Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tehet az ember ha folyamat...

Mit tehet az ember ha folyamatosan betörnek/lopnak, hozzá/tőle?

Figyelt kérdés
Ha ráijesztek a bandára, akkor biztosan én húzom a rövidebbet egy 20-30 fős család ellen. Ha szólok a rendőröknek akkor csak legyintenek, (mint a fagyállós gazda esetében) és ha kiderül akkor is én húzom a rövidebbet, mert járt a szám. Szóval akkor mit tehet az ember? költözzön el az egész családjával, boltjával? zárjon be? vagy hagyja, hogy minden nap kirabolják? vagy próbálja megvédeni az értékeit és még őt zárják be 15 évre?

2013. nov. 9. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Én vennák pár önvédelmi eszközt, és megszórnám őket - legalábbis jó lenne. És itt felmerül az a kérdés, hogy el lehet e bánni sok emberrel, akik potenciális veszélyt jelentenek? Mert ha csak egyet elintézel, ki tudja, mit csinálnak majd a jövőben? Múltkor hallottam, hogy van megelőző önvédelmi jogállás is. Szerintem a közvetlen veszély esetén mindenképp lehetne intázkedni, ahogy a fagyállós is tette. Ő mondjuk nagyon felelőtlen volt, mert mások is megsérülhettek volna, de példamutató tettet hajtott végre. Az áramos bácsit sem sittelték le végül.
2013. nov. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Kutya, riasztó, kamera, mozgásérzékelő.


A riasztókból is nagyon sok féle van. Vannak intelligens riasztók, melyek nem jeleznek tévesen. Csak a folyamatos mozgást jelzik, és hívja a mobilodra. Azután majd szólhatsz a rendőröknek és kimennek.


Kevés rendőr van, nem állhatnak nálad őrt!


Ha sajnálod a pénzt vagy nincs, akkor őrizd magad reggeltől estig, más nem fogja megtenni helyetted. A rendőrség nem biztonsági őrzés, nem ez a feladata.


Ahol járőröznek ott próbálnak megelőzni, de nem lehetnek ott mindenhol. Sok országban nincs is rendőr az utcán, csak ha baj van.

2013. nov. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Szégyen, ami ebben az országban működik.. valahogy érdekes hogy szinte minden esetben ez egy etnikumra jellemző... Ha valaki illetéktelenül bemegy másnak a portájára... a tulajdonosnak bármilyen módszerrel joga van megvédeni a sajátját, a saját életét!
2013. nov. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tetro ***** válasza:

"mint a fagyállós gazda", aki egyetlen egy esetben sem tett bejelentést...

nézd, ezt lehet csinálni: [link]

vagy amit a második válaszoló részletesen leírt. így megvétheted az értékeid, és senki sem fog börtönbe zárni.

2013. nov. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt sem értem, hogy ha valaki jogosan védte meg magát (pl. uborkás, fagyállós), akkor az őt elítélő bírót miért nem fenyegeti meg. A bíró ugyanis ugyanolyan bűnös olyankor, ha ezért elítéli.
2013. nov. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tetro ***** válasza:

17.52? :D

Mi van? miért nem fenyegeti meg a bírót, aki eljár az ügyében? Haver, reméld, hogy sohasem lesz bírósági ügyed.

2013. nov. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a tolvajon elégtételt vesz valaki, akkor az őt utána elítélő bírón is vegyen. A komenizmusban is voltak bűnös bírók, most is vannak.
2013. nov. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tetro ***** válasza:

18.06

igen, ez már csak így megy a civilizált társadalmakban. nem te veszel elégtételt, vagy a feldühödött tömeg, hanem bíróságok döntenek. jobban szeretnél inkább olyan világban élni, ahol bárki kedvére ítélkezhet? :)

2013. nov. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
igen, jobban. de csak annak lenne joga ítélkezni, akinek igaza lenne. akinek nincs, és ítélkezik, afelett is ítélkezni kellene. egy kicsit a nácizmus is ilyen volt, a jogot elvitték az igazságosság irányába, olykor nem is a jog szerint jártak el. az sem volt tökéletes, de jobb világ volt
2013. nov. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tetro ***** válasza:

18.15

de honnan tudod, hogy kinek van igaza? a sértett dönti el? vagy lenne valami testület, ami eldöntené, hogy kinek van igaza?

2013. nov. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!