Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a véleményetek arról, h az...

Mi a véleményetek arról, h az elmúlt 5 évben közel 10 ezer rendőr szerelt le?

Figyelt kérdés

Illetve, h akár hol látok rendőrt felszólalni, egy emberként állítják, h a vezetőség szinte azon van, h minél jobban akadályozza a munkájukat.

Gondolok itt arra, h totál meg van kötve a kezük, nincs technikai támogatás stb.

Mi lesz ennek a vége?



"Elegük van! Leszerelnek a rendőrök"


Ha érdekel valakit a cikk, így tud rákeresni!



2014. jan. 19. 01:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Elolvastam a (2013.októberi) cikket, és az látszik a statisztikából, hogy egyre kevesebben hagyják el a pályát. 1534 új embert fel is vettek tavaly adott időpontig, míg 629 ment el.


Pályaelhagyók:

Év Fő

2008 2563

2009 2018

2010 1512

2011 1704

2012 1277

2013. szeptember 1-ig 629 (forrás: ORFK)



Amúgy az a kérdés, a 10000 rendőr mellett, mennyit vettek fel. Mert úgy pontos a kérdés, hogy összességében mennyivel csökkent - ha csökkent - a rendőrállomány.


Tényleg jó lenne, ha jobb eszközökkel kergethetni a tolvajokat.


Tartok tőle sokkal hatékonyabban lehetne a piti tolvajokat lefülelni, csak a probléma, hogy a börtönben is az adófizetők pénzén nem csinálnak semmit.



Ezért kellene radikálisan munkatáborokra változtatni a börtönöket, és nem cirokseprűt gyártatni velük, hanem olyat ami szolgálja a társadalmat. Például élelmiszer termesztés!


Nyugodtan újra lehet építeni a bűnözőkből a "paraszti" társadalmi réteget. Ki kell képezni őket földgazdálkodóknak és termeljék a városoknak az élelmiszert.

2014. jan. 19. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Valóban csökken, de szerintem a lényegen nem változtat.

Persze vettek fel, de nem mindegy, h elhagyta a pályát mondjuk 3 tapasztalt rendőr és jött a helyére két zöldfülű!!!

Ezt is figyelembe kell venni, ahogy azt is h a 40 ezer főben már benne van a kapitánytól kezdve az üzemorvosig mindenki.

Az utcán lévő, végrehajtók száma kb 20 ezer fő lehet és valszeg náluk lehet nagyobb a mozgás(legalábbis gondolom nem a kapitány meg vezetők azok akik ész nélkül naponta szerelnek le)

Ennek ismeretében durva.

Főleg azért vakarom a fejem, mert nálunk van, h egy rendőr van szolgálatban, az is 4-6 óra múlva ér ki.

2014. jan. 19. 06:43
 3/21 anonim ***** válasza:
56%
Pontosan,. Régebben a termelö munkás jobban keresett, mint a rendör, hisz a termelö munka adójából van eltartva minden közfoglalkozott. Ezért lehet hogy leszereltek és inkább elmentek termelö munkát végezni. Ma már nem így van, jobban keresnek a melósoknál, és rugalmasabb a munkabeosztásuk is. Tiszta munka, már nem nagyon hagyják ott szerintem. Egy sima kõzlekedési rendörnek van egy érettségije, és annyi. Azzal pedig nem nagyon lehet ugrálni
2014. jan. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:

Én 5 éve dolgozom rendőrként.

Elolvastam a cikket, de szerintem ez a cikk messze van az igazságtól.

Én szeretem a munkámat és a többieken se azt látom, hogy nyűgként élik meg azt, hogy rendőrök.


Más szakmákhoz, munkakörökhöz képest szerintem nem rosszabb ma rendőrnek lenni. Persze lehetne jobb is, akárcsak az orvosoknak vagy mindenki másnak.

A pályaelhagyók többsége szerintem nem itt MO-n helyezkedik el más szakmában, hanem külföldre megy.


És a statisztika is azt bizonyítja, hogy egyre kevesebben hagyják el a rendőrséget.


"lhagyta a pályát mondjuk 3 tapasztalt rendőr és jött a helyére két zöldfülű"

Ehhez a mondathoz még hozzászólnék.

Egy sok éve rendőrként, nyomozóként dolgozó ember sokszor belefásul a munkába. Ezáltal gyengébben dolgozik. Egy újonc az esetek elég nagy százalékában bár nem olyan tapasztalt, de a lelkesedésével megfelelően eltudja látni a feladatát.

És annyian azért nem hagyják el a rendőrséget, hogy ne lenne elég tapasztalt rendőr még... Sőt, ez nincs benne a statisztikában, de szerintem itt főként olyanok mennek el akik úgy érzik, hogy nem nekik való ez a munka.

Ilyen meg minden munkahelyen van.

Ennyi, nem hiszem, hogy ez olyan komoly gond lenne.

2014. jan. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ezaz. A fizetèsetek sem rosszabb, az átlag magyar béreknél ugye? 150-180 ft megvan egy egyszerü járörnek is.
2014. jan. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

150-180???? Hol elsz te?


Jo az 90-120-nak minden potlekkal egyutt.

2014. jan. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 tetro ***** válasza:

09.59

egy járőrhöz van szerencsénk, vagy egy mindenhez értő polihisztorhoz?

2014. jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90-120 ezer öt éve volt nem?
2014. jan. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Igen, öt éve volt a járőr fizu 90-120 körül, de azóta is változatlan sajnos.
2014. jan. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom elhinni. Pár éve volt hogy sok rendőrt vettek fel, kezdőfizunak 120ezerért. A TEK-nek nyilvános a fizetésük kb 3kiló nettó. Ne mond már hogy a felét se kapjátok.
2014. jan. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!