Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Eltoltam egy db bevásárló...

Eltoltam egy db bevásárló kocsit a lidl áruháztól, hogy majd hazaviszem, elkapott a rendőr és visszatolatta velem a kocsit, Most Közvetítő eljárás folyik ellenem. (bűncselekmény, lopás nem történt mert visszavittem). Mire számítsak?

Figyelt kérdés
lopás,rendőr,bűncselekmény,lidl

2014. máj. 29. 13:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

Öreg, El akartad lopni azt a bevásárlókocsit. Ha megbántad volna mert hülyevoltál azt mondom oké ne kapj semmit mert mindenki csinál hülyeséget, aztán tanul a hibájából.

De igy hogy ilyeneket dobsz hogy nem érted mi ezzel a gáz mert elkaptak ott probléma van....


Nem kivánom neked sem a pénzbüntetést sem mást, de egy kis ingyen munka lehet nem ártana neked hogy megtanuld legalább megbánni a hülyeséget.


Egyébként a közvetitő eljárás az hogy a LIDL dönti el milyen "büntetést" kapj ésszerű kereteken belül. 1000ft-ot valószinü nem fog kérni mert hülyeség, de azt kérelmezheti hogy dolgozz neki 6 órát ingyen. Ha pedig ezt nem teljesited már mehet a feljelentés.


Na persze ez nem gyakori, inkább el szokták engedni az ilyeneket. De volt már rá példa.


Neked pedig javaslom gondolkozz el rajta hogy mit szabad és mit nem.

2014. máj. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
6500 a bevásárló kocsi? Már nem azért de a legkisebb, legolcsóbb is alulról nyaldossa a 80.000-et. Amik a különböző szuper-hipermarketekben szoktak lenni azok ilyen 100.000 ft körüliek.
2014. máj. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"Lényeg az, hogy 50m-ig juthattam elkapott a rendőr és visszatolatta, és így lopás nem történt,"

De, lopás történt, azért indult az eljárás.


" csak szabályszegés"

Szabályszegés a közigazgatási eljárásban van, lopás szabálysértés amit elkövettél.


"ezért most valami közvetítői eljárás folyik."

Nem olyan rég leírtam, hogy mi a lényege.


"Kárt nem okoztam, nem tudom mit akarhatnak a nyakamba varrni ezzel."

Nem rajtad múlt, hanem a rendőrön, hogy nem okoztál kárt.


"Szerintem a társadalomra se volt veszélyes ez a cselekedet."

Arra tényleg nem.

2014. máj. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

hát kecó ha 50k alatt van még okésabb


amúgy ha lenne jó pszichiáter na mind1


bár amíg van tészünk én nehezen tudom komolyan venni a büntetőjogunkat

2014. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

elvileg te bérbe vetted a bevásásrló kocsit,ha bele bobtál,10,20,100,stb...forintot,akár haza is vihetted volna,és fuvarozhatnád benne a nagyit.

Te egyszerűne ott voltál és rendőr pedig lobogtathatja céduláját,hogy teljesitve a nappi népb-sztatás.

2014. nov. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"elvileg te bérbe vetted a bevásásrló kocsit,ha bele bobtál,10,20,100,stb...forintot,akár haza is vihetted volna,és fuvarozhatnád benne a nagyit."

Az üzlet területére vette bérbe, amint azt elhagyja, úgy lopás. Haza sem viheti, mert az is lopás.


"Te egyszerűne ott voltál és rendőr pedig lobogtathatja céduláját,hogy teljesitve a nappi népb-sztatás."

Ő egyszerűen lopást kísérelt meg, amit a hatóság megakadályozott, ezért nem érte anyagi kár a LIDL-t. A lopás a 10 parancsolatban is benne van, illetve a BTK, szabálysértési törvény is bünteti. Elég szomorú, hogy neked ebből a történetből a népbasztatás jön le, miért ne lophatna mindenki szabadon...

2014. nov. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
43%

Ha boltba valaki vagy valami felhívja a figyelmemet arra,hogy a bevásárlókocsit csak és kizárólag a bolt területén használhatom akkor igen,lopás,de ha nem akkor bérbe vétel mard addig amíg visszanem viszem,vagy kikerül a felügyeletem alóll,(más ellopja a bérleményem).

ha lopás volna akkor a gondnok nénit hetenet vinnák a kóterba mert ő bizony haza tolja bevásárlókocsit,a vett cumóval együtt.

és népb-asztatás pedig napi 2db kötelező birság (rendőr mondta,hogy annyi a követelmény)

2014. nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A törvény nemismerete nem jogosít fel semmire.

Nem kell felhívni a figyelmet semmire, a törvények le vannak írva.

Én is rendőr vagyok, és nincs meghatározva kötelező bírság.

Ami nem szabálysértés, azért pedig nem is tud büntetni.

2014. nov. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!