Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Melyik keres jobban ( rendőrsé...

Melyik keres jobban ( rendőrség )?

Figyelt kérdés

Mindenből vegyünk egy kezdőt, azaz "zöldfülűt".

Rendőr járőr - közterületis

T.E.K. - N.A.V. alkalmazott

Melyiknek van veszélyesebb munkája ( T.E.K. vagy N.A.V. )?



2014. márc. 17. 23:45
1 2
 1/18 tetro ***** válasza:
43%
TEK. a többszörösét. jóval veszélyesebb is.
2014. márc. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
20%
Amelyik korrumpálható.
2014. márc. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

A rendőr és a NAV-os ugyan azon bértábla szerint kap, tehát ez olyan nettó 100eFt.

A TEK-nél az alap 450eFt.

A közrendvédelmi területen egy járőrnek a legveszélyesebb, mert kiszámíthatatlan, hogy kivel szemben, és mikor kell intézkedni.

Utána jön szerintem a NAV-os, aki mondjuk az államhatáron szolgál, a nagyobb bűnszervezetek megkereshetik, megfenyegethetik.

A legbiztonságosabb szerintem a TEK, mivel a titkosszolgálat előre megmondja, hogy 2 fő van a házban, van-e fegyver, mi várható. Odamennek 20-an, protektorban, arc takarással, mellényben, esélye sincs bármit csinálni az elfogott személynek, kivéve ha a társad nem lő seggbe.

2014. márc. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
az utcai járőr markolja fel a legnagyobb lóvékat a korrupcióval, úgyh hiába 450 e a TEK hivatalosan, ennek többszörösét bezsebeli egy járőr, ha kellően pofátlan is.
2014. márc. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Egy fillért nem raktam el még sohasem a rendőrségnél.

Az orvosaimat viszont le lehetett volna már csukni az anyagi juttatásaikért. A rendőrségnél korrupció, az orvosnál hálapénz, csak a név más, de nem hőbörög senki.

Aki manapság korrumpálható a rendőrségnél, az vagy befolyásos főtiszt, vagy hülye, és pár éven belül börtönben csücsül.

Ezt a korrupciós gyanúsítgatást szerintem be kellene már fejezni, kicsit unalmas.

2014. márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
azért más a gyanúsítgatás és már a tapasztalat..... és a főtiszt is egy réteg, igen, de igazából a legsenkibb járőrnek is sorozatos lehetősége van a gyűjtögetésre. de tényleg van olyan, akinek ezt magyarázni kell és ebben az országban él?
2014. márc. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

Aki korrupt, azt fel kell jelenteni, de kikérem a 99%-ban nem korrupt rendőrök nevében ezt a hülyeséget.

Én is veled vagyok a korrupciót illetőleg, de akkor vasaljuk be minden területen, még ha máshogy hívjuk is.

Eddig körülbelül 500 rendőrrel dolgoztam együtt, és egyet vittek el bilincsben, és meg is érdemli.

Nekem csak az szúrja a szemem, hogy az orvos pedig az alacsony fizetésére hivatkozva fogad el pénzt, azért, hogy az előírt ellátást megadja neked. Ez teljesen ugyan az, mintha a rendőr akarná kiegészíteni a fizetését, és büntetésektől tekintene el.

Szerintem a rendőri korrupció ma magyar országon a legkisebb mértékű. Lehet újat mondok neked, de civil autókkal próba szerűen meg szoktak korrumpálni rendőröket, ha felkínálja, akkor már szerelik is le. Szerintem, nincs az a hülye, aki ebben a titkosszolgálatos, megfigyelős rendszerben csinálná.

2014. márc. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

oké, akkor hát mondd az ötletet arra, hogyan tudnám lebuktatni az olyan orvosokat, akik még csak nem is hálapénznek kezelik a "jutatást", hanem egyenesen ettől teszik függővé vagy az ellátást vagy annak minőségét!? Hogy tudnám ezt bebizonyítani? ebben partner lennék,mivel eddigi életmeben már 2x is durván beszívtam h nem adtam borítékot, egyik esetben olyannyira, hogy "elfelejtettek" érzésteleníteni is műtét előtt, és hát gondolhatod, mit éltem át, mire az operáló orvos leb..ta a műtő segédszemélyzetét, hogy mégis mi van már itt, hát így nem lehet műteni, na aztán akkor meg csak úgy öntötték belém hirtelen, és láss csodát, máris minden jól sikerült. Ellenben azóta is éreztetik velem folyamatosan, hogy "tehülyebaromállat tedd már le a borítékot", mert ahányszor megyek, mindig szándékosan szivatnak, bunkóznak stb.


