Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék webshopot nyitni...

Szeretnék webshopot nyitni amely ruházati termékekkel foglalkozik de lényegében ez nem lehetséges?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok nincs főállásom.


Azt olvastam egyéni vállalkozásként havi 50 ezer a befizetendő...?


Most akkor így hogy lehetséges megnyitni? Amikor egy webshopnak valószínűleg nagyon soká lesz havi 50 ezer forint bevétele hogy egyáltalán 0-ra kijöjjön.


Lehet 1 év alatt keresnék vele ennyit, akkor így az egésznek semmmi értelme?


Semmi kiskapu?


Csinálnám feketén, pont evégett a nulla lehetőségek végett de nem lenne jó a százezres bírság..


2014. febr. 4. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt a weboldalt meg is kell csinálni és be is kell reklámozni, szerintem másfelé keresgélj.
2014. febr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez lenne a legkisebb dolog és NEM NEM keresgélek másfele.


Ugyanis én profi weblapszerkesztői tudással rendelkezem és tanulmányaim során megismertem olyan embereket is akik vakon elkészítenének nekem olyan weboldalt, amely hónapok alatt bármilyen sikert elérhetnének.


Ami egy vicc és szánalom viszont az hogy nem lehet vállalkozást indítani evégett mert ennyire f.@sz itt minden.


Hiába csinálom meg profin a weboldalt havi 50 ezres befiztendő járulék az nagyon sok.

2014. febr. 4. 22:58
 3/12 A kérdező kommentje:

Úgyhogy a kiskaput nem tudok keresni akkor kereskedek feketén.


Amugy köszi a lelkesítést, igazán pozitív így aztán biztosan sok vállalkozó szellemű egyén lesz...

2014. febr. 4. 23:00
 4/12 anonim ***** válasza:

Kiskapu: olyan nevén legyen a vállalkozás, akinek van főállása!

Csak, ha ennyire nem ért senki hozzá a környezetedben, akkor ez nehéz ügy lesz!

Vállalkozni nem könnyű!

2014. febr. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kényszer a vállalkozás!


Kérdésedből nem derül, ki hogy egyáltalán tőkéd lenne e hozzá.

Hozzáértés és tőke nélkül pedig nem leszel hosszú életű.


Ruhaboltba áru is kellene, azt be kellene szerezni rendszeres ellátó forrásból, szállítani is kellene valakivel. Könyvelni is kellene időközönként, bankszámla és a hozzá tartozó költségek(ami a pénzáramlással, átutalásokkal növekszik arányosan..), gépedre mondjuk jogtiszta szoftverek sem utolsók, ahogy a tárhely és domain sem ingyen van, és akkor még csak létezel, de nem tudnak rólad és hát nem kevés webáruház van már most, a "későn ébredők" körében.Szóval további e-marketing így a havi költségeid lehet utol is érik a következő havi 50-et, tehát már cirka havi 100-nál jársz, amit ki kéne termelned, ha abban az "álomvilágban" élsz, hogy egy hónap alatt profitábilis egy ilyen vállalkozás és nem kell hozzá tőke. Ez régebben tudott így működni, kb. 8 éve (én akkoriban kezdtem speciel, de már 3 évvel ezelőtt sem érte meg főállásban így ingyen adtam át beszállítói hálózattal, ügyfelekkel,stb. cakli-pakli együtt a cégem), de ma már csak a kamikaze árverseny megy, ami pont abból jön amit írsz, hogy arra törekednek legyen anyni bevételük, amivel legalább a 0-ás szintet súrolják alulról.Ők meg pont az árakat nyomják ezáltal úgy le, hogy az újak vakargassák a fejüket, hogy tudnának belépni, hiszen sok a költség és a terméken lévő 2-5% árrésből ezt komolyabb szakmai hozzáértés nélkül (pl. áfa felezés, háromszög ügyeletek, stb.)csak a mínuszt termelik. És így igazán nehéz piaci kihívóként belépni, ha nem vagy igazán egyedi valamiben.


Kiskapu legálisan nincs,maximum ahogy az előző írta, valaki másodállásban végzi helyetted. Akkor a havi 100-asod lemehet havi 75-re.


De, senki nem kényszerít arra, hogy vállalkozz!

Kevesebb költséggel létre tudsz hozni szövetkezetet, vagy nonprofit szervezetet is, amiben tudsz dolgozni.


Feketén van lehetőséged azzal a rizikóval, hogy lebuksz és többe lesz a büntetésed, mint az első pár havi 50-100 ezred...

2014. febr. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Vannak webáruházak ahol az ég adta egy világon semmilyen raktáron lévő áru sincs és a sok hablaty aminek semmi értelme nincs.


Van webáruház (ebay KÍNA) ahonnan szépen berendelik az aktuális terméket


De hogy ne hülyeségről beszéljek azt hidjétek:


Armyshop Magyarország

vagy pedig van a Salecenter


ennyiből áll náluk a nagy raktárkészlet

2014. febr. 5. 09:06
 7/12 A kérdező kommentje:

Vevő megrendeli X terméket, pár ezer haszon rárak ebayre rámennek aztán ott van a vevőnél a termék 1 hónap után.


erről ennyit

2014. febr. 5. 09:07
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor segítek, amiről beszélsz az dropshipment.


Eleve ott van meglőve a dolog, hogy azt tengerentúlról nem érdemes, mert vám és áfa terheli.


A lényege, hogy Te csak közvetítesz, nem kell raktároznod. Viszont a hosszú szállítási idővel arányosan olcsóbban kell adnod az árut. Mivel áfa és vám van Usaból Kínából, így ezt jobb eu-n belül végezni eu-s adószámmal, mert akkor nincs áfa fizetésed, és nem x ezret tudsz rárakni, hanem 27% feletti árrést.


Tehát az áru értékének több mint negyede megmarad a kezedben,amiből viszonylag könnyen kifizeted a havi költségeidet, de! az áfát három hónap után be kell fizetni a Navnak. Ha nem megy, akkor majd megy a NAV és végrehajt és máris ott vagy, ahol a part szakad tőke nélkül, adósságban úszva, küzdve azért, hogy áron alul értékesíts, csak bevételed legyen.



ma már kevés az olyan webshop, aki raktáron tartan cuccokat, de ha ennyire nem látod át a lényegét, akkor ne vágj bele, mert garantáltan bukó lesz neked.


Mondom 8 éve még én is így csináltam, de annak a korszaknak már rég vége! Most annak a "kamikazek" és aki nem bírja tőkével, vagy valamilyen egyedi szolgáltatással (másnapra tudja szállítani a cuccot pl. már lassan ez is előnnyé válik, míg korábban ez alapvető volt..), az kiesik.

2014. febr. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Emellett:


WEB ÁRUHÁZ TULAJDONOSA:


E-Trgovina AS

Robert Puh s.p.

Podružnica: Šarhova 14, 2000 Maribor

Sedež: Korčetova 10, 2000 Maribor



CÉGADATOK:


Pristojni organ: AJPES

Številka: 316-07-00555-2011/2

Datum: 05.05.2011

Zveza: 0106-82-20110126-000317

Davčni zavezanec: da

Identifikacijska številka za DDV: SI 18542468

Matična št.: 5625905000



Nézz utána, hogy mi az a háromszög ügylet...

2014. febr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát ha itt lehetne like-olni, most ezt tettem volna az utolsó két hozzászólással... :)
2014. febr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!