Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a véleményetek arról, h az...

Mi a véleményetek arról, h az elmúlt 5 évben közel 10 ezer rendőr szerelt le?

Figyelt kérdés

Illetve, h akár hol látok rendőrt felszólalni, egy emberként állítják, h a vezetőség szinte azon van, h minél jobban akadályozza a munkájukat.

Gondolok itt arra, h totál meg van kötve a kezük, nincs technikai támogatás stb.

Mi lesz ennek a vége?



"Elegük van! Leszerelnek a rendőrök"


Ha érdekel valakit a cikk, így tud rákeresni!



2014. jan. 19. 01:24
1 2 3
 11/21 tetro ***** válasza:

15.52

a teknél kb háromszorosa a fizetés. az egyik legjobb barátom három hónappal ezelőttig volt járőr. 120nettót keresett x év után.

2014. jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Az x év mennyit takar? Most mit csinál?
2014. jan. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 tetro ***** válasza:

16.04

öt vagy hat. elvégezte a főiskolát, várt még egy évet, aztán nyomozó lett. most keres 150-160 nettót.

2014. jan. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Finnyások - ilyen jó munkát eldobni.
2014. jan. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
49%

A statisztikát soha nem szabad nézni, mert abban trükk van.

5 éve sokkal több rendőr volt közterületen, mint most.

Én a testületnél vagyok már egy ideje, szóval látom, hogy mi miért van.

1. A korengedményes nyugdíj eltörlése miatt voltak magasak korábban a számok, mert aki tudott, az elment akkor nyugdíjba. Aki nem tudott elmenni, az azért nem tette, mert az MSZP egyik találmánya az volt, hogy emelt bérért aláírattak 5 évet a nyugdíj mellett dolgozó rendvédelmi dolgozókkal. Így, hiába akartak volna elmenni, nem tudtak.

2. Azóta megalakult a készenléti rendőrség, és a megyei TIK. Az ott dolgozó rendőrök, nagy többsége a közterületen dolgozó rendőrökből került át.


Nem a pályaelhagyók miatt kevés a létszám, hanem a sok alszervezet megalakulása embereket vont el. A kapitányságokon dolgozó közlekedési illetve közrendvédelmi járőrök olyan kevesen vannak, hogy nappalosban nagyrészt egyedül kell szolgálatot teljesíteni 6-7 településen. Ide értve a közlekedéssel, és a közrendvédelemmel kapcsolatos bejelentéseket, és mindent. Rengeteg plusz feladat hárul a járőrre, amit eddig jobban szét lehetett osztani a helyi rendőrségen dolgozóknál. Rengeteg statisztika, papírmunka, jelentés, idéző, bejelentés, de csináljál intézkedést (bírságot), de menjél ide is, oda is, beszélj mindenkivel, hallgasd meg, biztosítsd a helyszínt, mindezt egyedül, és persze mindent jelents a TIK-nek, és a főnöködnek.

Holott például a készenléti rendőr, hiába van kint közterületen, a bírságoláson kívül máshoz nem ért, és nem kell bejelentésre mennie, sem a mélységi határőrizeti szerveknek, sem az útdíjellenőrzőknél, és még sorolhatnám.

Nem a pályaelhagyók a legnagyobb gond, hanem a szervezet szétzilálása, és a rengeteg pluszfeladat elvégzése. Mindemellett olyan kevés rendőr van, hogy volt olyan hónap, hogy 68 órával többet kellett dolgoznom, mint eredetileg, mert nem lett volna senki, aki bejelentésre kimegy. (Ha ezt én a főnökömnek mesélném, már kirúgtak volna, mert csak jót lehet mondani, és nincs semmi probléma.)

Ami a legidegesítőbb nekem, hogy mindamellett, hogy egy járőrnek van a legkevesebb munkája, ő keres a legkevesebbet. Egy készenléti rendőr, akik 4-en ülnek egy autóban, és a töküket vakargatják (tisztelet a kivételnek), +40eFt-al visz haza többet, és minden túlóráját kifizetik.

