Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy telefonos programmal...

Ha egy telefonos programmal elküldöm a GPS koordinátáim a barátomnak azzal, hogy elraboltak, akkor emiatt elkezdenének keresni engem a rendőrök?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap azt álmodtam, hogy elraboltak, kicsit felzaklatott, így egy ilyen pároknak kitalált alkalmazást szedtünk le ketten, így közvetlenül tudunk megosztani képeket, feljegyzéseket, üzenetváltásokat egymással, de GPS koordinátát is. Azt beszéltük meg, ha -ne adj Isten- bajba kerülnék, akkor azt írnám neki, hogy SOS és elküldöm a koordinátáim. Ha ezzel beállítana a párom a rendőrségre -és még nem járt le az az idő, amikor eltűntnek nyilvánítanak-, akkor elkezdenének keresni?

2014. jan. 20. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Természetesen figyelembe vennék a telefonod koordinátáit, nem rég hasonlóképpen találtunk meg két ellopott tabletet. A lopás után bemértük, hogy honnan adják a jelet és a bejelentés után kb egy órával már meg is lett mindkettő.


Viszont, ha téged elrabolnának, akkor az elrablóid első dolgai közt szerepelne többek között az is, hogy a telefonodat elveszik tőled és az első kukába kihajítják pont a hasonló esetek elkerülése végett, úgyhogy nem tartom túl életképesnek ezt a megoldást.

2014. jan. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ezért kell egy külső nyomkövető készülék, amin SOS gomb is van (nyomásra SMS-t küld a beállított telefonszámra) és azt elrejted + megnyomod a gombot úgy, hogy senki sem veszi észre. A teló meg nyugodtan mehet a kukába.
2014. jan. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezen a külső nyomkövetőn elgondolkodunk.
2014. jan. 21. 06:57
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért ne verd magad fölösleges költségekbe. Nem olyan gyakori az elrablás errefelé. Az autóbaleset sokkal, de sokkal gyakoribb. Az ellen már érdemes védekezni.

Az elrablás ellen elég hatásos, ha a rokonaid, barátaid jól ismernek, elég sokan vannak és törődtök egymással. Ez esetben meglehetősen hamar fel fog tűnni, hogy nem vagy ott, ahol lenned kéne. És lépni fognak.

2014. jan. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hatóság félrevezetése miatt büntetöeljárást kapnál a pofádra
2014. jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hasznosabb egy gázpisztoly mint végső megoldás eszköz, és nem csak emberrablás hanem késelés, támadás, rablás, lopás, kényszerítés stb ellen is védHET.
2014. jan. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves ötödik kommentelő!

Szerintem valamit nagyon félre értettél, mert én most egy lehetséges elrablás helyzetét hoztam fel, nem csak holmi hülyegyerekes szórakozást, félrevezetést!


------------

Gázsprayt pedig fogunk venni, talán az eléggé hatásos :)



Köszi a válaszokat!

2014. jan. 22. 07:01
 8/8 anonim ***** válasza:
gázpisztolyt is, ne csak sprayt. nálam van mindkettő, a spray a kisebb 1 emberes problémák elkerülése ellen - vagy ott ahol mondjuk egy téren tömegpánikot robbantanék ki a pisztoly használatával - a pisztoly meg arra az esetre ha nagy zűr lenne. hál'stennek még egyiket se kellett használni, de az ördög nem alszik :) 1 spray viszont erősen korlátozott, hogy mire jó (a gázpisztoly is, de ott 1 patronban annyi hatóanyag van mint 1-2 flakon komplett gázsprayben, és van belőle 5 a tárban)
2014. jan. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!