Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Készenléti Rendőrségen belül...

Készenléti Rendőrségen belül járőr feladata? Mit takar hogy járőr? Az teljesen más munka, mint amit az "igazi" készenlétisek csinálnak? A fizetésük 130 körül mozog (mint a készenléti rendőröknek) avagy 80 körül (mint a járőröknek)?

Figyelt kérdés

Most van lehetőség jelentkezni, és nem igazán tudom mit tegyek. Ha valakinek van valamiféle tapasztalata, esetleg hozzáértése, kérem ossza meg velem!


[link]



2013. nov. 25. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Mint a hirdetésben is láttad összetett a feladatuk. Nincs olyan hogy igazi meg nem igazi készenléti rendőr. Alap esetben közrendvédelmi és közlekedésbiztonsági feladatot látnak el,mint egy átlagos járőr, és ha esetleg tüntetés van vagy focimeccs biztosítás,vagy esetleg kiemelt helyszínt kell biztosítani akkor őket viszik. Bár ezt nevetségesnek tartom hogy ember hiány van Bátorban és képzést indítanak, azokat meg nem engedik oda menni akik végzett rendőrök. Jelen esetben saját magamról beszélek,mert Pestről nem engednek haza menni:S
2013. nov. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzáértő választ! És a bérezéssel kapcsolatban tudna nekem segíteni? Egyébként én pedig szívesebben mennék Budapestre, hiába szabolcs megyei lakos vagyok....
2013. nov. 25. 21:10
 3/7 anonim válasza:

Helló!

Én nemrég voltam fizikai felmérőn szintén Nyírbátorba jelentkeztem e sajnos 5 ponton múlt :( Ha elolvassák az önéletrajzodat akkor lesz majd egy tájékoztató Budapesten ott elmondanak minden lényegeset, de nekünk is azt mondták, hogy ha esélyt akarunk Novemberbe mindennek kész kell lennie. A tájékoztatón kb ez volt: "Amiket elmond azok a következők, nálam időrendi sorrendben:

- Pontosság fontos. Próba idő alatt 2 késés után offolnak.

- Elérhetőnek kell lenni. Rejtett számról hívnak, ha hívnak.

- A megbeszélt dolgokat ajánlott betartani.

- Amíg próbaidős vagy kapsz fizetést (kb 60e), de le kell mondanod pár jogodról. Úgy, mint gyülekezési, nyilvános szereplési, fészen nem posztolhatsz, és szoliban ha bealszol szét rúgnak :D

- 6 hónap míg tanulsz, ha kivágnak vagy elhasalsz vissza kell fizetni a tandíjat. 7fő -> Péntek 16óig lesznek órák.

- 6 hó tanulás után még lesz 6 hó próbaidő féle amikor már terepen vagy.

- Ha annak is vége véglegesítenek.

- A járőr munka ideje teljesen változó de több a fizuja (180 körül), az objektum őr 24/72-ben tolja de kevesebbet kap.

- 86%os visszatérítést adnak a MÁVra és Volánra, minden hó 14-én. Bp bérlet.

- Próba idő után 50%os céges szálló van kb 15e ft. Ingyenes edzőtermek meg ilyesmi.

- Van Cafetéria ami 150e. Szép és Erzsébet.

- Lesznek a 6 hó alatt, rendőri és jogi ismeretek ilyesmi. Ha járőr leszel időbe telik mire intézkedhetsz bármiben.

- 3 és fél szolira írsz alá szerződést, ebből 6 hó az iskola alapból. Utána lehet átmenni máshova, és itt kapsz előre léptetést is.

A felvételi eljárás 1 tonna papírt igényel, amit egység csomagban adnak. Kell 2 példányos kézzel írt önéletrajz. Van igazmondási kötelezettséged.

Tüdőszűrő (1évig érvényes), urológia (6hó), vér és vizelet (30nap).

- Fizikai minden 7főn van. Kötelező a 2km futás, és 4et kell választani a következőkből: Fekvőtámasz, felülés, függés, távolugrás, súlyemelés, ingafutás. Persze mindegyiken végig lehet menni és amelyikkel elégedett vagy a sorban azt íarják be. Ha megvan 4+futás de még van 2 gyakorlat akkor azokra már nem kell menni, úgy se írják be.

Ha nem sikerül a fizikai 1 év múlva újra próbálhatod. A pontokat megadják listába szedve, de vigyázz mert 2 van. Van egy 30+os, és egy 30 alatti lista.

Max 125 pont van, de 80 amit minimum amit el kell érned ahhoz, h tovább juss.

- A fizikai után van pszichológia meg orvosi. Ha rosszak a fogaid kidobnak. Pszihon pár percig kell tudni magadról beszélni egy lista alapján amit elvesznek, és jegyzetet nem készíthetsz.

- Mindez után bizottsági elbeszélgetés lesz, ami nagyjából formalitás. Öltöny, nyakkendő alap."

2013. nov. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó,de ne hiddj el mindent amit a tájékoztatón mondanak. Tapasztalatból beszélek. Pl ez nagy hülyeség hogy két késés után kirúgnak.Elég nagy hülyeséget kell csinálnod hogy leszereljenek. Nálunk konkrétan parancs megtagadás után is bent maradtak az emberek:) Fizikaira fel kell készülni rendesen,mert ott sokan elvéreznek,bár az a 80 pont elég minimális. ha tényleg szeretnél jelentkezni akkor gyorsan töltsd ki a papírokat,csináltasd meg a tüdőszűrőt. Minden évben beadják hogy mekkora a túljelentkezés meg hogy aki nem adja be eddig meg addig nincs esélye,ez is kamu. Hiány van,és akit tudnak felvesznek,max ha nem odavaló kiesik.

A fizuról annyit hogy elég jó pénzt össze lehet szedni,főleg mivel ember hiány van,és vagy magadtól bevállalsz plusz szolikat,vagy ők rendelnek be. Nem azt mondom hogy könnyű,mert rohadt hosszú a 24 óra,és remélem tisztában vagy vele hogy a bevetési osztály alap esetben járőrözik,és nagy százalékuk gyalogosan,vagy posztol megadott helyen,szóval a 24 óra alatt párszor fejenállsz úgy elfáradsz:) Összeségében megvan az előnye és a hátránya is,jól át kell gondolni. Én nem bántam meg,de a kiképzést nem kezdeném előről,mert az egy átok:) De ha bekerültök majd úgyis meglátjátok.Sok sikert.

2013. nov. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. nov. 27. 14:40
 6/7 nincs92 válasza:
Sziasztok! En most szeretnek jelentkezni az mennyire igaz hogy ha rosszak a fogak akkor nem vesznek fel?
2015. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Készenléti rendőrök intézkedhetnek magánterületen családi vita esetén? Mondjuk a felnőtt gyerek az szülő tulajdonában lévő házban bezár egy szobát a szülő elől, amikor a szülői házban szívességi lakáshasználókén lakik, és hazugsággal éri el, hogy a készenléti rendőrök kimenjenek. Hab a tortán, a rendőrök szerint a szülő a saját házában nem rendelkezhet a saját szerszámaival, mert a fiú azt hazudja a rendőröknek, hogy az övé a szerszám. A szülőnek kell számlával bizonyítani a tulajdont. Igaz a fiú sem tudta bizonyítani a tulajdont jogot, mégis sz Ő javára döntött a rendőr. Valaki ismeri a jogot? Helyesen jártak el a rendőrök? Nekem az a véleményem, hogy nem is volt joguk bemenni a magán ingatlanra, mivel semmi olyan esemény nem történt ami rendőri intézkedést igényelt volna.
2015. jún. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!