Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Volt már ilyen esetben részetek?

Volt már ilyen esetben részetek?

Figyelt kérdés
Munka közben nem igazán tudom felvenni a telefonom. Most volt egy pici szünetem, láttam egy mobilszámot, nem fogadott hívásom volt. Gondoltam visszahívom, nem volt ismerős. Erre a rendőrség jelentkezett be. Elmondtam, hogy kerestek erről a számról, mondta a pasi, hogy ez egy központi, nem tudja megmondani, melyik kollégája lehetett. Még rákérdezett, van-e valami ügyem, mondtam neki, hogy nincs, épp ezért érdekelne...De sajnos nem tudott válaszolni. Eléggé meglepődtem - és ki szeret ilyen hívásokat kapni ugye - és picit zavar is, mert nem tudom miről van szó+úgy tudom, írásban szoktak kommunikálni, tértis levélben idéznek be, stb. Szerintetek?

2013. nov. 21. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Van ilyen, rejtély honnan szerzik a számot. Múltkor csörög a telefonom: beleszólok, tessék, mire: Józsikám, hozhatjátok a sódert, mi már itt vagyunk, stb. Mondom, ez téves lesz, sem Józsi nem vagyok, és sóderem sincs. A vagány megismételte a pontos számom, mondom ez az, de higgye el, tizenöt éve van mobilom, kezdettől fogva ugyanaz a számom, de fenntartom, nem szolgálhatok sóderrel, meg külföldön is voltam.


Időszakosan zaklat egy magántelefonszám, azt meg egyszerűen nem veszem fel. Máskor kiírta a zaklató számot, de ha felvettem, gép hang: várjon kérem, munkatársunk mindjárt jelentkezik. Anyád, az ilyet lenyomom. Hívjon személyesen a sajátjáról ha akar valamit. Még sokáig zaklatott, nem vettem fel többé, nem tudom mit akart, tartozásom nincs.

2013. nov. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mikor engem a rendőrség hívott akkor rejtett számról hívtak.
2013. nov. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen esetben hív fel a rendőrség?! Én úgy tudtam, hogy csak ajánlott, tértivevényes stb. levélben kommunikálnak...

Főleg visszahívható számról?!

2013. nov. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Engem eddig kétszer keresett a rendőrség, egyszer a vagyonőri igazolvány kiváltásakor akkor belső vezetékes telefonról hívtak és akkor rejtet-számként írta ki a telefon.

Egyszer meg egy nyomozó hívott, mikor előttem történt egy baleset. Akkor viszont mobilról hívtak, és akkor ki is írta a számot.

2013. nov. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen azért telefonált, mert így tud megfelelő időpontot egyeztetni, ha levélben fix időpontot írnak az neked lehet, hogy nem megfelelő.
2013. nov. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na de a rendőrség...azt nem érdekli, hogy ráérsz-e, ha nem jelensz meg egy idézés ellenére, akkor előállítanak. Ezért fura nekem ez a hívás.
2013. nov. 21. 20:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem vetted fel, még nem jelenti azt, hogy elővezetnének. Csupán annyi, hogy nem telefonon fognak keresni, hanem kapod majd az idézést levélben. Egyébként bevett és szabályos módszer a telefonon való idézés is. Igaz, a legtöbb esetben rejtett számról hívnak.

Mentsd el a számot, mert lehet, hogy fog még keresni valamelyik nap, vagy ha így nem ér el, akkor meg figyeld a posta ládát. Ha nem kapsz idézést se és hívást se, akkor meg ne foglalkozz vele.

2013. nov. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Engem is hívtak már, tanúnak, illetve szakvélemény kiadására+ értelmezésére.


A számot pedig mint mindenki barátokon keresztül szerzik meg, ha nincs hivatalos nyoma. Azaz vannak nagy baráti körrel rendelkező emberek (sokszor ingyenélők:), akikkel jóban vannak, és azokat megkérdezik, hogy ki ő, mit tudnak róla, van-e telefonszáma hozzá stb stb, így hamar megszerzik, 5-10 perc alatt.

Nagy általánosságban a telefonos megkeresés lényege (pláne a magán- mobilos), hogy a hivatalos utat kikerülve- megelőzve tudjanak veled beszélni, így rengeteg papír munkát lehet megspórolni, hiszen ha nem tudsz semmit, akkor nem kell papírozni órákig azt, hogy semmire nem mentek veled.


Amúgy meg ha parázol, akkor fogod, és felveszed a beszélgetést diktafonnal. Én minden szakértésemet- értelmezést felveszek, és ezt teszi sok nyomozó is (nekem is ők ajánlották), amikor nyomoz, mivel kényelmes ( nem jegyzetelsz, visszatudod hallgatni, ha nem érted- nem világos), a kutya sem tud róla, hiszen másnak nem kell ezt tudnia ( nem kell félni a jogsértéstől).

2013. nov. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Telefonon is lehet idézni, de az is lehet, hogy csak valamit kérdezni szerettek volna valami kapcsán.

Nem kell megijedni, ha tiszta a lelkiismereted, akkor csak a segítséged kell.

2013. dec. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!