Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a tapasztalatotok a magyar...

Mi a tapasztalatotok a magyar rendőrség hatékonyságáról, van eredménye az utóbbi évek fejlesztéseinek?

Figyelt kérdés
A történetemet kiírtam másik témakörben, de ott nem a rendőrség állt a középpontban, viszont most leírom itt is, mert két napja egy keserű tapasztalatom volt. A munkámban ügyfelekkel foglalkozom, és jött egy durva arc. A viii ker.-ben történt, de kihangsúlyozom, hogy nem cigány volt, inkább az a tróger amilyenekkel a Kádár korszakban még a nagyszüleinknek volt dolga. Különben van rengeteg cigány ügyfél is, de kiemelném, hogy a közelében sem voltak ennek, még a kötekedőbbek is normálisabban teszik mint ez. Azt direkt nem írom hogy mivel foglalkozom, nem akarom hogy ismerős beazonosítsa ha ide téved, de lényeg az hogy pénz és ügyfelek. Tehát odajött a tróger, és már eleve kötekedéssel kezdett, hogy kisebb betűvel nem lehetett volna kiírni a tájékoztatót, aztán továbbment. Néhány perc múlva visszajött, majd miután megkapta amit akart elkezdett szitkozódni, mert azt állította kevés pénzt kapott. Elismerem hogy nem is vagyunk a legkorrektebbek, de mint mindenhol itt is van visszaút, aminek az a menete, hogy bocsánat mégsem kérem és akkor jó képet vágok hozzá és megcsinálom. De ez a pali nem így tett hanem ordított és mindennel illetett a sperma más kifejezése meg hasonló. Erre mérges lettem és úgy döntöttem egy ilyen parasztnak én nem sztornózok, így járt, a többi munkatársam sem készséges az ilyenekkel. Azt mondtam nem lehet, elkészült a számla, előbb kellett volna gondolkodnia, távozzon. Azt mondta nem fog, én meg hogy rendőrt hívok, de azt mondta hívjak. Hívtam is, de elég hülye volt az ügyintéző is, azt is nehezen fogta fel, hogy helyileg hol vagyok. Közben az ember balhézott egy biztonsági őrrel is. Nekem nem lenne feladatom küzdeni vele, alapból én védett helyen vagyok. Viszont az volt a hibám hogy nem voltam tisztában a felelősségemmel és ez az elmebeteg szét akarta verni a kártyaolvasó külső terminálját amitől megijedtem hogy velem téríttetik meg. Ezért kimentem ráordítani, ami őt nem hatotta meg, megindult felém. Én nem kifejezetten vagyok tapasztalt a küzdősportokban, de rendszeresen gyúrok nagy súlyokkal, egyszer legyőztem egy kiemelt főnyomozót fekvenyomásban 2,5 kilóval, én teljesítettem 127,5kg-ot. Elég magas is vagyok, 1.91. A pali nálam alacsonyabb volt, de ő is nagydarab, erős termetű. Magamat jobbnak éreztem, mert nem bokszoló volt és nem is gyúrós, úgy tudnám őt leírni, hogy az a fajta erős ember aki valószínűleg amikor éppen dolgozik akkor fizikai munkát végezhet, de különben az az agresszív tróger aki járműveken utasokat támad, talán veri a családját és kocsmai verekedéseken edz. Olyan bivaly arca is volt amin látszik hogy már kapott ütéseket rá. Amikor megindult felém agresszív vörös fejjel, éreztem hogy a szópárbajon ez túl fog menni. Hogy megelőzzem őt, ököllel arcba vertem, abban bíztam hogy kiütöm, de tévedtem, és itt mutatkozott meg hogy bizonyára nem először verekszik, mert ügyesen elhajolgatott. Azért mégis eltaláltam, mert az arcán lett egy seb. Ettől felbőszült, és jött támadni. Kihasználtam