Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha feljelentést tettem, mert...

Ha feljelentést tettem, mert valaki ellopta a bankkártyámat, és ATM felvételt nem készít a gép, de benyelte a kártyát, akkor arról miért nem készítenek ujjlenyomatot?

Figyelt kérdés
Felfüggesztették a nyomozást,mert állítólag nincs ATM felvétel.Ma szeretnék bemenni a rendőrségre,mondhatom,hogy vegyenek akkor ujjlenyomatot a kártyáról?

2013. dec. 6. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Végül is meglett a kártyád, nem? Sőt, úgy olvasom, nem is tudták használni. Akkor mi a fenéért költenének felesleges vizsgálatra egy ilyen piti ügyben?
2013. dec. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kártyámat használták,visszaéltek vele.Ezért gondoltam...
2013. dec. 6. 12:45
 3/10 A kérdező kommentje:
mire észrevettem le is emelt róla pénzt,biztos vagyok abban is,hogy valamelyik lakótársam lehetett.A bankipapírok a fiókomban vannak,lehet valamelyik szerződéshez hozzá volt csapva a pinkód is.Sőt.
2013. dec. 6. 12:47
 4/10 anonim ***** válasza:

Olyanért nem lehet a bankot perelni, hogy nincs atm felvétel?

Hisz ez kötelező lenne, nem?

2013. dec. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem,sajnos.
2013. dec. 6. 13:20
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha benyelte a gép a kártyát, akkor hogy adott ki pénzt?
2013. dec. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mire feljelentést tettem már vett le pénzt,és aztán ismét akart,majd benyelte az automata ekkor már.
2013. dec. 6. 17:29
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
akkor lebuktatod magad, hogy csak a tied van rajta
2013. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is próbálj meg kérni, de kétlem, hogy hajlanak rá.


Ujjlenyomatot azért is nehéz, mert össze-vissza fogdostad te is, a tolvaj is vagy talán több is.

Továbbá akik ürítik az ATM-et, utána akinek átadják banki dolgozó(k).

Jó esély van rá, hogy nem is sikerülne használható ujjlenyomatot venni vagy nem a tolvajtól.


A PIN kód a szerződésen nincs rajta, egy külön lapon küldik, adják át. Persze ha beraktad a mappába, akkor onnan nyilván le lehetett nyúlni.


Viszont utána hogy nyelte be második alkalommal? Letiltattad addigra?


A bank mit mondott, hogy sikerült használniuk?


Amúgy melyik bank?

2013. dec. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

OTP bank.Letiltattam addigra,mire másodjára használta volna.

Azt mondják,hogy azt a kártyát többen is megfogdoshatták,vagy letörölhette mielőtt a gépbe rakta,és akkor máris nincs semmi,felesleges pénz kidobás egy felesleges vizsgálatra.

Illetve kaptam egy olyan választ,hogy nyilván ha ilyen egyszerű lenne,ezzel kezdték volna meg a nyomozást,és nem felfüggesztik.

De én azt sem értem,hogy miért nincsenek meg az ATM felvételek.Ha kikérték volna a banktól,annak már meg kellett volna lennie,legalábbis meghosszabították volna a nyomozást azzal az indokkal,hogy folyamatban van a kikérése...Tudom,hogy van az én ügyemnél fontosabb,de na.Akkor is:(

2013. dec. 7. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!