úgyh adj ötletet, hogy tudnám feketén-fehéren ezt bizonyítani és feljelenteni ezt a típust!!!

2014. márc. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Orvosi kamara. Panaszt kell tenni, ha nem kapod meg az előírt ellátást, vagy magáért a kezelésért pénzt kér.

Tudom, hogy nem történik utána semmi, tudom, hogy tovább praktizálhat, hiszen ő megteheti. Neki nem turkálnak a szendvicsében, nem vetkőztetik le meztelenre, nem figyelik meg titkosszolgálati eszközökkel, mint sokszor a rendőrt az NVSZ.

Tudod, pont azért, mert soha nem raktam még el pénzt, azért esik szarul amikor gépfegyverrel jönnek, szednek ki az autóból és közlik, hogy korrupciós ellenőrzés. Majd átturkálják a kajádat, a személyes dolgaidat, az autót, és vetkőztetnek meztelenre, hogy hátha van nálad pénz.

A másik ember miért nem részesülhet ilyenbe? Egy orvos, akinek a tudása legjavából az emberek egészségének megőrzése lenne a feladata. Őt miért kell megtűrni, hogy a "hálapénzből" építse fel a palotáját? Az nem szúr szemet senkinek? Vagy hogy 100eFt nélkül ne vidd el a feleséged szülni, mert képesek érzéstelenítő nélkül hagyni szenvedni.

Ezeket nem kitalálom, ezek mind megtörténtek.

Ez a baj, hogy pár buta még mindig azt hiszi, hogy a rendőrök 99%-a korrupt, és ezért minden rendőrnek szívni kell, tűrni mindent, tűrni, hogy visszahallom magamat időközönként a telefonba például.

Tudok olyan bűncselekményekről, melyeket orvosok követtek el hivatali visszaélés, vagy segítségnyújtás elmulasztása, foglalkozás közben elkövetett gondatlan veszélyeztetés, amikben tettem feljelentést, és semmi nem történik. (Azért nem fejtem ki bőven, mert rám ismerhet)

Engem ha már a felével, még ha meg is gyanúsítanának, már rég a börtönben ülnék, és soha többet nem dolgozhatnék a tanult hivatásomban.


Mondom, szerintem aki ebben a rendszerben korrupt mer lenni rendőrként, az hülye, és ebben a rendőrgyűlölő világban, inkább előbb, mint utóbb börtönben fogja végezni, mert feljelentik. Ezért nagyon kevés lehet, aki meg meri csinálni jelenleg. Tudom régen más világ volt, de most a jelent éljük.


Arról nem is beszélve, hogy a korrupciót a leghatékonyabban úgy lehet megszüntetni, hogy megfizeti az állam, az alkalmazottait. Németországban lévő rendőr ismerősöm 3500 eurót keres. Eszébe nem jut pénzt kérni, vagy elfogadni. Egy kezdő rendőr ennek tizedét keresi.

Nem kell csodálkozni, ha valaki bűnbe esik.

Én azt mondom, ha az egyiknek nem lehet, akkor ne lehessen a másiknak sem, mert jogegyenlőség van, vagy mi a szösz...

2014. márc. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

oké, ez teljesen rendben van, csak adj tanácsot!

szted én nem tettem az Orvosi Kamaránál? ohh nehogy azt hidd, hogy azok komolyan ki akarják vizsgálni az ügyedet.

Nekem már olyannyira abszurd volt az egész, hogy aztán az elutasító határozatban még az általam megfogalmazott panasz se stimmelt, nemhogy annak kivizsgálása (és természetesen minden létező pontban szegény megrágalmazott orvosnak adtak igazat, de még abban is, amire csak ők sejtettek bizonyítékot, mert egyébként nálam a totál ellentettje megvolt ...).

Úgyhogy retek egy banda, védik egymást ezerrel, ne remélj onnan még valódi eljárást se, nemhogy kivizsgálást, netán bármi következményt! (de ezt olyan szinten képzeld el, hogy láss csodát, az ellene szóló letagadhatatlan bizonyítékok meg valahogy eltűntek, sőt, a tértivevénnyel feladott leveleket is kicserélték, és állították, hogy amit küldtem, azt ők sose kapták meg ... Jó csel volt, ugyanis ez azért történt, mert ragaszkodtak ahhoz h csakis az eredeti iratot fogadják el, azaz ki akarták szedni a kezemből). Én még ilyen szintű csűrés-csavarást és kiforgatást nem láttam.

2014. márc. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!