Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendörség miért közli az...

A rendörség miért közli az elkövető nevét egy újságcikben? Pl: K. Lajos az elkövető.

Figyelt kérdés
2013. dec. 29. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogy a környék béliek tudják melyik roh*dék volt
2013. dec. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem mindig közlik.


Ha olyan különleges neve van, Lakatos Alejandró, akkor nem közlik, mert mindenki tudná, hogy cigány volt.

2013. dec. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Ez nem a neve, az ott egy K betű. Nem úgy hívják, hogy K Lajos, hanem K. Lajos rövidítve a vezetéknevet.
2013. dec. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 rémuralom ***** válasza:
70%
Szerintem ez még kevés is, én a teljes nevüket közzétenném.
2013. dec. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10%
egyből mindjárt a lakcímét is nem?
2013. dec. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

"Szerintem ez még kevés is, én a teljes nevüket közzétenném."


Én a lakcímét is. Hogy ha az illető olyan bűncselekményt követett el amiért a társadalom le szeretné rendezni a száját, akkor mindenki megtalálhassa.

2013. dec. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
sérti a személyi jogokat
2013. dec. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valóban a személyi jogokat sérti. Előfordult már olyan hogy a keresztnevet is rövidítették.
2013. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha bűncselekményt követ el, pláne életelleneset, nem érdekelnek a személyiségi jogok. A rendőrséget sem, ha valakit keres.
2013. dec. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 rémuralom ***** válasza:

"egyből mindjárt a lakcímét is nem?"


Nem, a lakcímét nem. A nevük viszont a monogramosítás ellenére nagyon sokszor teljesen nyilvánvaló. Néha már csak azért is, mert amíg körözik az illetőt, addig minden rendelkezésre álló adatot közzétesznek róla, így a teljes nevét is. Kicsit röhejes, amikor hetekig Kiskundorozsmai Eufrozina körözésével van tele a média, majd mikor már mindenki tudja, ki ez és mivel gyanúsítják, hirtelen elkapják, és a továbbiakban csak K. Eufrozina (és nem a rövidítés kedvéért). Ez szerintem szánalmas. Ahogy az is röhejes volt, amikor S. András autóbalesetes perével volt tele a bulvármédia, miközben a web2-n nem tudtál két percet szörfölni anélkül, hogy bele ne ütköztél volna az "óvakodj a részeg autóstohl" szóviccbe. És akkor még nem is említettem a szerelemféltő O. Gáspárokat és K. Jánosokat - abban az országban, ahol a legutóbbi választások évében akár az év szava is lehetett volna cigánybűnözés, vajon mennyi időbe telik megfejteni bárkinek is, hogy milyen vezetékneveket takarnak ezek a monogramok?

2014. jan. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!