Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyit keres egy rendőr...

Mennyit keres egy rendőr Msgyarországon illetve Franciaországban?

Figyelt kérdés
járőrre és nyomozóra gondolok mindkét országban.
2014. aug. 15. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
A kezdő francia rendőr havi 1500-1800 eurót kap. A magyar kezdő rendőr nettó 110 - 120 ezer forint között.
2014. aug. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A járőr fizetése sok mindentől függ, milyen pótlékokat kap, mióta van a beosztásában. Ez úgy 90eFt-tól 140eFt-ig terjedhet, készenléti rendőrségnél kifizetik a túlórát, így ott havi 200+ órával meglehet 200eFt felett is.

A nyomozó tiszthelyettes 160eFt körül, a tiszt 200eFt körül.

A franciát nem tudom, Németországban van egy rendőr ismerősöm, ő jelenleg olyan beosztásban dolgozik, mint itt egy járőrvezető, és 3200 eurót keres. Minden hónapban 2 hetet tanul és gyakorolnak, a többit tölti munkavégzéssel, de azt is sokkal célirányosabban. Úgy értem, hogy ő azt mondja, hogy nem ért a közlekedéshez, de a közrendvédelemben pedig nagyon felkészítik őket.


(Én nem panaszkodom a fizetésre, persze lehetne jobb, meg körülnézhetek a környező országokban, de az egészségügyben dolgozó családtagom 32 év egészségügyi munkával rosszabbul keres mint én. Sőt itt nagyon sokan érettségivel 100eFt környékén keresnek. Van munkám, fizetem a járulékokat, ha nem csinálok hülyeséget, akkor lesz is.)

2014. aug. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A rendőrség szolgálati szabályzata alapján egyébként túlóra bárkinek elrendelhető, és 150 óráig a parancsnok dönt róla, hogy pénzben vagy szabadságban váltják-e meg, efölött viszont kötelező pénzben kifizetni.
2014. aug. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen elrendelhető a túlóra, csak tudod nálunk a radír és a ceruza csodákra képes. Kiradírozzák a P betűdet, beírnak szolgálatba, helyette adnak máskor P-t.

Még egy készenlétis sem tudja elképzelni, hogy a rendőrségen milyen cigánykodás folyik, nemhogy egy civil.

2014. aug. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A rendőrök társadalmi megbecsültsége rendkívüli mértékben romlott. Régen a megbecsültséget az illetményük, és a juttatásaik-kedvezményeik jelentették. Ezekből mára szinte semmi nem maradt. 70-75 évvel ezelőtt a tiszteknek a beosztásukhoz mérten volt meghatározva, hogy milyen minőségű lakásban lakhattak és ehhez mérten kapták a lakásbérleti hozzájárulást. Ehhez képest ma az albérleti hozzájárulás csak koldusadomány.
2014. aug. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!