Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök miért nem büntetnek...

A rendőrök miért nem büntetnek többet? Pl a közlekedési morál így javulna?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, ha valaki külföldre megy főként nyugatra fél a rendőrségtől és a büntetésektől. Pl egy egyszerű ellenőrzésnél mindent átnéznek, gyakran hallom, hogy még a vezető ülést is megrángatják, hogy mozog e.

Sokan panaszkodnak, hogy nagy büntetéseket kaptak és gyakran a kocsira is STOP-ot mond az ottani rendőr, azután juss haza ahogy akarsz.


Itthon meg csak azt hallom, hogy minősítik a rendőröket, mert büntetgetnek. Pedig meg sem közelíti az itteni büntetés a külföldi bírságokat arról meg nem is beszélve, hogy külföldön igazán belekötnek mindenbe, amit itthon a magyar rendőr nem is néz.


Németországban akár csukott szemmel átmehetnék a zebrán megállnak, nem tarolnak le. Belterületen meg nem száguldoznak, mint -Magyarországon. Pedig ott is tele van minden traffival, mint itthon.

Szerintem ha egy napra beengednénk az országba a Német vagy az Osztrák rendőröket, visszasírná mindenki a magyar rendőrt és büntetéseit. És külföldön is zajlik keményen a bűnözés, nagyobb mint nálunk, nem mondható az, hogy más dolguk sincs.



2014. ápr. 30. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Büntetnek ők épp eleget. A gond az, hogy nem a megfelelő személyekkel g.eciznek....
2014. ápr. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%
Pont az a baj Magyarországon, hogy az autósokat vegzálják állandóan és nem a bűnözőkkel foglalkoznak.
2014. ápr. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem javulna semmit. Magyarországon a magyar emberrel van baj. Szabálytalankodik, de inkább a rendőrre hárít, hogy ő a hibás, mert megbüntette, pedig ő nem is csinált semmi nagy dolgot:-) Kis hazánkban sem mérik a sebességet jobban, arról nem beszélve, hogy itt sem 52-re fog megbüntetni a rendőr 50-nél. Más országokban rosszabb a helyzet, jobban megvágnak. De ott az emberek mentalitása a jobb.
2014. ápr. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

„ És külföldön is zajlik keményen a bűnözés, nagyobb mint nálunk, nem mondható az, hogy más dolguk sincs.”

„Pont az a baj Magyarországon, hogy az autósokat vegzálják állandóan és nem a bűnözőkkel foglalkoznak.”


Látod külföldön rosszabb a helyzet, mégis büntetnek. Nálunk is így van. De itt az a legnagyobb probléma, hogy a magyar sofőr kifejezetten szabálytalan és ezzel leterhelik a rendőrséget. Ha nem büntetnének fejetlenség lenne és sajnos foglalkozniuk kell ezzel is.

2014. ápr. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad."


Jól van már, értjük, hogy a sünök pártját fogod. Elég egyszer is elmondani.

2014. ápr. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok oda egyik ország rendőréjért sem, de inkább büntessenek mint sem, így is röhejes a magyar közlekedés. A közlekedési rendőrnek ez a feladata.
2014. ápr. 30. 16:02
 7/14 anonim ***** válasza:
Jól teszik, így is ráfér az idiótán vezető sofőrökre, főként a menőző fiatalokra. Azt mondjuk jó pontként veszem, hogy folyamatosan látom, hogy a fekákat nyírják a rendőrök.
2014. ápr. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az egyszerűen büntethető eseteket keresik. Például sebesség mérés ellopott 70-es táblánál. Egyszer lámpától indulva büntettek meg gyorshajtásért (műszaki lehetőségem sem lett volna rá), a fellebbezés stb. többe került volna...

Nem tudom itt miért nem mérnek tengelyterhelést, összsúlyt, esetleg ellenőriznek keréknyomást (igen az is lehet életveszélyes). Az ittas vezetést vajon miért veszik a gyakorlatban félvállról?


Bármely szabály annyit ér, amennyit ellenőriznek belőle. Szerintem a sebesség ellenőrzés is nagyon kevés, de hosszú ideje csak olyan helyen láttam, ahol azért voltam nagyon óvatos, mert nem értettem mit keres ott egy sebességkorlátozás.

A legnagyobb gond, hogy sok büntetés mondvacsinált, a rendőr és a rendőrség renoméja romokban.


Javaslom a kormánynak, vetessen fel rendőröket, akik folyamatosan ellenőriznék az autósokat, motorosokat (gumi profilmélység, ittasság, lámpák, kipufogó hangerő...) ehhez nem kell nagy beruházás (2 öltözet egyenruha), viszont a befektetés sokszorosát hozná vissza úgy, hogy a forgalombiztonság is javulna.

2014. ápr. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Már 19 éve vezetek, és csak 3-szor büntettek meg apró összegekkel. Egy tilosban parkolás, egy gyorshajtás és egy 2 hete lejárt műszaki. Megérdemeltem minegyiket, szó nélkül kipengettem. Vannak akiket havonta büntetnek és mégis idiótán vezetnek és vannak akik folyton megússzák. A suzukisokról ne is beszéljünk, ők egy külön kategória. :/
2014. ápr. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A büntetés érdekes dolog. Engem egy időben rendszeresen büntettek gyorshajtásért. Sportszerűen fizettem. 1x büntettek olyan 30 táblánál ami takarva volt, egyszer meg bemondtak egy sebességet, hogy annyival mentem. Meggyőződéssel vallom, hogy csak pénzbehajtást csinálnak, pedig "az eszemmel tudom" hogy a bírságolások túlnyomó része jogos volt, de a két pénzbehajtós birságolás a hitelüket elvette...
2014. máj. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!