Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy az alábbi politikus...

Igaz, hogy az alábbi politikusaink antiszemiták voltak?

Figyelt kérdés

Keresgélés közben találtam egy érdekes Metapedia cikket. Tudom, hogy ez egy európai felsőbbrendűséget hirdető oldal, de tartalmazhat igaz történelmi tényeket. A híres magyar, antiszemita politikusok között említi a következőket:

Széchenyi István, aki írásában politikai ellenfeleit gyakran nevezi izraelita származásúnak, illetve egy művében azt is lejegyzi, hogy szerinte a zsidókban van valami gonoszság, ami a többi népben nincs meg.

Hunyadi Mátyás, aki törvénybe iktatott egy olyan adót, ami kizárólag a zsidókat érintette.

Nagy Lajos állítólag néhány évre kitiltotta a zsidókat a Magyar királyság területéről.


Mi igaz az fentebb említett állításokból?



2013. okt. 27. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Minden ember a világon antiszemita aki nem zsidó, vagy nincs valamilyen köze a zsidókhoz. Ez még a bibliai időkből fennmaradt önvédelmi reakció.
2013. okt. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Zsidók iránti ellenszenv nagyon régre vezethető vissza a történelemben.Babilon,Róma,Egyiptom stb valamiért nem férnek meg békésen más népcsoportokkal.Valódi okot nem tudom nem foglalkoztam a témával,csak tudom hogy régóta nem szeretik őket.
2013. okt. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Széchényinek sajnos igaza volt...
2013. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én az említett személyekre szeretnék megerősítést/tagadást, hogy valóban igazak-e az események. Nekem is megvan a véleményem a zsidó (tőkéről), de nem gyűlölködést akarok indítani, hanem az állítólagos tények valódiságára vagyok kíváncsi...
2013. okt. 27. 08:52
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

"Zsidók iránti ellenszenv nagyon régre vezethető vissza a történelemben.Babilon,Róma,Egyiptom stb valamiért nem férnek meg békésen más népcsoportokkal."


Annál azért kicsit régebbre: Bevonulás Kánaán földjére


"Valódi okot nem tudom nem foglalkoztam a témával,csak tudom hogy régóta nem szeretik őket."


A valódi ok mert mindenkit lemészároltak. Jahve parancsa:

Öljétek meg a kánaánitákat, még a csecsszopókat se kíméljétek!

2013. okt. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

A bibliai mészárlás részletei:

[link]

2013. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

A középkorban a katolikus egyháznak köszönhetően minden uralkodó magáévá tett a gondolatot, egyéb dinasztikus anyagi érdekek.


A Széchenyi idézeteknek meg ha utána nézel rájössz, hogy semmi közük a valóságnak.

2013. okt. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%

Megtaláltam összeválogatva, átkozódtak és mindenkit kiirtottak bármerre mentek:


Józsue 11:10 Abban az időben Józsué megfordult és elfoglalta Hacort. 11 Minden élőt kardélre hánytak benne. 13 Az embereket pedig kardélre hányták az utolsó szálig, egyetlen lelket sem hagytak élve. 21 Abban az időben Józsué elment és kiirtotta a anakitákat a hegyvidékről, Hebronból, Debirből, Anabból, Juda egész hegyvidékéről, és Izrael egész hegyvidékéről.

Mózes, Számok Könyve 21:3 Az Izraeliták kiméletlenül elpusztitják a Kánaánitákat

Mózes Számok Könyve 31:9 Akkor Izrael fiai fogságba hurcolták Midián asszonyait és gyermekeit, elhajtották barmaikat, nyájaikat, s elvitték mindenüket zsákmányul.

Józsue 6:21-27 1 Jerikó gondosan bezárkózott..21 Betöltötték az átkot mindenkin, aki a városban csak volt, férfin és nőn, fiatalon és öregen, az ökörig, juhig és szamárig, a kardnak élével.

Józsue 8:22-25 (Ai lakóinak teljes pusztulása) 23 addig kaszabolták őket, amig nem maradt közülük senki, aki túlélte volna vagy elmenekülhetett..25 Azoknak a száma, akik azon a napon elestek, férfiak és nők, 12000-re rúgott- Ainak összes lakója (!)

