Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rongálásért feljelentést...

Rongálásért feljelentést tenni? Mi a különbség aközött, hogy névtelenül teszek feljelentést ismeretlen tettes ellen, vagy névvel?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy ha rongálásnak a termékét vélem felfedezni, akkor azt hol tudom bejelenteni? A rendőrséget hívjam fel, vagy a telefontanút? Igen csak tapasztalatlan vagyok ebben, és az utóbbi időben több alkalmam is volt ezt megetnni ('56-os emlékmű, templom összefirkálása stb).

2014. márc. 30. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:

rákerülsz egy listára és megjelölöd magad egy életre.


hadd firkáljanak, mit érdekel az téded

2014. márc. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem értem, most azért írtad ezt, mert ezt a 2 példát hoztam fel? Akkor odaírom azt is, hogy holokauszt emléket is láttam összefirkálva, és akkor talán mindenki értékrendjét sértő tevékenység meg van nevezve.


De egyébként is, miért lennék én megbélyegezve? Mert egy bűncselekményt bejelentettem? Szerinted már az is rossz? Szóval inkább hagyjuk őket?

2014. márc. 30. 20:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha névtelen szeretnél maradni, elég ha írsz egy e-mail az illetékes rendőrkapitányságnak, amiben leírod, hogy mit láttál (hogyan rongálták meg, mikor észlelted, esetleg leírhatod pl. hogy "tegnap még nem volt ilyen", ezzel be lehet határolni az elkövetési időt, ha csináltál esetleg fényképet, azt mellékelheted). Egyébként túl nagy esélye szerintem nincs, hogy elfogják az elkövetőt, ezek többnyire szerintem arctalan gyávák, akik csak a kapucnival a fejükön tudnak ilyen bátor és nemes cselekedetet elkövetni, mert arccal nem merik felvállalni a nézeteiket. Vagy csak szimplán mezei barbárok, akiknek ettől van merevedése...

Amúgy szerintem nincs jelentősége annak se, ha a nevedet adod a bejelentéshez, emiatt kétlem, hogy bármi atrocitás érne, szerintem még tanúskodni se hívnak be.

2014. ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!