Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen FBI-hoz hasonló nemzetk...

Heródes02 kérdése:

Milyen FBI-hoz hasonló nemzetközi bűnelhárítási csoportok léteznek még?

Figyelt kérdés

2014. aug. 27. 12:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
No, most akkor FBI, vagy nemzetközi? Nemzetközi tudtommal csak az Interpol és Europol van, FBI-hoz hasonló meg talán minden országban. Nálunk talán az NNI (Nemzeti Nyomozó Iroda) felelne meg neki. Ha még létezik, és ha jól tudom. De javítsatok ki, ne csak lepontozzatok :-)
2014. aug. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy űr van a fejekben.

1. Az FBI az USA Igazságügyi Minisztériuma alá tartozó, szövetségi hatáskörrel és illetékességgel rendelkező nyomozó szerve. Az USA-nak van még néhány ilyen: ATF, DEA csak az ismertebbeket említve!

2. A CIA az USA Külügyminisztériuma alá tartozó, hírszerző tevékenységet folytató szervezete! A CIA nem folytathat az USA-n belül semmilyen hírszerző tevékenységet! Ja és nem nyomoz! Mivel nem ez a feladata!

3. Az Amerikai Egyesült Államok szövetségi kormányának elnökét nem a CIA védi, hanem a Secret Service-titkosszolgálat! Szintén szövetségi hatáskörrel rendelkező, nyomozószerv, amely egy plusz feladataként vigyáz az elnök, családja, továbbá diplomáciai küldöttek testi épségére.

4. Az Interpol, Europol nemzetközi bűnözéssel, nemzetközi körözött személyekkel foglalkozó nyomozó hatóság. Nem kifejezetten a bűnelhárítás a feladata, ennél jóval összetettebb, bonyolultabb a dolguk.

5. Az államok szuverenitásából következően, egyetlen ország nyomozó hatósága sem gyakorolhat más ország nyomozó hatósága felett irányítási és egyéb jogkört. Ezt csak két nemzet közötti (bilaterális), vagy nemzetek közötti (multilaterális) szerződések garantálhatják. De ezek is inkább csak kiadatási szerződések, továbbá mint pl. az Interpol egy az ENSZ alá, vagy Europol - mint az EK egyik alappillérjét képező, közös belügy - és biztonságpolitika...na mindegy hosszú - olyan szerv, amely az adott ország nyomozó hatóságaival együttműködve léphet fel, nyomozhat esetekben. Magyarán: az Interpol, Europol sem dolgozhat önállóan egyetlen ország területén sem, csak az adott ország nyomozó hatóságaival együttműködve, azokat kisegítve!

2014. aug. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
12 tudtam, hogy aki tud, az nem birja sokáig magába tartani a tévedések tömkelegét:DD
2014. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Asszem akkor én nem tévedtem sehol. Egyedüli 11-es voltam :-)
2014. aug. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

> 4. Az Interpol, Europol nemzetközi bűnözéssel, nemzetközi körözött személyekkel foglalkozó nyomozó hatóság. Nem kifejezetten a bűnelhárítás a feladata, ennél jóval összetettebb, bonyolultabb a dolguk.


Az Interpol alapvetően egy koordinációs iroda a különböző országok bűnüldöző hatóságai között. Ezen kívül adatbázisokat tartanak fent hogy a bűnöző ne tudjanak másik országban csak úgy újrakezdeni.

2014. aug. 28. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
GIGN- gyors reagálású francia osztag
2014. szept. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A GIGN meg depláne mióta nemzetközi? A GIGN a francia terrorelhárítás. Olyan mint nálunk a TEK.
2014. szept. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!