Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor lehet a tapszeres...

Mikor lehet a tapszeres etetest kivaltani, bebietellel?

Figyelt kérdés
1 hete megy a hozzataplalas, meg csak keveset adok neki belole,evett mar alma-korte puret, es sargarepat-krumplival, mindketto izlik neki, kakal is rendesen, amikor tapszerty evett csak 1szer, most 2-3 kaki is van, es nem faj a pocija sem mostmar! Az egyik tapszeres etetest kivalthatom mar neki, valamilyen purevel?

2013. szept. 5. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád?
2013. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
4 honapos! A tapszerrel voltak gondok, ezer kezdtuk el kostoltatni vele a pepeket. Persze elotte probaltunk uj tapszer is, de az sem volt jo. Nem nagyon akarta enni. Miota mas izeket is kostol utanna eszi rendesen a tapszert is.
2013. szept. 5. 15:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Sinlacot nem próbáltad? A bébiételek többsége ilyenkor még nem túl laktató. Sok a gyümi, édesség, kevés a főzelékféle. Bár a legújabb bébiételeket nem ismerem, mert azt a kort már kinőttük. Esetleg azt is csinálhatod, hogy rizst nagyon szétfőzöl és azzal felturbózod a túl könnyed bébiételeket, hogy laktató is legyen. Egy 4 hónapos baba nem eszik akkora mennyiséget még ezekből az ízes dolgokból, hogy elég tápanyag is jusson a szervezetébe, ezért is van a tápszer vagy pép.
2013. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem probaltam azt, mert kulfoldon elunk es itt nem lehet olyat kapni. Ezert is eszi a bebietelt. Ugy csinalom most hogy ket etetes kozott keves mennyiseget adok neki egy nap egyszer, es egy ora mulva tapszer, igy most eleg jol eszi.
2013. szept. 5. 15:45
 5/5 Zsófianyu ***** válasza:

4 hósan már a tízórait kiválthatod gyümölccsel. Én szoktam rizst főzni, kis tápszer bele és gyümi, turmixolva imádja. A reggeli és esti tápit elég sokáig meg kell tartani, de a többi étkezés kiválthatod akár már fél éves korára.

Én 4 hósan váltottam ki az uzsit, aztán 5 hósan az ebédet, majd 6 hósan a tízórait is. Kevés volt a tejem, ezért volt ez a sorrend.

Tápanyagszükségletet fedezi a tápszer, sok vitamin, ásványi anyag van benne, de pl. a rostok miatt kell a gyümi. Ez rendben tartja a kaka dolgot is.

2013. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!