Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen fegyverek vannak...

Milyen fegyverek vannak (Bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Gondolok a fajtákra pl. puska pisztoly stb.

És a típusokra is (a nevükre remélem jót mondok) pl. Makarov

Névre (tehát nem egy fajta hanem ez egy pisztoly mivel nem értek hozzájuk de szeretem és szeretném megizmerni nem csak az alap fegyvereket hanem a komolyabbakat is amit használnak katonaságnál itt-ott képről felismerni ilyenek nem nagyon tudom jobbban megmagyarázni remélem jó példákat hoztam fel) pl.Baretta P50

Mipyen oldalt pdf-et javasoltok ahol többet megtudhatnék.

Válaszokat előre is köszi



2014. febr. 5. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fajták:

pisztoly (pisztoly lőszert lő) p9, pa63 stb

géppisztoly(automata, pisztoly lőszert lő) pld mp5 p90 pps stb.

gépkarabély (karabély lőszert lő) ak47, g36, m16, m4, ak74, steyr aug stb

golyószóró (karabély lőszert lő, nagy tűzgyorsaságú, hosszabb csövű, gyakran villalábbal használják) rpk

géppuska (puska lőszert lő, általában állványozható, gyakran két ember kezeli) pkm, m2, stb

2014. febr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Mégis mit vársz, hogy a valaha létezett TÖBBEZER, TÖBB TÍZEZER fajta fegyvert valaki most felsorolja neked?


Menj fel az ncore-ra. Onnan le tudod tölteni az alábbi könyveket:


Vladimir Dolínek - Kézi lőfegyverek (1998)

Temesváry Ferenc, Lugosi József - Pisztolyok (1989)

Standard Catalog Of Firearms 2009 - Kézi lőfegyverek

Frederick Myatt - Revolverek és pisztolyok (1994)

Kováts Zoltán, Nagy István - Kézi lőfegyverek (1986)

Kiss Á. Péter - A pisztoly és használata


Nekem ezek a könyvek mind mind megvannak a számítógépemen. Mind több száz oldalas tartalmas könyvek, bár a legtöbb már elmúlt 10 éves, ezért nem a jelen állapotot mutatja be.


Viszont olyat ne várj b.meg, hogy legyen egy darab könyv ahol a valahol volt összes kézi lőfegyver (pisztoly, puska, karabély, stb.) fel van sorolva. Ilyen nincs!


Először azt javaslom hogy nézd meg a [link] összes részét, ami éles pisztolyokkal, puskákkal, karabélyokkal foglalkozik. Legalább a szakszakavat ismerni fogod pár ismétlés után és nem leszel full hülye a témához. A fenti könyvek azoknak valóak, akik nem vesznek el a szakszavak és szakkifejezések között, amik természetesen nem bonyolultak, hanem alapvetőnek számítanak minden fegyvert ismerni akaró ember között. Szóval először a videók, aztán könyvek.

2014. febr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. v. köszönöm szépen, akkor ha ezekre rákeresek akkor találok dolgokat ugye?

2. v. Kicsit udvariasabb is lehettél volna tekintve hogy leírtam mekkora analfabéta vagyok ehhez.

De azért köszönöm meg fogom nézni a videókat és a könyveket is.

Nem vártam el hogy leírd vmi ilyesmi választ vártam amit írtál.


Igazából majd a munkám és egyébként is szeretem ezért lesz az a munkám ami miatt is kell.

Rendőrségen oktatnak vmit a fegyverekről?

2014. febr. 6. 20:22
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, megy a zöld kéz.

De azért még mások is írhatnak.

2014. febr. 6. 20:24
 5/11 anonim ***** válasza:

Természetesen találsz dolgokat, ha ezekre rákeresel. első körben azt tartanám fontosnak, hogy tudjál különbséget tenni pl egy gépkarabély és egy géppisztoly között, vagy épp egy géppuska és egy golyószóró között, vagy épp egy lövész puska és egy optikai irányzékkal felszerelt fegyver között. Második körben a működési elvekre menj rá, meg az általánosan elterjedt típusokra:


pisztoly:

walther rendszerű, browning rendszerű

egyszeres működésű, revolverező, double action only

makarov lőszer, parabellum, acp

puska:

forgó tolózáras, félautomata

perem nélküli lőszer, peremes lőszer

gépkarabély/géppisztoly:

bullpup


irányzék típusok:

nyilt irányzék, optikai irányzék, reflex irányzék, piros pontos irányzék, holo irányzék


A rendőrségen természetesen oktatnak fegyverismeretet és lövészet is van.

