Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Eltoltam egy db bevásárló...

Eltoltam egy db bevásárló kocsit a lidl áruháztól, hogy majd hazaviszem, elkapott a rendőr és visszatolatta velem a kocsit, Most Közvetítő eljárás folyik ellenem. (bűncselekmény, lopás nem történt mert visszavittem). Mire számítsak?

Figyelt kérdés
lopás,rendőr,bűncselekmény,lidl

2014. máj. 29. 13:41
1 2
 1/18 Őszödi Ferenc ***** válasza:
57%
Semmi jóra. Rühellem a tolvajokat, nem tűröm a konkurenciát!
2014. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkora értéket jelent egy ilyen kocsi. Ha kis érték, akkor nem komoly az ügy.
2014. máj. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Haverom ugyanezért 150 000 forintos bírságot kapott.
2014. máj. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 kovpet ***** válasza:
29%

"lopás nem történt mert visszavittem"


De, történt lopás, csak elkaptak.

2014. máj. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%
Én azt mondanám h magamtól is visszavittem volna csak használni akartam 2 napig. Hol van kiírva az áruházaknál hogy csak annak a területén használható?
2014. máj. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
azt írták, hogy a nyomozást megszüntették és nem történt bűncselekmény és csak szabálysértés történt, 6500 ft a bevásárló kocsi de mivel visszavettem így maximum a lidl büntethet meg vagy kérhet valami kárpótlás, bár nem történt sérülés a kocsin.
2014. máj. 29. 15:12
 7/18 anonim ***** válasza:

A közvetítői eljárás lényege az, hogy büntetés nélkül egyezkedhetsz a bevásárlóközponttal. A lényeg, hogy ő azt fogja mondani, hogy fizess ezért neki 1000Ft-ot mert neki annyi bevételkiesést, illetve az általad okozott időveszteség miatt, és te ezt elfogadod, akkor le is zárul.

A közvetítői eljárás lényege, hogy a felek megegyezzenek.

2014. máj. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%
Utolsó és hogyan bizonyítja a bevételkiesést? Ez nevetséges nem okozhatott bevételkiesést. Persze pont az összes kocsi elfogyott és ez hiányzott.
2014. máj. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 kovpet ***** válasza:

"maximum a lidl büntethet meg"


Te gyerek vagy még, ugye?

2014. máj. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Lényeg az, hogy 50m-ig juthattam elkapott a rendőr és visszatolatta, és így lopás nem történt, csak szabályszegés, ezért most valami közvetítői eljárás folyik. Kárt nem okoztam, nem tudom mit akarhatnak a nyakamba varrni ezzel.

Szerintem a társadalomra se volt veszélyes ez a cselekedet.

2014. máj. 29. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!