a hosszú karjaimat és tartottam a távolságot ahonnan én elérem őt, de ő nem engem. Viszont tényleg kemény ellenfélnek bizonyult, mert a további ütéseim elől szépen kitéregetett. Egy darabig tartott a dolog, aztán közelebb jött és megpróbált a helyiségbe benyomulni ahol vagyok. Itt átment birkózásba, amiben viszont már a nagyobb fizikai erőm miatt jobb voltam, de nem akartam hosszúra nyújtani mert már sokan néztek ezért végül kilöktem és egy tockost adtam neki, majd visszacsuktam az ajtót. Aztán az arcsebe miatt ő is hívta a rendőrséget, de legalább a terminálról leszállt. Közben engem fenyegetett a torkom elvágásával, illetve azt mondta elvágatja, ő nem piszkolja be a kezét. Végül megjött a rendőr, és itt háborodtam fel. Nem azzal kezdett hogy határozottam fellépjen a trógerbivaly ellen, hanem szépen eltársalgott vele, megkérdezte az ütésnyomra mutatva, azt hogy sikerült szerezni, az meg mondta hogy én voltam. Aztán jött az ilyen emberek szokásos szövege hogy milyen ország ez, ki vagyok én, minek jöttem ide, mert már az elején azt is kitalálta hogy biztos bevándorló vagyok, meg átverjük az embert, meg nagy baj van az ország vezetésével amire a rendőr bólogatott hogy arról tudnánk beszélni. Végül kénytelen voltam visszacsinálni a tranzakciót, mert a rendőr amellett volt. A tróger még azt mondta a rendőrnek, hogy kifordítja majd a belemet, de nem szólt neki erre sem, beszarinak tűnt. Utána a baromarcú távozott és a rendőr látszólag még mellette állt. Először elmondta a jogaimat hogy nem vagyok felelős a cuccokért és ha bomba robban akkor sem kell kijönnöm, aztán azt, hogy könnyű testi sértésért bilincsben bevihetne. Én mondtam, hogy meg kéne győződni róla hogy az ember elment-e, nehogy bosszúból a sebe miatt megkéseljen, mert a távozáskor azt mondta, nem marad adósom. A rendőr azt állította, nem fog semmit sem csinálni, ismeri ezt a típust, ha valahol volt egy nagyobb balhé nem jönnek vissza. Aztán még nekem mondta, hogy reméli én sem fogok kajtatni utána, pedig látnia kellett volna hogy kettőnk közül ő a balhés. Egy szóval majdnem mintha mellette állt volna ki. Azt is mondtam, talán a környező boltok dolgozói is veszélyben vannak, ha ilyen kötekedő hangulatban van, de azt mondta nem, ő úgy látja itt volt baja, pedig ez is baromság. Mellettem pizzát árultak, simán vehetett volna és lehet ok újabb balhéra, hogy kevés rajta a feltét. Ezen kívül az is érdekel, kell-e félnem, hogy a nevem bekerül a nyilvántartásba hozzárendelve egy kisebb verekedéssel, mert én ugye bemutatkozva feljelentettem, majd ő is engem, igaz ő nem mondta a nevemet, de nyilván lekövethető a kapcsolódás. Azóta belegondoltam, mennyire nem törődnek az ilyen emberek kiiktatásával, pedig látszik milyen veszélyesek. Ha nekem a komolyabb erőm ellenére is ellenfélnek számít, nem fektettem ki, arra következtetek hogy az ilyen ha egy semmit nem sportoló, legfeljebb a gyerekével focizó szellemi munkát végző családapát talál be, komolyan elbánhat vele, súlyos sérüléseket okozhat, egyszóval ez tényleg mint a bivaly olyan, bármikor ártatlan embert laposra verhet. Nem is szólva arról, hogy szerintem nőt is verhet. Mi a véleményetek az esetről?

