Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehallgathatnak? Azért írták...

Lehallgathatnak? Azért írták fel az IMEI számát a telefonomnak?

Figyelt kérdés

Üzletszerűen elkövetett csalás vétségével vádolnak,beismerő vallomást tettem,átadtam a birtokomban lévő összes bizonyítékot is.

A nyomozó felírta az IMEI számát a telefonomnak.Ez azt jelenti,hogy lehallgatnak?

Sok új infót nem tudnának meg egyébként.Abból is gondolom,hogy esetleg ez történhetett,mert felminősítették az ügyészségen az ügyet "csalás vétsége és más bűncselekményekre"

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. dec. 28. 11:37
1 2
 1/12 Evele123 ***** válasza:
Az összes szolgáltató köteles eltárolni az összes mobiltelefonról indított hívást. Ez már évek (évtizedek?) óta bevett szokás és úgy tudom törvénybe is van foglalva. Az IMEI szám alapján lehet, hogy visszamenőleg is meg tudják hallgatni a telefonhívásokat. Elvileg csak nemzetbiztonsági ügyben. Ez az egész olyan, mint egy összeesküvés-elmélet, de tényleg így van. Osama bin Ladent is a mobiltelefon jelek alapján mérték be...
2013. dec. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
tehát akkor jól gondoltam.
2013. dec. 28. 13:24
 3/12 A kérdező kommentje:
hogy azért írták fel.
2013. dec. 28. 13:26
 4/12 A kérdező kommentje:
sőt,lehet tettek a visszakapott számítógépembe is poloskát...
2013. dec. 28. 16:39
 5/12 Evele123 ***** válasza:
A PC esetében nincs szükségük arra, hogy külön poloskát rakjanak a gépedbe. Ha Windows-od van (pl. XP), akkor létezik erre egy makró-program, ami a valaha leütött összes billentyű-lenyomást rögzíti a gépben. (ezeket a sorokat is, amit most írok). Valami érdekes tömörítést használnak hozzá, de az a lényeg, hogy sok adatot el tud tárolni kis helyen is. Kérdezz meg egy hackert, hogyan tud pl. visszafejteni egy jelszót, amit beírsz a böngésződbe. És nem kell hozzá az, hogy bejelöld, jegyezze meg a jelszót...
2013. dec. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem,mi szükség van erre.Mindent beismertem stb. Nem gondoltam,hogy egy ilyen ügy miatt ez lehet,hogy megfigyelnek.

Köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 28. 20:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy lehallgassanak, nem szükséges az IMEI számod. Valószínű azért kérte el, hogy leellenőrizze, hogy nem áll-e körözés alatt a telefonod (pl ha ellopják valaki telefonját, akkor az adott készüléket az IMEI szám alapján lehet beazonosítani, mint az embereknél a SZIG, úgyhogy mindig az IMEI számra van kiadva a tárgykörözés)
2013. dec. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!Kicsit megnyugodtam!Remélem a gépembe se tettek poloskát.
2013. dec. 28. 23:24
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként gondoltam én erre is,de ez egy 1000éves teló
2013. dec. 29. 08:21
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Megint jöttek az okosok. Ezért nem fognak téged lehallgatni Ildikó.

Csupán az adott IMEI számú mobiltelefonról lekérik a szolgáltatótól a híváslistát. Hívásokat nem rögzít a szolgáltató (csak bírói engedéllyel.)

Gondolom az a telefon volt megadva az online vásárlóoldalon, és kíváncsiak rá, hogy hány ismeretlen szám hívott, illetve, hogy te mennyit hívtál vissza. Így lehet kideríteni a károsultak pontos számát.

A lehallgatás az nem is a rendőrség hatásköre, hanem a titkosszolgálaté, bírói engedély köteles, és arról te nem fogsz tudni. Azt nem kéri el a rendőr tőled. :)

2013. dec. 30. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!