2014. febr. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

De azért ne a rendőrségi tanulástól várj sokat.


Talán nem tudtad, de a magyar rendőröknek a kötelező lövésszáma a fegyverükkel az évi 20 darab! Ennyit kell lőniük (kb. 3 tárat) 1 évben a szolgálati fegyverükkel.


Az átlagrendőröket a gáz-riasztó és gumilövedékes fegyverekről is ki kellene okítani, mert azzal nagyobb eséllyel találkozhat egy rendőr, mint éles fegyverrel.


A lényeg, hogy a rendőrségen megtanítottaktól ne várj csodát. Egy átlag civil fegyvertartó (sportlövész) ezerszer jobban ért a fegyverekhez, mint egy átlag rendőr. A civil lő havi 200-at fegyverrel, a rendőr évi 20-at. A civil lőtérre jár mondjuk két hetente, de akár csak havonta, a rendőr pedig évente egyszer-kétszer.


A rendőrnek is önszorgalomból kell tanulnia, mert a hivatalos oktatásokon nagyon minimális és sokszor gagyi ismereteket adnak át nekik.

2014. febr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5. v. igazából ez is egy fő szempont csak neten sok az info és nem mindig találom meg azt ami ér is vmit.

De megnézem amit küldtél és megtanulok különbséget tenni.

Ha eljárnék lövészetre ott mennyit mondanak elméletet?

2014. febr. 7. 14:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Kevesebbet, mint amennyit érdemes tudni.. Mindenesetre, ha lesz időm, röviden leírom ezeket részletesebben, de azért áttekinthetően.
2014. febr. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akik értenek a fegyverekhez honnan tudják ezeket?

És a TEK-esek (őket tanítják?)?

2014. jún. 7. 08:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Idegen nyelvek elsajatításával. Első sorban német, angol, orosz. Ezeken a nyelveken található szakirodalom, az előbbi sorrendben.


Aztán idegen nyelvű szakirodalom olvasásával. Első sorban német szakirodalom, ahogy mondtam.


A TEK-esek, rendőrök nem értenek a fegyverekhez. Miért hiszed azt, hogy csak mert valaki rendőr, ért a fegyverekhez? A rendőri hivatással (különösen Magyarországon) nem jár együtt semmilyen szakmaiság, tudás. A rendőrök arra képzik ki, hogy az általában borzasztóan elavult fegyvereiket ne akarják és ne is tudják használni.

Honnan érthetne az a fegyverekhez, aki egész életében 2-3 típusú fegyverrel lőtt? Vagy az, aki évente 20-50-100-at lő összesen? Ilyenek az átlagrendőrök.


Aki érteni akar a fegyverekhez, annak mind elméleti, mind gyakorlati tudást kell szerezni. Elméletit első sorban külföldi nyelvű szakirodalomból lehet, illetve például a hírek folyamatos olvasásával a fegyveres világból.

Gyakorlati tapasztalatot pedig nagyon egyszerűen, lövések leadásával lehet szerezni, minél több fajta fegyverből. Lőterek látogatásával, sportlövészet elkezdésével, akár Szlovákiába kilátogatással, hogy az ottani hatalmas lőfegyverválasztékból is lőhess (egy lőtéren), stb.

Honnan ismerhetne valaki elég jól egy fegyvert, ha még soha nem lőtt vele?


Megkockáztatom hogy Magyarországon annyi valódi fegyverszakértő van, amennyit a két kezünkön (plusz maximum a lábujjainkon) meg tudunk számolni és azok közül szerintem szinte egy sem dolgozik a rendőrség kötelékében. A magyar rendőrség egy korrupt banánköztársaság rendőrségének hatékonyságához és szakmaiságához mérhető. A TEK valamivel elitebb, de akkor sem értem miért képzeled, hogy minden kommandós világraszóló fegyverszakértő. Aki lőtt életében MP5-tel, Glock 17-tel, meg még korábban PA-63-mal, P9R-rel mindössze, azokról miért kell sokat gondolni?

2014. jún. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!