máj. 12. 12:58
1 2
 1/16 47. ***** válasza:
34%
Szép mese...
máj. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
mese habbal
máj. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mi lenne a mese ebben? Név és arc nélkül nem mesélek. Abban érdekel a vélemény, mit gondoltok a rendörség hatékonyságáról, mert én azt érzem ránk bízza a megoldást, aztán meg elővesznek. Nem egyszer hallottam olyat hogy megtámadtak valakit aztán beszállították mert visszaütött. Ezek szerint akkor ártatlan valaki ha hagyja megveretni magát.
máj. 12. 13:28
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrség hatékonysága?


TE ÜTÖTTÉL ELŐSZÖR, Bazd+!

És a rendőrség hatékonyságáról pofázol?


Kis hazánk joga szerint , másvalaki - amíg az állításai becsület csorbítására nem alkalmasak - azt mond neked, amit akar, akár még "fenyegethet" is, ha nem követi tett, akkor az nem törvénytelen, de amit Te tettél - mást megütni - ha nem jogos védelmi helyzetből teszed, az.


Szerencséd, hogy nem tett feljelentést, az akit megütöttél.


én elő is állítottalak volna!

máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4 te nem olvastál figyelmesen. Megindult felém dühtöl kipirult bivalyfejjel. Ha nem ütök ő tette volna meg, nem hiszem hogy megölelni készült volna. Igaz nem örültem volna annak sem, nem éppen a tróger férfiak ölelésére vágyom, de minden bizonnyal nem azt akarta. Éppen ez a baj. Ezek szerint akkor lettem volna jó fiú ha szépen beleállok az ütésébe és odafordítom a másik orcámat is?
máj. 12. 18:39
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem vizsgáltasd ki magad. Nálad nagy a baj.


“ Elismerem hogy nem is vagyunk a legkorrektebbek,”

Itt már nyugodtan szembe köpheted magad. A rendőrségre vagy kiváncsi, miközben elismered, hogy egy büdös féreg cégné dolgozol?


Nem volt dolgom a rendőrséggel, de sokat olvasok ilyen statisztikákat. Nem áll rosszul a magyar rendőrség, európai szinten. Elégedett vagyok velük.

máj. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem én nem vagyok korrekt. Nem az igazgató vagyok csak egy ügyintéző, nem én megyek Hawaiira a pénzből ami bejön. És senki nincs kényszerítve a szolgáltatás igénybevételére és amint mondtam elégedetlenség esetén lehet sztornót kérni amit normális stílusban kell, sőt nyugodtan mondhatja azt is hogy ez nagyon szar ha úgy tetszik, de az jogos igény hogy az ügyintézőt ne ócsárolja. Több helyen működünk, hol ide hol oda vagyok beosztva, és a nívósabb helyen lévő boltokban nincs is probléma csak ezekkel a gettósokkal. Tölts el egy napot ott és meglátod.
máj. 12. 20:20
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja és 6 még most látom hogy nem vagy rendőr. Gondolom így nem sűrűn balhézol kocsmázós vadbarmokkal. 1 nap után sírva felmondanál szerintem, biztos ülsz valami modern irodaházban ahol csak ugyanazokkal az emberekkel van dolgod és a legkomolyabb veszekedés egy irat eltűnéséből adódik.
máj. 12. 20:24
 9/16 anonim ***** válasza:

"4 te nem olvastál figyelmesen. Megindult felém dühtöl kipirult bivalyfejjel. Ha nem ütök ő tette volna meg, nem hiszem hogy megölelni készült volna"


De figyelmesen olvastam, csak éppen semmi jogod nem volt ütni.

SEMMI, DE SEMMI NEM UTALT arra, hogy közvetlen veszélyt hárítottál volna el.


"Megindult felém dühtöl kipirult bivalyfejjel."


És? Akkor? Ezen kívül még mit csinált, amiből Te közvetlen veszélybe érezted magad? Amiért ütöttél?

Ja, hogy semmit. Hát ez az.

Nem emelte ütésre a kezét. Nem tett közvetlenül támadó mozdulatot feléd..


"Ha nem ütök ő tette volna meg,"


Honnan tudod, ha meg se vártad mit csinál, hanem ütöttél?

máj. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Honnan tudjam hogy nem ütni akar? Különben is egy gyakorlott verekedő nem emeli fel előre a kezét hanem hirtelen kapja fel és üt pont azért hogy az áldozat ne készüljön és jól telibeverje, ne tudjon elhajolni.
máj. 12. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!