Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nagyteljesítményű lézer, mint...

Nagyteljesítményű lézer, mint önvédelmi eszköz?

Figyelt kérdés
500-1000 mW közötti, ami a papírt meggyújtja, jó ötlet?

2014. szept. 30. 01:21
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Magyarországon tiltott, komoly bajba kerülhetsz, ha használod és lebuksz vele.
2014. szept. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Rossz ötlet.
2014. szept. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Inkább egy gumilövedéket is kilövő gázpisztoly.
2014. szept. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is gondoltam már rá.


[link]


Adnak hozzá olyan optikát ami kicsit megszórja a fényét, így nem egy kis ponttal kell célozni.

2014. szept. 30. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gebasz1 ***** válasza:
4%
Szerint mennyi idő alatt gyepállnak el ? Nincs időd sütögetni. Gumis gázriasztó/rendőrségen kérhetsz rá engedélyt/ vagy gázspray erre nem kell engedély /már amit vadászboltban ,fegyverboltban vesszel/
2014. szept. 30. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem sütögetni akarja vele a támadót. Az a helyzet hogy ha egy ilyen lézer fényébe (amit linkeltem) csak egy pillanatra belenéznél az a minimum hogy rövidtávon elég nagy kiterjedésű látáskiesés a következménye.


Illetve hosszútávon is minimum -2 dioptria.

2014. szept. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 BlackSword ***** válasza:
2014. szept. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Egy pillanatra már megörültem, hogy feltalálták a lézerkardot! :(
2014. szept. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ez a leghülyébb ötlet, amit valaha olvastam. Bármi mást használj önvédelmi fegyvernek, csak NE lézert.


1. Az 500 mW feletti lézereknek még a visszavert és szórt fénye is veszélyes, tehát lehet, hogy épp te fogsz megvakulni tőle, ha a támadó pólójáról a szemedbe verődik vissza. Vagy egy épp rossz helyen sétáló járókelő.


2. Viszonylag nehéz vele célozni. Mire eltalálod a szemét, valószínűleg már rég ő vágta el a te torkodat a késével. Az igaz, hogy a bőrre is veszélyes, de azzal nem mész túl sokra, ha a támadódnak 5 év múlva bőrrákja lesz, mert nem 5 év múlva akar megverni.


3. Mivel nehéz vele célozni, könnyen más szemébe is világíthatsz. Vagy üvegfelületre, vagy fényes fehér felületre, ahonnan ki tudja merre verődik, szóródik. Az ilyen erős lézer még így is károkat tud okozni.


4. Amúgy az 5 mW-os lézereknek (ami 100-ad akkora erősségű, mint amiről te beszélsz) is elég erős fényük van és messziről is kárt tudnak okozni a szemben. És azokat sem ajánlanám önvédelmi célokra. Mert azzal is könnyen meg tudsz vakítani olyat, aki csak arra sétált épp.


Szóval a kés, spray, vipera, talán még a pisztoly is jobb és egyben veszélytelenebb önvédelmi eszköz. Eszedbe ne jusson ilyen lézert venni...

2014. okt. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!