Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit jelent az, hogy "előadóhoz...

Mit jelent az, hogy "előadóhoz" kerül a feljelentésem?

Figyelt kérdés

Először tettem feljelentést valaki ellen, írásban, és most érdeklődtem, hogy van-e már valami fejlemény az ügyben. Mondták, hogy holnap érdeklődjek, mert addigra kap előadót az ügyem. Ez mit jelent?


Valamint arra tudnátok még válaszolni, hogy minden feljelentésből lesz-e bírósági ügy? Vagy bírósági tárgyalás nélkül is visszatérítik a káromat?



2013. nov. 25. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
amikor megkapják a feljelentést vagy bármilyen levelet, akkor azt először iktatják (számot kap), és iktatás után kerül az előadóhoz, aki el tud kezdeni érdemben foglalkozni vele
2013. nov. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A beérkező iratokat iktatják, osztályozzák ügycsoport szerint, aztán egy vezetőhöz kerül, aki kiszignálja (kiosztja) egyik beosztottjára, aki majd érdemben foglakozik az üggyel. Ez a beosztott az "előadó". Így nevezik a beosztását.

Hogy miből lesz bírósági ügy, azt ez az előadó határozza meg az ügy fajtája, súlyossága szerint. Lehet, hogy ő jár el, lehet hogy átteszi az önkormányzathoz (mert oda tartozik), lehet, hogy nyomozást rendel el, sőt lehet, hogy "ad acta" teszi, azaz a feljelentést érdektelennek tartja. Szóval nagyon sok változat van. De amint valami döntés születik, erről értesítenek.

2013. nov. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A károdat nem térítik vissza, azt polgári peres úton követelheted.
2013. nov. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2013. nov. 25. 11:55
 5/8 tomala ***** válasza:
100%

Nem lesz minden feljelentésből bírósági ügy. A büntetőeljárás menete dióhéjban a következő:

1.) Feljelentés

2.) Az eljárás megindítása, ha az adott szerv illetékes. Ha másik szerv illetékes, átteszik oda az ügyet.

3.) Nyomozás, ha a feljelentés alapján bűncselekmény gyanúja merül fel.

4.) Ha a gyanú alapos, felterjesztik az ügyészhez vádemelésre. Ha nem, megszüntetik a nyomozást.

5.) Az ügyész dönt, hogy valóban alapos-e a gyanú, illetve, hogy a cselekmény társadalomra kellően veszélyes-e ahhoz, hogy bíróság elé kerüljön, stb. Tehát vádat emel, vagy megszünteti az eljárást.

6.) Ha az ügyész vádat emelt, már szinte biztosan lesz bírósági tárgyalás (van azért kivétel)

2013. nov. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát a gyanú az alapos, vagyis bizonyított az, hogy engem átvert valaki, megkapta a pénzt, de az árut nem kaptam meg, az illető pedig felszívódott.

Bizonyítéknak ott vannak a levélváltások, melyben lefixáltuk az adásvételt, valamint ott az átutalási bizonylat a bankomtól, hogy az utalás megtörtént.


Szóval ha netán bíróság elé kerülne az ügy, engem behívnának, mint károsultat vagy mint tanút? Újat nem tudok mondani, minden információt és bizonyítékot átadtam a rendőrségnek.

2013. nov. 25. 17:18
 7/8 tomala ***** válasza:

Mint sértettet, be.

De ha az elkövető nem kerül elő, akkor nem hiszem, hogy az ügyész indítványozni fogja, hogy a bíróság távollétében is tárgyaljon.

Viszont ez neked már nagyjából mindegy is, mert neked a büntetőeljárásból sok hasznod nem származik. Ott nem döntenek a kártérítésről, csak az elkövető büntetéséről.

2013. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ügyed nem tudom hogy mi, de szabálysértés elkövetése esetén a szabálysértési előkészítő csoporthoz kerül, bűnügynél pedig nyomozóhoz, vagy körzeti megbízotthoz. Magyarán mondva akinél tetted a feljelentést, az csak felvette, és ezt követően osztja ki a főnöke valakinek, aki nyomoz benne. Ezt az embert hívják előadónak.
2013. dec. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!