Birák 3:29 Legyőzték Moáb népét, mintegy 10.000 erős és vitéz embert, nem menekült egy sem.

Bírák 9:45 Abimelek egész nap ostromolta a várost, s el is foglalta (Aruma). Lakóit lemészárolta, a várost magát lerombolta és beszórta sóval

Birák 8:15-21 17 (Gedeon)Lerombolta Penuel megerősitett tornyát is, a város lakóit pedig lemészárolta.

Bírák 9:5 Abimelech megöli testvérét

Bírák 20:43-48 Izrael emberei..25.000 harcost öltek le Benjámin seregéből.

1SA 4:10 A filiszteusok 30.000 Izraelita gyalogost öltek meg

1SA 15:3, 7-8 1 Sámuel igy szólt Saulhoz: az Úr küldött, ezt mondja a seregek Ura, meg akarom torolni amit Amalek Izrael Ellen vétett: 3 Rajta hát, menj és támadd meg Amaleket, és töltsd be rajta és mindenén, amije csak van, az átkot. Ne kiméld, hanem ölj minden férfit és nőt, gyereket és csecsemőt, marhát és juhot, tevét és szamarat!

2SA 8:5 Dávid 22.000 sziriait öl meg

2SA 8:13 Dávid 18.000 Edomitát öl meg.

2SA 10:18 Dávid több mint 47.000 sziriait öl meg

2SA 11:14-27 Dávid megöli Uriahot hogy feleségül vehesse annak feleségét, Bathsebát

2SA 13:1-15 Ammon szerelmes testvérébe, Támárba, megerőszakolja, majd meggyűlöli (JeSSenszky Úrnak tanulmány a vérfertőző kapcsolatról, kiegészitésképpen Lót, Noé, stb a családban maradni szex dolgaihoz)

2SA 18:6 Ephraim erdeiben 20.000 harcos veszett el a csatában

1Királyok 20:29-30 Az Izraeliták egy nap alatt 100.000 sziriait győztek le, további 27.000 emberre a város falai omlottak rá,

2Királyok 2:23-24 Elizeus Bételbe menet megátkozott 42 gyermeket, és valószinüleg az Úr akaratával egyetértésben, vadállatokkal széttépette őket.

2Királyok 5:27 Elisha megátkozza Gehazi és utódait leprával, mindörökké

2Királyok 6:18-19 Az Úr meghallgatja Elisha átkát, és megvakitja a sziriaikat, és tőrbe csalja őket.

2Királyok 14:5, 7 Amaziah megöli a szolgáit, és még 10.000 Edomitát

2Királyok 15:16 Akkoriban Menachem elpusztitotta Tappuachot mindazzal együtt ami benne volt....s az összes várandós anyát felhasitttatta. (micsoda barbár vérszomj !!!!)

Mózes, Számok Könvye 31:17-18 Tüstént öljétek meg az összes fiugyermeket, s ugyanigy öljétek meg az összes olyan asszonyt, aki már volt férfival,. (feláldozták a fiukat és a szüzeket?)

2013. okt. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, akkoriban a többség antiszemita volt, még a 19. században is.


A legjobb zsidó integráció Spanyolországban volt.

Volt egy inkvizítor Tomás de Torquemada aki zsidó volt, de átkeresztelkedett és belőle lett a legkeményebb inkvizítor.Figyelt arra, hogy a zsidók titokban se gyakorolhassák a vallásukat.

Így szép lassan ,minden zsidó keresztény lett, Spanyolországba szinte nem is maradtak zsidók és ma is nagyon-nagyon kevés él ott.

2013. okt. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

Széchenyivel nem értek egyet. Nemcsak a zsidók használják ki az embertársaikat, hanem például a magyar ember saját honfitársát is sajnos sok esetben...


Királyaink pedig valóban korlátozták az ide települt külföldi kereskedők működését, tehát ez nemcsak a zsidókat érintette. Ilyen ma is van lásd orbán-kormány multi ellenessége...

2015. febr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!