Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igazoltatáskor normális ez?

Igazoltatáskor normális ez?

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok, egy elhagyatott buszmegállóban egyedül állva igazoltattak a rendőrök.Gondolom minek néztek, bár nem fejtették ki hogy miért.Minden rendben volt,de az adataimat felírták maguknak.Normális ez?Nem tudom hogy vannak a dolgok, sosem igazoltattak még,de eleve az hogy utcán, és felírtak mindent, ez megijesztett.

2014. jún. 26. 18:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Mármint volt nálam igazolvány,és kimásolták az adataimat belőlük.
2014. jún. 26. 18:47
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Szimpla igazoltatás, persze h joguk van hozzá, nem ez a megszokott, de megesik h így is igazolnak embereket. Lehet csak unatkoztak nem találkoztak mással és leigazoltak.
2014. jún. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha nincs vaj a füled mögött, akkor nem lesz belőle baj. Teljesen normális, engem is szoktak...
2014. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Mégis mi nem lenne normális? Csak egy átlagos, szabályos igazoltatás. Rengeteget végeznek szúrópróbaszerűen, akkor ott épp téged láttak meg, így ellenőriztek.
2014. jún. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Minden rendben volt,de az adataimat felírták maguknak.Normális ez?Nem tudom hogy vannak a dolgok, sosem igazoltattak még,de eleve az hogy utcán, és felírtak mindent, ez megijesztett."


Ez teljesen átlagos. Az "igazoltatás" intézkedésnek éppen az a lényege, hogy felveszik az adataid, így tudják, hogy pontosan ki volt adott környéken adott időpontban. Ezeregy igazoltatást elvégeztem már, mindig ugyanígy zajlik le, kivétel kb. akkor van, ha valakiről reálisan feltételezhető, hogy illegálisan valamilyen kategóriájú fegyver/ vagy más tiltott holmi van nála. Ilyenkor kipakoltatjuk vele a zsebeit és táskáit, és megmotozzuk.

2014. jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha esetleg többször is megtalálnak elhagyatott buszmegállókban, joggal tehetik fel a kérdést, vajon mit is csinálsz ott? De ez csak feltevés.
2014. jún. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
persze, hogy az.
2014. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Normális. Valószínűleg unatkoztak.
2014. jún. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!