Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vásároltam egy gázpisztolyt...

Vásároltam egy gázpisztolyt és szeretnék hozzá viselési engedélyt kiváltani. Mi ennek a menete 2014-ben?

Figyelt kérdés

2014. aug. 9. 10:37
 1/1 anonim ***** válasza:
66%

1. Menj be a saját lakóhelyileg illetékes rendőrkapitányságodra és ott kérdezd meg pontosan. Ennek elmondom az okát. Az egyik fontos lépés az volt 2010 és 2013 között, hogy külön 3100 forintért erkölcsi bizonyítványt kellett kérni (pontosabban egy adattovábbítási igénylőlapot arról, hogy nem vagy büntetett előéletű). Ezt 2013 nyarán végül is eltörtölték hivatalosan, de sok rendőrkapitányságon még mindig kérik ezt jogellenesen.


2. Mindenképpen be kell menned a rendőrkapitányságra. Ott kapsz:

-egy csekket 2000 forintról, amit be kell fizetned a postán

-egy igénylőlapot, amit ki kell töltened (de ezt az internetről is letöltheted, kinyomtathatod és kitöltve beviheted a rendőrségre, ezzel csökkentve az ott töltött időt)

-ha az előző kettő megvan, akkor a fegyvered MKH-kártyájáról csinálnak egy fénymásolatot


Most jön a rendes felsorolás.

Tehát még egyszer, ami "legrosszabb" esetben kell:

-Postára menni, ott venni 155 forintért egy erkölcsi bizonyítvány igénylőlapot. Ezt kitölteni és feladni a 3100 forintos csekkel együtt. Kb. 1-1,5 hét után érkezik meg az "erkölcsi" (pontosabban adattovábbítási igénylőlap).

-Elmenni a rendőrségre és kérni egy csekket 2000 forintról, ami az ottani ügyintézés díja

-Az erkölcsivel, a 2000 forint befizetéséről szóló igazolásról, személyivel, lakcímkártyával, MKH-kártyával, esetleg a fegyverrel és esetleg a már előre kinyomtatott és kitöltött igénylőlappal visszamenni a rendőrségre.

-Ezután 1 hónapon belül vagy elküldik postán a viselési engedélyt VAGY be kell menni érte. Kérdezz rá erre is, mert kapitányságonként változó hogy kiküldik-e postán, vagy be kell menni érte.


Fontos még:

-a kapitányságokon belül külön van fegyverügyintézési fogadási idő. Az enyémnél például hétfő délelőtt, szerda délután és csütörtök délelőtt lehet csak menni fegyverügyintézni. Ezért telefonálj oda, vagy menj be és nézd meg hogy tudd meg minél hamarabb a fogadási időpontot, nehogy potyára menj a rendőrségre.

-a fegyvert néha szemrevételezik, néha nem. Én például már két engedélyt kértem, mindkétszer vittem a pisztolyokat is, de sosem kérték hogy mutassam meg. Te is inkább vidd magaddal a fegyvert (táskában/szatyorban, töltetlenül), mert olvastam olyat fórumokon, hogy volt aki rendőr elkérte megnézegetni.

-a költsége jó esetben 2000 forint lesz, rossz esetben 2000+3100+155 forint.

2014. aug. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!