Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Fizettetek már le rendőröket,...

Fizettetek már le rendőröket, úgy hogy ők ajánlották fel és neked választásod sem volt? Mit tettetek volna a helyemben?

Figyelt kérdés

Nagyon kellemetlen helyzetbe kerültem, vezetés közben olyat csináltam amit nem kellett volna, és rendőrautó volt mellettem, leállított, átnéztük az autót, igazoltatott, látta hogy nincsen még szabályértési pontom. elkezdte magyarázni, hogy ezért most kapnék 2pontot + csekket is. és ha gyűjtök még pár pontot bevonják a vezetői engedélyem. de hogy van egy B terv, kifizetem most a bírságot, és akkor nem jegyzik fel a rendszerben. én meg mondtam, hogy inkább csekken fizetném, a 2pont nem zavar, még úgy sincs egy se.

lényeg ami lényeg, mondtam hogy ez így nem lenne legális, hogy pénzt adnék a kezükbe, töltsenek ki egy csekket. nem adtak csekket, és végül megegyeztünk az alapbírság felében, amit kézbe adtam nekik.

mit kellett volna tennem? ismerősök mondták, hogy a kocsi rendszámával nem érek semmit. a nevüket kellett volna megkérdeznem, de ha ilyen korruptak, nem mondták volna meg.


2014. okt. 2. 22:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok viccet csinálni belőle, de én rendőrt hívtam volna. :)
2014. okt. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10%

Nehéz így állást foglalni. Nem tudni pontosan mi történt. Ha még nem volt pontod, 2 ponttal még nem lett volna közel sem veszélyben a jogsid.


Amúgy meg mit akarsz? Hibáztál, fizetni kellett volna, ők felajánlották a felezést, szerintem ez így korrekt - már amennyiben tényleg elkövettél valami bizonyítható kihágást. Hiszen ragaszkodhattak volna a teljes összeghez - te meg ahhoz, hogy jelentsenek fel. Mit kellett volna tenned? Ismerni a jogaidat betéve - mert könnyen el tudom képzelni, hogy én pl. semmit nem adtam volna - meg ha annyira önérzetes vagy nem fizetni zsebbe, mert azzal már te is nyakig benne vagy.

2014. okt. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
2 te vagy hülye vagy, vagy rendőr, sőt a kettő ki sem zárja egymást
2014. okt. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

2: nem tudni mi történt?

leírtam, hibáztam, nem akartam kenőpénzt adni, hanem tiszta úton csekken fizetni. nem arról van szó, hogy az a problémám nem akartam fizetni, hanem hogy ez így nem korrekt. ha megtagadom azt, hogy nekik kézbe adom, akkor se engedtek volna el, vagy visszafele sült volna el a dolog, ha "fenyegetőzőm" amiért korruptak, pl. azt mondják én akartam lefizetni őket, és mivel ők ketten voltak, én meg egyedül, nem nehéz kitalálni a sztori végét... szerintem is rendőr lehetsz -.-

2014. okt. 2. 22:54
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem, nem írtad le mit hibáztál, és annak a körülményeit. Pedig az lenne a lényeg. Lehet, hogy legálisan sem kellett volna fizetned.


Ha csak erkölcsi szempontból kérdezel, akkor azt mondom, mindig van választásod: uram, ha úgy gondolja, jelentsen fel! De te nem akartál sokat fizetni - ez érthető - és belementél a felezésbe, ettől fogva meg részes vagy a korrupcióban, mit panaszkodsz? Félreértés ne essék, én is megoldanám helyben, ha csak egy mód van rá, de ha belemész, ne legyenek erkölcsi aggályaid.


Nem vagyok rendőr mint írták, hanem kamionos, és sok ilyen helyzetben volt már részem. Az ember néha hibázik, fizetni meg nem nagyon szeret - ki szeret?. Minden helyzet más, egy orosz rendőr az absztinenst is elviszi ittas vezetés miatt, ha olyan kedvvel ébredt aznap, nálunk hozzá kell szokni a gazemberséghez, vesztegetéshez. De mindig van választásod. Csak lehet, hogy akkor rosszabbul jársz, dönteni kell.

2014. okt. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

a bírság "csak" 10 ezer lett volna, így meg 5 volt. ami kettőjük között elosztva 2500 forint. egy részről szomorú, hogy emberek ennyi pénzért képesek ilyeneket csinálni, másrészről inkább fizettem volna be a dupláját csekken, minthogy ilyenbe belekényszerítsenek. 5ezer ide vagy oda... és amúgy is megérdemeltem volna a teljes bírságot, de így, most ráadásul még rosszul is érzem magam.

amit csináltam nem írnám le, mert szégyellem.

2014. okt. 2. 23:31
 7/14 A kérdező kommentje:
egyrészről*
2014. okt. 2. 23:31
 8/14 anonim ***** válasza:

Egy anonim fórumon mit szégyelsz?

Már azért sem mindegy, mert vannak fix összegű bírságok, és nem mindenért jár pont.

Szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy Pesten történt, ott még mindig csinálják páran. Ezeket az elemeket nagyon gyorsan ki kellene vetni a testülettől, vagy kivenni a BTK-ból a vesztegetést, és hálapénz gyanánt engedélyezett lenne, mint az orvosnál.

2014. okt. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

igen egy pesti éjszaka történt...

hát, telefonoztam vezetés közben. úgy volt, hogy azt mondták 10-30e között van a bírság, de B tervnél csak a minimumot kérik. én mondtam, hogy ha jól tudom, mivel még nincs pontom, ezért a csekken is a minimum lenne (de igazából nem tudom hogy van, mintha ezt hallottam volna valahol).

2014. okt. 2. 23:59
 10/14 anonim ***** válasza:

Én csak röhögtem volna egyet. Pedig 21 éve vezetek,2000 óta van mobilom és az életben nem volt kihangosítóm, mindig kézből telefonálok. Meglátták és akkor mi van? Jelentsen fel. Ha meg 10 ezer, nagy ügy. Jó, én sem lopom a pénzt, inkább eliszom azt a tízest haverokkal ha itthon vagyok, de ott volt a lehetőség a felezésre. A korrupció sokszor jó dolog. Ez egy rossz szabály. Ezer dolgot csinálhatsz vezetés közben, valamiért épp a telefonálás nevesítve van mint tiltott tevékenység. CB rádión dumálhatsz annyit, amíg elkopik a szád, pedig lényegében ugyanaz, tehát erkölcsileg számomra semmit nem jelent a vezetés közbeni telefonálás. Ehetsz, ihatsz, vakarhatod a tököd, ha balesetet okozol emiatt, az a te felelősséged.


Ha annyira aggaszt a dolog, jelentsd fel magad, biztos akad lehetőség, hogy "szolgálóvédőék" további 10 ezresektől szabadítsanak meg.

2014. okt. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!