Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőri testnevelés milyen?

A rendőri testnevelés milyen?

Figyelt kérdés
Rendőr akarok lenni,de tesiből nem vagyok valami jó.Nem szeretem azokat a gyakorlatokat,amit tesin csinálunk.Pl.az ilyen szekrényugrásban,bukfencben,korlátban,távolugrásban nem vagyok valami jó.Inkább az ilyen erőgyakorlatokat szeretem,mint pl.a fekvenyomás,felhúzás,guggolás,mellről nyomás.Meg járok karatéra,a karate edzőm szerint abban nagyon jó vagyok.De én a karatét nem érzem elég keménynek.

2014. jún. 29. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom csaj vagy! Hát manapság nem kritérium..ez sem..

(mármint a fizikai erőnlét és a cooper-teszt)

2014. jún. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 #Gábor# ***** válasza:

Ne aggódj, szertorna nincs a testnevelés órákon.


Az RTF-en (most már NKE-RTK) úgy volt, hogy az első évben gimnasztikai jellegű illetve erőnléti edzések, második évben önvédelem, 5. félévben pedig megint gimnasztikai és erőnléti.

2014. jún. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 #Gábor# ***** válasza:

Elsőnek!


Van fizikai kritérium, max. a küszöb alacsony. Egy egészséges ember, aki mondjuk hetente egyszer sportol, lazán megcsinálja. Ami alapvetően nem baj, csak minden más területen alacsony a küszöb. :)

2014. jún. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1.-es fiú vagyok.Járok kondiba,nem mondanám magamat gyengének,csak ezek a szekrényugrás meg ehhez hasonlóak nem mennek.Köszi a válaszokat.A gimnasztika alatt a nyújtást értitek?
2014. jún. 29. 20:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Gábor!

A kritérium valóban alacsony. Kerülj be úgy, mint én anno, mikor tizenháromszoros túljelentkezés volt. Nem a minimum pontokon múlt, hanem azon, hogy minden felvételi gyakorlaton minimum 20 pontod legyen, hogy egy erős műveltségi tesztel bekerülj. Most én is azt mondom, hogy valahogy hígult a felvételi, de azért azt mondani, hogy a kritérium alacsony, az bagatel.

Csináld meg egymás után ezeket:

30mp alatt 35 fekvőtámasz

73mp függeszkedés

25db fekve nyomás 60kg-al

4*10 méter ingafutás 8.8 mp alatt

2.5m távolugrás

1perc alatt 55 felülés

7p35mp 2000m futás


Ha mindent sikerül egymás után maximum pontra megcsinálni akkor szólj!

Egyébként nekünk a testnevelés oktatónk egy állat volt RSZKI-ban. Első évben csak erőnléti felkészítés volt, komolyan vért izzadtunk, azóta kirúgták :)

Volt olyan nap, hogy 30km-t lefutottunk, ebben volt békaügetés, kúszás, a társaddal a hátadon, másnap már csak 8-an voltak bakancsban a 25 fős szakaszban, mert akkorára megduzzadt a lábad, meg hólyagos lett, hogy nem ment rá a bakancs. Nekem tetszett, főleg a kollektív szívatás elve, összekovácsolta a csapatot. Ha valaki kidöglött futás közben, és kiállt a szakaszalakzatból, akkor a hibázó nézte, hogy a többit megszívatja az oktató.

Volt, hogy gödröt ásattak velünk, de tényleg minden amit el tudsz képzelni. Fél év után engedték meg, hogy bakancsban egy kicsit focizzunk. Ennek az iskolának, és a rendőri hivatáshoz nem úgy kell hozzáállni, hogy ezt meg azt nem szeretem. Meg kell csinálni, mert azt mondják. A testnevelés oktatónk mindig énekelte, hogy "csak az jöjjön aki bírja, aki végigcsinálja, el lehet menni most is". Igaza volt, ezt vállaltad, küzdj érte. A 25 főből 7 adta fel az iskolát. Az a 25 fő 325 főből lett kiválogatva sac/kb.

Nálunk az első év volt erőnlét növelés, utána felvételi követelmények ismételgetése vizsgára, utána önvédelem, box, földharc, taktikai ház simulation fegyverezés, kényszerítő eszközök használata.

2014. jún. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem.De akkor ilyen szekrényugrás meg bukfencezés nem volt?
2014. jún. 30. 14:21
 7/8 #Gábor# ***** válasza:

Bucsek!


Én is ott végeztem, nem is olyan rég. Az alacsonyat arra értettem, hogy ma már nem az van, hogy minimum húsz pont / feladat, hanem minimum 1. Meg a 100 pontból (amikor én felvételiztem, akkor asszem ennyi volt a max.) szedj össze 60 pontot). Azért a 60% szerintem alacsony. Még betegen is teljesítettem. És ezek nem olyan feladatok, amik kifejezetten megerőltetőek lennének, tehát kvázi nem feltétel, hogy a rendőr egy erős átlagnál jobb erőnléttel bírjon.


Egyébként meg én is úgy gondolom, hogy valahol ott lenne a fizikai kiképzés, amiket Te írsz. Kicsit katonai stílusú beütése van, ami azért nem egészen ugyanaz, mint a rendőr. De akiket ma felvesznek, szerinted mennyien bírnák? Van, akinek már az probléma, hogy egy helyben kell állnia... Na de ezt hagyjuk! :)

2014. jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szekrényugrás olyan formában volt, hogy a legfelső részét levették és a felett kellett páros lábbal ugrálni. Kifejezetten szertorna nem volt.

Bukfenc volt. Minden formában, amit el tudsz képzelni.

2014. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!