Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan tudok lenni nyomozó...

Sanci999 kérdése:

Hogyan tudok lenni nyomozó vagy helyszínelő? Többi lent.

Figyelt kérdés

Hogyan tudok lenni Helyszínelő, nyomozó vagy kommandós?

Ezekből szeretnék egy lenni, de nem tudom hogy hogy mi kell hozzá



2013. nov. 7. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

2 dolog kell:

-Jelmez

-Farsang időszak

2013. nov. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Helyszínelő még nem voltam, a többi igen. Akkor még nem ment. Ment viszont a kobboj. Na az is voltam vagy 3szor.
2013. nov. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

a továbbtanulásra gondolsz, akkor:

-a helyszínelő nem, olyan mit a CSI-ban.. kb. olyan mint az orvosoknál a boncmester, gyerekként jó dolognak tűnik, de valójában undorító

-dettó nem CSI, szóval kb. annyit csinálsz, hogy jól kikérdezed (az irodában, nem te rohangálsz a helyszínre[kivétel, ha forrónyomos vagy]) a tanukat, gyanúsítottakat, és szépen írsz vagy 10-20 oldalt arról, hogy miért bűncselekmény vagy miért nem, ezt továbbítod az ügyésznek, ő megmondja, hogy milyen információkra van szüksége, te beidézed az embereket, kihallgatod, majd a többi az ügyész dolga.

-kommandós:ha sportos, egy kicsit aggereszív vagy, akkor ez jó neked, amúgy ha nem jól edzel, akkor hamar lesérülsz (kb. 45 éves korodban), ezért gáz, ha kommandós vagy, mert mostmár csak akkor tudsz eljönni ha lerokkantosítanak=kevesebb nyugdíj

mindegyiknél van éves erőnléti felmérés (2km, lővészet, felülés, húzódzkodás etc) aszem 50 éves korig, különböző időközönként van pszichikai felmérés is. én személy szerint a nyomozót ajánlom, am egyetem utén biztos állás, fizetés.

am egyszerűen egyetemen: Nemzeti Közszolgálati Egyetem-Rendészettudományi Kar

2013. nov. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de az eszed biztos megvan hozzá.
2013. nov. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 suzy135 válasza:
2013. nov. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rendőrtisztin képzik ezeket.


De amúgy az a baj hogy

a helszínelő munkája sose kötött, rengeteg pepecselés, unalmas papírmunka van, de ez a jobb eset, ha vízbefúláshoz, véres balesethez vagy gyerekgyilkossághoz kell menni az nem annyira jó. fizetés is szar. ezeket egy helyszínelő rendőr mesélte személyesen. Nem ajánlja senkinek, meg eleve a rendőr pályát sem.

a nyomozó hasonló, csak még több papírmunka... nem Columbo, meg Derrick.

2013. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!