vagyok, tarthatok magamnál gázpisztolyt, mert a tartáshoz nem kell engedély. Jól informáltak?

2012. okt. 8. 06:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Erröl a munkahelyedet is meg a rendörséget is meg kell kérdezned.
2012. okt. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem viselheted engedély nélkül..ha egy lakópark magánterületnek számit akkor pl egy pláza is az,ott sem viselheted engedély nélkül,akkor sem ha az a munkahelyed.A tartás pedig az otthon tartást jelenti,a magadnál tartást már viselésnek hivják.
2012. okt. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Csak és kizárólag a saját otthonodban tarthatsz magadnál gázfegyvert,ahhoz,hogy egyáltalán az utcára kivihesd,már engedély kell. A munkahelyed,hiába magánterület,nem a Te otthonod,tehát ahhoz,hogy ott nálad legyen,engedély kell. Ezt a rendőrségen pár ezer forintért megcsinálják!

De még akkor is tokban kell tartani és nem lehet "mutogatni",tehát a felsőddel el kell takarni.

2012. okt. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha magánterületen vagy akkor kérdezd meg a terület tulajdonosát. Ha ő engedélyezi neked akkor szerintem ennek nincsen további akadálya.


De közterületen úgy kell szállítanod hogy a tárat ki kell szedni, a tárból is ki kell szedni a golyókat és mindent külön csomagolni.


A legegyszerűbb az lenne ha elbattyogsz a rendőrségre és kemény 4000 ft-ért kérsz egy viselési engedélyt (legutóbb amikor ez ügybe jártam 4000 volt) 60 napon belül megérkezik az engedély. Ezek után már hordhatod magadnál mindenhol betárazva, de csak is kizárólag rejtve. Külső szemlélő ne lássa hogy nálad fegyver van.

2012. okt. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem kaphatok engedélyt. Volt egy kis gubanc.
2012. okt. 8. 14:18
 6/9 kovpet ***** válasza:

HA magánterület, akkor viselheted. Biztos hogy az?

A munkáltatónak nem tudom, hogy van-e beleszólása, ezt nem árt tisztázni, nézz utána szerintem.


Viszont: az megvan, hogy szabálysértésről beszélünk, ugye? Tehát ha nálad van és nem lehetne, akkor max pénzbírság lesz. Én inkább ezt vállalnám, mint hogy belehaljak a munkámba...

2012. okt. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egy lakópark es a hozzá tartozó terület (telek). Utànajárok pontosabban és megkérdezem a kerületi rendőrséget. Tehát szabálysértés. Igazoltatásba nem hinném, hogy belefutnék vele. Max, hogyha helyzet van és használnom kell, tuti utána feljelentést tennék és úgy dőlnèk be a gázstukival. Mennyi lehet a plafon a bírságba?
2012. okt. 8. 20:27
 8/9 kovpet ***** válasza:

100k, azt hiszem.

De ha akció van, akkor más a helyzet. Erről érdemesebb megkérdezni valami jogászt, legalábbis én nem tudom a választ. Szerintem, ha jogos védelmi helyzet van, akkor nem büntetnek a gp miatt sem. Ha meg nem az, akkor a legkisebb gondod a gp lesz :)

2012. okt. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Tök mindegy hogy van engedélyed vagy sem,ha használod mindenképpen megsz.patnak a sünök.Ez kérem magyarország, itt mindig az bűnöző akinél stuki van.Én speciel ilyen kést hordok.

[link]

A gázp.csa nekem túl nagy és nehéz,ezt meg se érzem ha rajtam van egész nap.

2012. okt. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!