Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelentendők az ágyneművel,...

Feljelentendők az ágyneművel, takarókkal, tűzifával és egyéb termékekkel házalók? Büntetik őket?

Figyelt kérdés

Szóval ha én magam nem tudom bizonyítani, hogy a házalók tilosban járnak, csak erős a gyanúm... Akkor ha felhívom a rendőrséget, akkor kimennek, megkeresik őket és utánanéznek, hogy valóban illegálisan árulnak, vagy ehhez lusták a rendőrök és nincs értelme?


Olyanokra gondolok, akik járják a falvakat, becsöngetnek minden házba, és párnáktól kezdve a konyhai cikkekig mindenféle cuccokat akarnak eladni. Szokásos duma... először 3500-ért, aztán 1500-ért, de ha egyértelműen nem kérem, a végén 100 forintért is adnák már az adott terméket. (Mely termék még ha silány hamisítvány, akkor is többet érne, mint 100 ft...)


Magyarul egyértelmű, hogy valahonnan lopták ezeket az árukat, különben nem mennének le ilyen alacsony összegig...!


Mi a véleményetek esetleg tapasztalatotok?

Foglalkoznának ilyenekkel a rendőrök? Mondom, nekem konkrétan bizonyítékom nincsen, vásárlásba sem mentem bele, hogy mondjuk mit szólnának, ha számlát :) kérek... Csak egyszerűen erős gyanú, és tudom épp hol járnak, merre ólálkodnak...


(Igazából nekem így közvetlen kárt nem okoznak, de ha belegondolok, hogy lopták, egyszerűen idegesítő. Ha otthon vagyok, elküldöm őket, pá. De félek attól, hogy mi van ha akkor csöngetnek be többször, ha nem vagyunk otthon... Egyszer kedvük támad bemászni a kerítésen...?!

A tűzifások meg még zavaróbbak, hisz valahol nekünk is van erdőnk egy osztatlan közösben. Bicskanyitogató a tudat, hogy lehet épp a mi erdőnkből lopott fát akarja valaki ránk sózni... De ha nem is a miénket, csak valaki másét, ha csak úgy kivágtak ártatlan fákat...)


Na emberek írjátok, amit gondoltok, kíváncsi vagyok más véleményére!



2014. febr. 10. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

"ha csak úgy kivágtak ártatlan fákat"


Véleményem szerint az emberek többsége kizárólag bűnös fákat vág ki, ezért ilyesmitől nem kell tartanod.

2014. febr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jajjajjajj, de vicces valaki! :) Értékelem a humorod, de azért mert bénán fogalmaztam, csak érted miről beszélek, ugye???

Vagy egy ilyen "favágó" lennél? mert akkor baromira nem értékellek...

2014. febr. 10. 14:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha tudnak számlát adni, akkor minden rendben. De ha az adott településen egy önkormányzati rendelet tiltja a házalásos kereskedelmi tevékenységet, akkor hívhatod a rendőrt.
2014. febr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden esetben jelentsd a rendőrségen, hogy házalókat láttál. Vidéken többnyire ismerik már ezeket a jómadarakat a helyi kmb-sek, úgyhogy nekik érdemes szólni elsősorban, ha tudod a mobilszámukat (egyébként megadják a szolgálati számot bárkinek, ha elkéred), mint a 107-et hívogatni, mert az mire kapcsol a közelben szolgálatban lévő zsarukhoz, azalatt értékes percek vesznek el.
2014. febr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Huu ezektől a házaló árusoktól én is falratudok mászni..ha nagyon idegesítenek akk jelentsd fel őket legalább nem járnak majd felénk :) de ne gondolj mindíg a roszra,h lopnak és azért olcsó vannak akik adomány ruhákaz kapnak és azt értékesítik legalább is in találkoztam olyan barancsal na ők tudják 100ft ok ért árulni a cuccukat...A tüzifa részre meg annyi,h általába aki fátlop az inkább magának lopja mostanába mert nincs pénze tüzi fára de viszont azt nem értem,h miért álnak neki fákat kivágni hiszen vékonyabb ágakat galyakat lehet az erdőben találni és ha azt vinnék azért szerintem a kutyase szólna nekik ...aki fát ad el az fölvásárolja a nem lopott fát (nincs ki zárva,h lopott de legyünk pozitívak :) és ugyan abban az árban adja el amernnyiért megvette de fele annyi mennyiséget fogsz kapni a pénzedért szóval kb 14ezerért megveszik az erdei köböt 1*1*1.75 öt és te ugyan annyiért kapsz rendes köbmétert ami 1*1*1

na nekem ez a véleményem..... :)

2014. febr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!