Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lopási ügy. Vajon a bíró...

Lopási ügy. Vajon a bíró felfüggesztettet fog adni nekem, ha már az ügyészség azt kér vagy lehet letöltendő vagy esetleg még enyhébb a felfüggesztettnél, pl. pénz büntetés? Milyen gyakran hallgat a bíró az ügyészre?

Figyelt kérdés

Két éve csináltam egy lopást két hónap alatt 5 tárcát loptam el amiben okiratok ,minden volt az 5. nél elkaptak és bevittek gyanusítotti kihallgatásra,majd órák múlva hazaengedtek,de azóta még el kellett mennem folytatólagos kihallgatásra utána egyszer. Ugyanis a bűncselekmények a balatonnál történtek én meg 100 km-re lakom Sopronban.


Ez két éve volt és most jött a siófoki járásbíróságról az idézés,hogy 17-én menni kell vádlottként tárgyalásra.


Sajnos rossz múltam van,már háromszor csináltam régen is bűncselekményt csalás,lopás,garázdaság,egyszer pedig egy tulajdon elleni szabálysértést. Mind a három bűncselekménynél a bíróság pénzbüntetést szabott ki,a tulajdon elleni szabálysértésnél is pénzbüntetést adtak. Mivel ez a negyedik ügyem volt amiben most lesz a tárgyalás,mindenki azt mondja,hogy most nem úszod meg,ebből letöltendő lesz.

Viszont a vádiratban az áll ami tavaly jött és az ügyész írta,hogy "indítványozza a bíróságnak,hogy fogházat szabjon ki,melynek végrehajtását függessze fel". Az ügyész ezt ajánlja a bíróságnak. Tehát felfüggesztettet ajánl.


Sajnos nem dicsekszem a múltammal,belátom elég bűnöző életet éltem,még két éve is megcsináltam ezt a hülyeséget,de megváltoztam ,mert már egy építőiparnál dolgozom és teljesen más a viselkedésem,nem csinálnék ilyeneket ezentúl.

Nem is azért kérdezem én ezt a kérdést,hogy itt mindenki megvessen,szídjon,hanem azért,hogy valami hozzáértő ember válaszoljon.


Kérdésem tehát,hogy vajon a bíró felfüggesztettet fog adni,hallgat az ügyészre vagy lehet erősebb büntetés,letöltendő vagy még esetleg enyhébb pénzbüntetés is? Milyen gyakran hallgatnak a bírók az ügyészre?

Legrosszabb esetben ,ha letöltendőt ad és azt mondják,hogy két hónap múlva be kell mennem a börtönbe én meg fellebbezek akkor nem kell menni,mert még egy évet is elhúzódhat az ügy megint míg a legfelsőbb bíróság megint felülvizsgálja?



2014. jún. 5. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
nagy az esély, hogy azt kapod amit az ügyész kér (nem nagyon szokta a bíró überelni)
2014. jún. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Súlyosabbat nem adhat, mint amit az ügyész indítványoz. Enyhébbet igen.
2014. jún. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A három csapás miatt, remélem életfogytot kapsz.
2014. jún. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!