Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hova lehet ezzel fordulni,...

Hova lehet ezzel fordulni, hol kell kárigényt benyújtani? (A rendőrségen "nem tudják". )

Figyelt kérdés
Anyósomat megtámadta 3 redvás c1gány.Kitéptek a nyakából egy elég értékes láncot.Hallottam már olyanról, hogy ilyenkor kárigényt lehet benyújtani.

2014. máj. 21. 15:15
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Mégis kinek akarsz kárigényt bejelenteni? Ha elkapják az elkövetőket és visszakerül a nyaklánc, akkor megtérül a kár, ha elkapják de nem kerül elő a lánc, akkor pedig az elkövetőkkel szemben lehet kezdeményezni polgári peres eljárásban. Más nem fogja a kárt megtéríteni (hacsak nem volt biztosítva). Te egyébként gondolom az áldozatsegítés keretében adható pénzbeli támogatásra gondoltál, de az ilyen esetben nem jár.
2014. máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tavaly beszélgettem egy nővel, akit szintén megtámadtak. És beszélt valami kárigényről, csak már nem emlékszem, hogy a feljelentéssel hova fordult, mert van ilyen, csak nem reklámozzák.
2014. máj. 21. 15:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Első sorban rendőrségen feljelentés. Ott pedig megmondják, hol lehet kárigényt bejelenteni, ha lehet.
2014. máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Feljelentéssel természetesen a rendőrséghez. De amiről te írsz (legalábbis amiről én tudok) az arról szól, ha valakinek ellopják pénzét-iratait stb, akkor annak pótlását lehet kérni, ha saját anyagi helyzete azt nem engedi meg. De az ékszerre nem vonatkozik.
2014. máj. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztos a bűncselekmények áldozatainak járó állami kárenyhítésre gondoltál. Linkelem az erre vonatkozó törvényt, abból meg tudod nézni, hogy jár-e, vagy ha ezt túl bonyolult olvasni, akkor a neten is találhatók róla összefoglalók. De amennyire átfutottam, nehéz megfelelni a feltételeknek, pl. a ti esetetekben már lejárt az azonnali pénzügyi segély benyújtására nyitva álló 5 napos jogvesztő határidő.


Jellemző, és szégyen, hogy a rendőrségen erről nem is tudnak, vagy nem akarják elárulni. Egyébként ilyen ügyekben a területileg illetékes Igazságügyi Hivatal áldozatsegítő részlegéhez lehet(ett volna) fordulni. Ezek elérhetősége is megtalálható.


[link]

2014. máj. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod pontosan mit akarsz akkor ők honnan tudják miről beszélsz?
2014. máj. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!