Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Még mindig ez a procedúra ha...

Még mindig ez a procedúra ha a 107-et hívom?

Figyelt kérdés

Kétszer kellett eddig tárcsáznom a számot, szerencsére nem vészesen sürgős esetekben.

Első alkalommal elmondtam részletesen mi történik és hol(XY Hév-megálló), erre kérdezi tőlem, hogy az hanyadik kerület, én nem tudtam. Nagy nehezen kitalálja, hogy az hanyadik kerület, erre kapcsol oda, ahol el kellett újra mondanom az egészet.

Második alkalommal már egyből kértem a helyi kapitányságot és szó nélkül kapcsolt is.

Szóval megy az idő, amin sok múlhat... Elnézve az amerikai rendszert, mehetne gördülékenyebben. A cella infók alapján lehetne automatizálni a rendszert.



2014. márc. 7. 21:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Akkor a 112-t végképp ne próbáld. Ott mire kapcsolják a megfelelő szerveket...
2014. márc. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem demagogizálni akarok, csak a mai világban ezt megvalósítani szinte semmibe nem kerülne. Meg kell állapodni a mobil és vezetékes szolgáltatókkal, hogy körzetenként oda kapcsoljanak. Igaz, hogy a cella infók nem elég pontosak Budapest kerületeinek határánál, na de annyit meg tudnak mozogni a járőrök, vagy esetleg áttudna szólni a diszpécser szomszéd kerület járőreinek nem?
2014. márc. 7. 22:04
 3/16 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha tudod hol vagy és az ügyeletes tisztől egyből azt a kapitányságot kéred!

Hacsak nem vészhelyzet, mert akkor a központnak kell intézkedni!

2014. márc. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Meg kell állapodni a mobil és vezetékes szolgáltatókkal, hogy körzetenként oda kapcsoljanak. "


Meg is állapodtak, évekig úgy ment. Azután jött valami nagyokos és kitalálta, hogy az országban létrehoznak kb. 3 központot - ahol nem rendőrök dolgoznak - és naponta egyszerre több százan dolgozva veszik fel a bejelentést.


Fogalma sincs, hogy hol vagy, nincs helyismerete, majd megjegyzi amit mondtál és felhívja az adott megye ügyeletét. Na ott is felveszik amit mondtál, majd tovább közvetítik annak a kapitányságnak vagy őrsnek ahol éppen vagy. Volt ahol fél óra múlva még nem tudott az adott településen a rendőr a bajról!!!


A sok okos meg ezt jónak tartja és 100 millákat költöttek rá.

2014. márc. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ezelőtt ha vezetékesen hívtad a 107-et az adott kapitányság jelentkezett be, ahol éppen voltál. Ha mobilról hívtad akkor meg az adott megye központja. De gyors volt.


Most meg Miskolcon meg valahol a Dunántúlon van eldugva a központ. Semmi értelme sincs

2014. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

112/119 ezt a számot mikor bevezették, a katasztrófavédelem kapta és mindenki ezt hívta, ha tűz, ha bűn, ha orvosi, eset volt!

Volt is késlekedés!

(ez régen volt)

Szóval e már megszűnt! (mármint a késlekedés)

2014. márc. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

bocs! 112! vagy 911 !

Hoppá!

2014. márc. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem az volt a legjobb, hogy mire felfogta, hogy az a lopási kísérlet amit bejelentettem, az tulajdonképpen egy percen belül történt!

Sajnos már késő volt!

A tolvajok nem lettek meg, de legalább a (...) megmaradt!

(majdnem 2 órát kellett várni a helyszínelő csodacsatárra!)

!!! ez is vicc!

2014. márc. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hogy ha ez tényleg így van, hogy nem rendőrök ülnek ott, akkor mi van egy életveszély esetén?

Ha egy kislány hívja fel, hogy a szekrénybe bújt a betörő elől, azt mondja neki hogy várjál kapcsolom? Nonszensz.

2014. márc. 7. 22:34
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyszer egy baleset miatt hívtam a 107-et az M7-ről. 17 perc alatt kapcsolták a fehérvári autópálya rendőrséget.
2014. márc. 9. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!