Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Találtam egy telefont, megtart...

Találtam egy telefont, megtartanám, lenyomozható?

Figyelt kérdés

Ha találtam egy telefont, de tulajdonosa ismeretlen, és nem szolgáltatnám vissza, rendőrségi segítséggel a telefon IMEI kódja, vagy egyéb alatt letudna nyomozni az illető? (Régi SE W200 ...) Illetve látszik egyik képen, hogy van rendőr ismerőse, akkor lehetséges?


Buszon találtam, kártyát kivettem (feltöltőkártyás, nincs kimenő, szval tökm1).



2012. szept. 11. 11:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Add le a rendőrségen, a gazdájának biztosan hiányzik! :)
2012. szept. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Igen, le tudják nyomozni. A legegyszerűbb, ha felhívsz valakit a névjegyzékéből (pl anya) és szólsz, hogy nálad van a telefon, mehetnek érte. Mindenkinek így a legjobb.
2012. szept. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 2xSü ***** válasza:
94%

Lásd:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


Igen le lehet nyomozni, különösebb technikai bravúr sem szükséges hozzá. A törvény meg szépen meghatározza, hogy mi a teendő, ha találsz valamit.

2012. szept. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Amit csinálsz az lopás!


"de tulajdonosa ismeretlen,"


"kártyát kivettem"


Magyarán ismert a szám és van benne sim kártya(!!), a tulajt a mobilszolgáltatónál semmi perc alatt megtudhatod és visszaadhatod. Hisz a sim kártyához tartozik szerződés amit csak személyivel lehet megkötni! Ne kábíts minket hogy nem ismert a tulaj!


Megtaláltad és ellopnád és az érdekel hogy lebukhatsz-e ezzel!


A válasz igen, így is megtalálható vagy!! És NE LOPJ!!!

2012. szept. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Igen, le lehet nyomozni, de egy telefon elvesztése miatt nem fog a rendőrség nagy kutatásba kezdeni. Légyszíves add vissza a jogos tulajdonosának, ne legyél sz.arházi.
2012. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

"Hisz a sim kártyához tartozik szerződés amit csak személyivel lehet megkötni!"

Dehogy! Volt hogy a Tescoban Xezer Ft feletti vásárlás után kaptam egy praktikum kártyát 500ftal.


Lenyomozható. Minden telefonnak egyedi IMEI száma van. Ez alapján távolról le is tilthatja a tulaja.

Add vissza a gazdájának.

2012. szept. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Egy rendőr.

A telefont nagy valószínűséggel a szolgáltatón keresztül már figyelik.

A talált tárgyat minél előbb le kell adni a rendőrségen, mivel a jogtalan elsajátítást is ugyan úgy büntetik, mint a lopást, azzal egyenértékű.

(Mint rendőr mondom, hogy azt szokták csinálni, ha nem akarnak tanúvallomást tenni, hogy csak beledobják a postaládába, majd mi kinyomozzuk, hogy kié.)

Viszont indítottam is már eljárást jogtalan elsajátításért, ami elég gyerekes dolog szerintem, mert az a holmi valaki másé. A telefonszámok értéke például nekem felbecsülhetetlen.

2012. szept. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%

"Volt hogy a Tescoban Xezer Ft feletti vásárlás után kaptam egy praktikum kártyát 500ftal. "


Kizárt dolognak tartom hogy kapsz egy sim kártyát 500 forintos feltöltöttséggel mindenféle szerződéskötés vagy aláírás nélkül!

Magyarán hogy legyen egy abszolút tulajdoni papírok nélküli telefonod és sim kártyád ami így végeredményben lenyomozhatatlan! Tudtommal ez nem is felel meg a hazai jogszabályoknak...


Te maximum arról beszélhetsz hogy egy 500 forint értékű feltöltést kaptál ami valljuk be NAGYON nem ugyan az :)))


Szerintem először olvasd el mit írtam és utána válaszolj rá....

2012. szept. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem most kaptam. Kb 3-4 éve volt ez. Most is megvan az a kártya. Bár sose használtam. Előfizetéses vagyok és vodás.
2012. szept. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ezt én sem nagyon hiszem el, mivel így lenne a tulajdonodban egy olyan telefonszám, amiről bárkit zaklathatsz, vagy bombával fenyegethetsz, és nem lehetne kideríteni, hogy ki az elkövető. Fura lenne.
2012. szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!