Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mihez van joga egy biztonsági...

Mihez van joga egy biztonsági őrnek?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömmel esett meg ,hogy egy bevásárló központban a biztonsági őr igazoltatta, személyit lakcímkártyát kért.Ezekután ruházat átvizsgálást is csinált "megtámasztatta vele a falat" azt monddta neki ha nem működik együtt akkor testi kényszert is alkalmazhat, valami új törvény módosításnak köszönhetően.Én nem értem, régen a biztonsági őrnek nem volt ilyen joga csak a rendőrnek.Ha valaki tudná linkelni ezt az "új jogszabályt", az jó lenne.

2014. szept. 9. 18:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

WTF?

A biztonsági őrnek, akkor van ehhez joga, ha az épületben nagyon gyanúsan viselkedik.

2014. szept. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ezért írtam régen nem volt ilyen joga,de valami olyanra hivatkozott hogy új vagyonőr törvény van, ami lehetővé teszi.
2014. szept. 9. 18:40
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Az alábbit kellett volna mondani:


Kérem hagyjon békén. 2 mp szünet! Most és itt hagyjon békén, vegye le a kezét rólam. Azonnal szeretnék beszélni a felettesével, hívja ide a rádión a felettesét,,,,,MOST! Ha nem teszi, jogom van rendőrt hívni.Eszébe ne jusson a nyilvános közegben, megszégyeníteni és molesztálni.Kérem azonnal hívjon rendőrt, vagy hívja ide az üzlet tulajdonosát.Leszolítani egy melleted elmenő hölgyet, vagy urat. Kérem uram/hölgyem, várjon egy pillanatot, maradjon itt tanúskodni,mert az úr molesztál! Ne fél elment volna a kedve a bas*tatástól! Ennyi kb nagyvonalakban. Túl sokat képzelnek egyes emberek a mai világban. Sokaknak kijárna a pofánbas*ás, úgyhogy egyenlőre nincsenek felruházva ilyen jogokkal, ez csak duma volt! :(

2014. szept. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
igen csak azt monddta hogy,ha nem tesz eleget az "intézkedésnek" akkor feljelentheti ellenszegülés miatt..
2014. szept. 9. 18:52
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Akkor már nyomod is a 112-őt, mert az a leggyorsabb a mobilodon és odaadod a kezébe az őrnek, találja csak fel magát a hülye izomagy :D
2014. szept. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Ja és közben hangosan és folyamatosan nyomod a szöveget,hogy halja a másik is. Sőt halják mások is az üzletben, ne csak a telefonos diszpécser.
2014. szept. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12%
Ha erőszakoskodik és el kezd ráncigálni, felemeled a hangod és sikítassz. Ha megüt a következőt csinálod. Lehajolsz és az ágyéka és a haza közé ütsz teljes erődből, majd megfogod amit csak találsz, jó kemény legyen és úgy hozzábas*od,hogy csak nyekken.Ez nekem már bevált.Az egész üzlet a védelmemre kellt, akkor balhét csináltam. :)))
2014. szept. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%
Jogában áll csendben maradni, jogában áll ügyvédet fogadni, bármi amit mond felhasználható....
2014. szept. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
Személyit és lakcímkártyát alapból nem kérhet. Azt csak hivatalos személynek vagy köteles kiadni, és nem hinném, hogy a biztonsági őrt hivatalos személlyé minősítették.
2014. szept. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Semmihez sincs joga!!Azonnal feljelenteni!!!
2014. szept. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!