Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A bilincselés tényleg fájdalmas?

A bilincselés tényleg fájdalmas?

Figyelt kérdés
Filmekben lehet látni, hogy bilincseléskor a megbilincselt emberek - főleg a nők - felszisszenek, ellenállnak, hisztiznek, viszont a valós hírműsorokban azt lehet látni, hogy a letartóztatott rabok pl. egy bírósági tárgyaláson végig bilincsben vannak.
2014. jan. 3. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Néhány hónapja három napon belül háromszor volt rajtam bilincs és egyszer sem fájt, nem hisztiztem és nem álltam ellen, pedig nő vagyok. Az igaz, hogy nagyon megalázó volt, de nem fájt fizikailag.
2014. jan. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet úgy is rakni, hogy fáj.

Hallottam már olyanról, hogy erősködött, majd a földre lett víve, kicsavarva a kezei majd utolsó kattanásig rászorítani, le ne essen véletlen.

2014. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A rendőrök, börtönőrök általában fájdalmasan teszik fel?
2014. jan. 3. 18:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Alap esetben nem. Nem kell ellenállni, együtt kell működni, ha már bekövetkezett..! Ha együttműködsz, nem fognak kényszerintézkedést alkalmazni, ami valóban fájdalommal jár. A film nem a valóságról szól, a nők hisztisebbek, ha ellenállnak kénytelen a rendőr erősebben fogni és ez nem kellemes. Pszichikailag a legrosszabb a bilincs.
2014. jan. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt hogy kell érteni, hogy pszichikailag legrosszabb a bilincs???
2014. jan. 4. 08:08
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szégyenérzetet ad, illetve rosszabb az a tudat, hogy meg vagy bilincselve, mint a fizikai része.
2014. jan. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok.

Valóban óriási szégyenérzet és kiszolgáltatottság érzése a bilincs. Én tudtam, hogy túl nagy baj nem történhet (nem fognak lecsukni hetekre vagy hónapokra), de az egész eljárásban az volt a legnagyobb büntetés, hogy bilincsben láttak emberek. Persze a több mint két nap cella sem volt leányálom, de inkább ez, mint bilincsben szállítgatás rendőrségre, orvoshoz, fogdába, majd bíróságra pórázon. Persze ilyenkor mindenki sorozatgyilkosnak nézi a megbilincseltet, pedig szabálysértő is lehet.

2014. jan. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!