Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyen lazaság van a rendőrségnél?

Ilyen lazaság van a rendőrségnél?

Figyelt kérdés
A minap kórházban voltam és hoztak be egy motorbalesetes srácot.Jöttek a helyszínelők is, egy nő meg egy csávó.Amin csodálkoztam hogy a nőn magassarkú volt, alig tudott benne menni.Az még oké hogy sportcipő vagy valami, de magassarkú?
2014. ápr. 17. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Már miért nem? Tán szaladnia kell a helyszínelőkenk?
2014. ápr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha az illető nem szóvivő a rendőrségnél,(mert nekik előírt viselete van a magassarkúnál is)akkor 5 centit ír a törvény amit engedélyeznek, de csak bizonyos munkaköröknél, nem a járőröknél.
2014. ápr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A helyszínelők ruhája kék, és a bokájuknál van egy 5cm vastag fényvisszaverő csík. Ha nem ebben a ruhában volt, akkor nem helyszínelő. Szerintem vagy díszegyenruhában volt, vagy nem rendőr. Én is azt gondolom, hogy sajtószóvívő volt.
2014. ápr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Helyszínelős kocsival jöttek,a nő farmerban volt és kék fény visszaverő csíkos kabátban, aminek a hátán a rendőrség felirat helyezkedett el, plusz volt nála fegyver.
2014. ápr. 18. 16:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Farmer már nincs benne a szolgálati öltözetben.

Akkor valószínű, hogy nyomozó, vagy valamilyen polgári ruhás lehetett, és a polgári ruhára felvette a rendőrségi kabátot.

Elméletileg nem lehetne így viselni, hogy félig civil, félig rendőrségi, de találkoztam már én is számtalanszor vele.

2014. ápr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

10/2010. (OT 6.) ORFK utasítás a Magyar Köztársaság Rendőrsége Öltözködési Szabályzatáról


VI. Az egyenruha viselésével kapcsolatos tilalmak

Nem engedélyezett:

b) az egyenruházati cikkek polgári ruházati cikkekkel történő vegyes viselése;

2014. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na akkor részletesen leírom:Rendőrségi sapka,fehér ing jelvénnyel,arra a kabát,öv pisztoly,bilincs,rádió, csőfarmer,magassarkú.

Elég érdekes volt.

2014. ápr. 18. 20:15
 8/9 anonim ***** válasza:

V. Polgári ruha viselésének rendje


19. A hivatásos állomány egyenruhás normatípusba sorolt tagjai közül kizárólag polgári ruhát viselhet:

a) aki megrokkant, testileg fogyatékossá vált, továbbá akiről a rendőrorvos megállapította, hogy egyenruhát nem viselhet;

b) nők esetében a terhesség 3. hónapjától a polgári ruhás normatípusba átsorolás nélkül a szülési szabadság, illetve GYES igénybevétele utáni újbóli munkába állásig.


20. Közterületen és hivatali helyiségekben a szolgálati követelménynek megfelelő tiszta és kulturált polgári öltözet viselendő, kivéve ha a bűnügyi szakterületen operatív munkát ellátók szolgálati feladata ettől eltérő öltözet viselését teszi szükségessé.


21. Az állományilletékes parancsnok a polgári ruhás állomány részére egyes ruházati elemek viselését korlátozhatja.


Bár mondjuk a szolgálati félcipő kényelmesebb mint a magassarkú, és a szolgálati pantalló is kényelmesebb a csőfarmernál.

2014. ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az viszont tény, hogy a lányokon jobban áll a csőfarmer, mint a buggyos pantalló. :)
2014. ápr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!