Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy lehet kideríteni, hogy...

Hogy lehet kideríteni, hogy lopott-e a termék?

Figyelt kérdés

Van egy gyanúm, hogy az általam vásárolt elektronikai eszköz lopott (nincsenek meg az eredeti kellékei - töltő stb), nem kaptam adásvételit, nem eredeti dobozába hanem, másik hasonló termék dobozába "csomagolva" (beháyva) kaptam.


Nem más kárán akarok én örömködni.

Egy drága (eredeti árán 70 000 Ft-os elektronikai cuccról van szó.

Bemennék én a rendőrségre is érdeklődni, de úgy tudom, hogy ezért engem is elítélnek, ha bizonyosságot nyer, hogy lopott, mert aki lopott holmit vesz, az bűnrészes.


Van neki azonosítója, utána néztem neten, de ott nem volt ilyen bejelentés, hogy eltűnt volna (ettől még nem zártam ki, hogy nem lopott).


Valami más ötlet?



2014. ápr. 2. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint te vettél egy készüléket ami lehet hogy lopott, de van róla adásvételi, hogy xy személytől vetted. Ha nincs beleírva az adásvételibe, hogy ez a cuccus lopott akkor elvileg téged nem támadhatnak azzal, hogy lopott terméket vettél. Ergo besétálsz a rendőrségre és megkérdezed. Viszed az adásvételit, hogy ez van neked és szeretnél utánajárni. Ha kiderül, hogy lopott a cucc amit vettél jobb esetben az eladót veszik elő, hogy honnan van a dolog. De abban biztos vagyok, ha lopott a cucc akkor te azt az árat amit kifizettél nem fogod tudni behajtani bíróság nélkül!

(nem vagyok jogász, egyszerű parasztlegény vagyok :)

2014. ápr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nincs adásvételi, azt írta.


telefont nem veszünk kéz alól, csak ha biztos minden okés, pl van számla is róla, esetleg az adásvételi megírása.


Cigánytól szintén nem veszünk semmit, főleg az utcán nem.


Ha megmondod, h kitől vetted, akkor nem fognak elítélni (de valami bizonyíték jobb lenne ami ezt igazolja, email, sms, adásvételi, hirdetés neten, stb)


De a cuccot elkobozzák és te perelheted az eladót az árért.


Elején kell okosnak lenni, nem utólag.

2014. ápr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nincs adásvételi, most nem is a pénz a bajom, hanem hogy nem tudom úgy nyugodtan használni, hogy abban a tudatban vagyok, hogy lopott a cucc.


Adásvételi nélkül, meg max a netes levelezéseink vannak mint bizonyíték, hogy én megvettem.

2014. ápr. 2. 11:08
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem telefonról van szó.
2014. ápr. 2. 11:09
 5/13 A kérdező kommentje:

Nekem is lopták el már holmimat, és ha ez is lopott akkor ez a termék valakinek hiányzik. És nagyon rossz érzés úgy használni, hogy nem tudom mi van.


Vaterán vettem a terméket, tehát van róla igazolásom.


Én csak attól tartok, hogy a rendőrség engem is meghúzkod érte, pedig szívem szerint bemennék vele a rendőrségre, hogy derítsék ki mi van. :(

2014. ápr. 2. 11:13
 6/13 A kérdező kommentje:
Az is furcsa, hogy a termék eredeti helye X, De nem attól névtől és címtől jött a termék ami vaterán fel volt tüntette. És erősen cigányszaga van terméknek, de interneten nem látni ezt.
2014. ápr. 2. 11:15
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben tényleg Vaterán vetted, akkor az kereskedelmi forgalomnak számít, így téged nem büntethetnek orgazdaságért, ha lopott a termék. Nyugodtan bejelentheted rendőrségen, de:

1: kétlem, hogy nagyon foglalkoznának vele

2: egy időre búcsút mondhatsz a terméknek

2014. ápr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

ha vaterán vetted akár jelentheted is a vaterának, hogy nem onnan jött a cucc ahonnan vártad!

Aztán mivel a vaterán vetted ezért van róla számla amit a vatera állít ki. Te teljesen tiszta vagy ebben az esetben, akár mehetsz rendőrségre is vele!

2014. ápr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hmmm... értem, köszönöm a segítséget!


Igazából teljesen mindegy, hogy nem tudom vagy sem használni a terméket, mert amíg fent áll a gyanú... rossz érzés úgy használni valamit, hogy nem tudod biztosra valakinek nem-e hiányzik. Mikor ránézek összeszűkül a gyomrom... nem tudom nyugodt szívvel használni. :(

2014. ápr. 2. 19:26
 10/13 anonim ***** válasza:

Orgazdaságért nem vagy felelősségre vonható.

Abban az esetben lennél, ha nagyon alacsony összegért vennéd, és alkalomszerűen, például, ha odaviszi hozzád valaki az utcán.

Tehát nem áll meg a tényállás.

Az egy más kérdés, hogyha a számát bevinnéd a rendőrségre, és valóban lopott, akkor neked ingyen kötelességed visszaadni a gazdájának, és bukod a vételárat, amit perelhetsz az eladón polgári perben.

2014. ápr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!