Én azt vallom, nem megsértve a készenlétinél dolgozó kollégákat, hogy egy kis plusz zsold osztásával próbálják őket ösztönözni, hogy ha baj van, és tömeges tüntetés van, akkor ők azért a pénzért bármire képesek, ne gondolkodjanak. Emellett tudatosan verik szét a rendőrséget, maradnak a pentium 3-as számítógépek, és a kommunista időkből fent maradt író asztalok, illetve biztonság kedvéért az erika írógép is a szekrényben. Nincs pénz wc papírra, meg tintára, üzemanyagra, meg semmire, úgy hogy ne is álmodozzunk.

2014. jan. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
49%

A kollégák nagy többsége, és én is azt mondom, hogy ami most van, az egy látszatrendőrség. Sok rendőrt látsz Budapesten, rohangálnak minden hova, de fele nem tud intézkedni, mert vagy nincs jogköre, vagy az életben soha nem csinálta, és nem is kell neki, és nem a helyszíni bírságra gondolok.

Saját tapasztalat...4!!! készenléti rendőr elfogott egy körözött személyt, behozták, fél órát vakarták a fejüket, míg az egyik odajött, és megkért, hogy segítsek már nekik megírni a papírt, mert még soha nem csináltak ilyet. Amit én 20 perc alatt megírok, az nekik 1,5 órába telt.

De volt olyan is, hogy felhívtak, mert egy ember szeretett volna bejelentést tenni náluk személyesen, és nem tudták mit kell mondani, így beküldték a helyi szervhez.

2014. jan. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Bucsek!!!

Nem sértődtem meg. De!!

Nem tudom mikor,.hol, milyen készenlétisekkel találkoztál, vagy te merre dolgozol.

Tavalyi stati nálunk: kb 250 elfogás. Alosztályszinten.

Nálunk nincs kötelező bírságolás, semmi. Fő profil az elfogások, pl: körözótt szemèlyek, kábszeresek, ittasok, stb. Bármi. Valamint 3 év alatt 120 rokkantkártyás bcs tettenérésem volt. Amit azért igen jól kell megírni, mert belekötnek mindenbe.

Képzem magam, tanulok, ezt adom át 15-20 fiatalnak folyamatosan, akik vevök rá.

De mienk teljes Budapest és pest megye, sok a küldés, cím, levesszük a terhet a helyi kollégáról.

Szóval rengeteg a küldés, ezt rosszul tudod.

És régen is volt KR.

Én azt tapasztalom, hogy igazodnunk kell az összes budapesti kerülethez, valamint az összes vidéki Rk-hoz, ezért nagyobb tudás szükségeltetik a normális munkavégzéshez.

De negatív tapasztalatom rengetegg van.

Biztos van hülye, buta KR-es, de tapasztalatom szerint a járőrök, járőrvezetők nagy része közel sem tud annyit, mint néhányunk. em mindenki, de ez az átlag. Tapasztalat.

Kr-es csoportvezető.


És azért fizuban nekem ez jobban megéri, bőven több, mint egy tiszt megyén vagy pesten.

2014. jan. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
De ha bármi kérdésed lenne, privátban nyugodtan!!!
2014. jan. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nincs kérdésem, én nem Pesten vagyok, hanem vidéken. 2 rendőrség van, Budapest és vidék. Vidéken minden teljesen máshogy működik. Mondom egyedül vagyok sokszor 6 városra,falura, és csak engem küld a TIK, a készenlétiseket, mélységi ellenőrzőket soha. Volt már rá példa, hogy 3 mélységis 1 autóval+4 készenlétis 1 autóval itt volt a területen, és sehova nem jöttek segíteni, semmilyen bejelentésre nincsenek küldve.

A statisztika, mint mondtam, nem érdekel, ha akarnék, minden szolgálatban fognék 3 körözött embert, mert a felügyelet alól kivont cigánygyerekeket a legkönnyebb elfogni.

2014. jan. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Jogos pest más.

Itt pl folyamatosan küld minket a TIK.

Gondolom nem a pest készenlétivel dolgozol.

Cigànygyerekeket nem is mondtam. De drogosok, külföldiek (főleg négerek) folyamatosan vannak.

Szeretnék egyszer vidéki kmb-s nyugalmával dolgozni.

2014. jan. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!