Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Fel jelenthet engem azért...

Fel jelenthet engem azért valaki mert azt mondtam valakire, hogy (aki a sarkon áll) a facebook-on? Csak nem írhatom le a szót.

Figyelt kérdés

Az úgy történt hogy, egyik ismerősömmel beszélgettem facebook-on és csak kicsúszott a számon tök természetesen ez a mondat: "mondja meg akkor a (sarkonáll), hogy....."

ez a barátomnak hitt valaki megmutatta a nőnek és a nő ezért fel akar engem jelenteni, ha nem kérek mindenki előtt bocsánatot tőle... Ha fel is jelent, mi lehet a következménye? Pénzbüntetés? Szóbeli figyelmeztetés?

És a kérdésen kívül... ez a nő a mostohaanyám.. és kb. 2 hónapja pofon ütött az utcán.. akkor nem jelentettem fel, mert apa érdekeit néztem... de most így visszamenőleg feljelenthetem?



2014. aug. 14. 12:01
 1/7 Csiß ***** válasza:
Nem jelenthet fel azért mert valakivel arról beszélgettél,hogy ő egy k**rva..Nem nyilvánosan k**rváztad le.Az egy másik történet,hogy a "haverod" elmesélte neki.Ne legyenek álmatlan éjszakáid emiatt.Röhögj a k**rva képébe mikor fenyeget a hülyeségével! :)
2014. aug. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szeretem, mikor ilyen intelligensen, a kommunikáció lehetőségeit kihasználva oldják meg emberek a problémáikat.
2014. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:

" kb. 2 hónapja pofon ütött az utcán"


Kíváncsivá tettél. Hány éves vagy? Mi volt annak a pofonnak az előzménye?

2014. aug. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez semmilyen fronton nem állja meg a helyét büntetőjogilag. Egy privát beszélgetésben lekrváztál egy harmadik személyt. Na és? Akárkiről lehet ez a véleményed. Tekintve a krv szó jelentésének átalakulását, szerintem még nagy nyilvánosság előtt is lehet ez a véleményed valakiről. De így privátban egészen biztos hogy nem támadható. (amúgy is csak ilyen üres fenyegetőzésnek tűnik az egész sztori)
2014. aug. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Egy privát beszélgetésben történt trágár szóhasználat miatt akkor se jelenthetne fel ha cifrábbakat mondtál volna. A "haveroddal" meg beszélgess el egy kicsit. Ennyi erővel akik beszélgetnek az utcán és azt mondják az ismerősüknek hogy b**meg vagy k*va anyád, mert mit tudom én leöntötte üdítővel, rég fel lennének jelentve.
2014. aug. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szemét, sunyi alak a haverod. Visszamenőleg nem jelentheted fel egy pofon miatt (sajnos), de ő sem, mert lek.rváztad. Erről jobb, ha felvilágosítod. Gondold el, sokan x. vagy y. sztárt nem szeretik, még cifrábbakat írnak a kommentekben, amelyeket többen olvasnak, mint - egy állítólag két személy közötti - privát levelezést. Ha ők lépten nyomon nem jelentgetik fel a kommentelőket, csak esetleg visszaírnak "hasonló kedves" stílusban, akkor a mostohaanyukádnak pláne nincs oka. Vagy próbálkozzon, de körberöhögik a kapitányságon.
2014. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Feljelentheted a pofon miatt, mert tettleges, a becsület sértésére alkalmas. Nem számít hogy két hónapja történt (ha évek teltek volna el, akkor számítana).
2014. szept. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!