Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A gyanúsítottnak kell kezdemén...

A gyanúsítottnak kell kezdeményezni a közvetítői eljárást? Hogyan, mikor?

Figyelt kérdés

Csalás vétsége és más bűncselekmények miatt nyomozás indult ellenem.Beismerő vallomást tettem.Kérdésem az lenne:nekem kell a közvetítői eljárást kezdeményezni vagy pedig az ügyésznek? Még nem került sor a vádemelésre,tanúkihallgatások és egyéb nyomozati cselekmények miatt hosszabbították meg,gondolom még egyszer kihallgatnak engem is. Ott és akkor esetleg mondhatom? Mikor elkövettem a bűncselekményt folyamatosan térítettem meg a sértettek kárát,viszont az első kihallgatás után a nyomozó azt mondta,ezt most már hagyjam,amíg zajlik a nyomozás ne csináljam.

Köszönöm a segítséget!



2013. dec. 29. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:

ezt pedig még a nyomozati szakban kell kezdeményezni, mert akkor eleve nem is küldhetik vádra.


Az még kevés, hogy törleszteni akarsz. A közv. eljárás azt jelenti, hogy korlátlanul enyhíthetik a büntetésed. De ezt először a sértettnek kell kezdeményeznie. Ha ő ki akar tolni veled nem kezdeményezi, te meg nem tehetsz sokat.

2013. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,tehát akkor nem nekem kell.

Mikor beismerő vallomást tettem,akkor azt mondta a nyomozó,hogy az ügyészen múlik. És már annyi mindent olvastam,hogy fogalmam sincs,választ pedig nem kapok tőlük.

2013. dec. 29. 20:13
 3/7 A kérdező kommentje:
Illetve annyival egészíteném ki a kérdésemet,hogy mikor a nyomozó hatóság kihallgatja a sértetteket,akkor őket meg fogják erről kérdezni?
2013. dec. 29. 20:19
 4/7 anonim ***** válasza:

erre külön nyilatkoznia kell a sértettnek, ezt mindig megkérdezik és bele is írják a jegyzőkönyvbe.


A végén így is úgy is törlesztened kell, mert majd kötelez rá a bíró. Csak így kapsz büntetést+törlesztesz, a közvetítőinél meg nincs büntetés, mivel ott bíróság sincs, mivel egyfajta peren kívüli megegyezés ez.


De rosszul nem jársz, hogy ha időközben törlesztesz, a bíró ezt jó néven veszi és biztos enyhébbet kapsz

2013. dec. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
tehát akkor ne hallgassak a nyomozóra és közben azért törlesszek?köszönöm a válaszaidat!
2013. dec. 29. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Meg szokták kérdezni, hogy kéred a közvetítői eljárást (sértettől, gyanúsítottól is), ha mégsem kérdeznék, ragaszkodj hozzá, hogy bekerüljön a jegyzőkönyvbe, szeretnéd, ha közvetítőire utalnák az ügyet. Viszont ennek törvényi feltételei vannak, tehát nem biztos, hogy a te eseted alkalmas rá. Innentől kezdve pedig, ha a nyomozás befejeződött az ügyészség dönt, hogy helyt ad-e a közvetítői eljárásra vonatkozó kérelmednek, vagy elutasítja.

Jelenleg már van olyan lehetőség is, hogy például ahogy írtad megtéríted a sértett kárát, és utólag, ha közvetítő elé került az ügy, jelzitek, hogy ezzel az elégtétel le van tudva, ott pedig utólagosan a korábbi megegyezéseteket fogják írásba foglalni, és ezzel eredményesnek tekintik az eljárást.

Szóval, ha kapcsolatba tudsz lépni a sértettel én azt javasolnám egyezzetek meg, hogy ő is kérje a közvetítői eljárásra utalást, valamint állapodjatok meg abban is, hogy ő milyen jellegű jóvátételben gondolkodik.

2014. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

Elnézést,lehet nagyon ostoba kérdés lesz,de a sértett javasolhat olyat,hogy csukjanak le?

Bocsánat tényleg ha nagyon nagy marhaságot kérdeztem.

2014. jan. 2. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!