Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megéri nyomozónak lenni?

T_GaRami_a kérdése:

Megéri nyomozónak lenni?

Figyelt kérdés

Nem szándékozom elhagyni az országot, mert ellenkezne az elveimmel. Nagyon sokat gondolkodtam, és bizonytalan vagyok, a pályaválasztás terén. Egyszer csak jött az ötlet, hogy nyomozó legyek. Olyan szakmát szeretnék, ami férfias, nem akarok fél napot robotolni az irodában, és gépelni. Na, de fölmerült pár kérdés.


Megéri-e az a "szamárlétra" míg eljutok odáig?

Megéri-e a kevés magánélet?

Megéri-e a 150-180000 nettó Ft?

Tulajdonképpen, mennyi is az a kevés magánélet?

Milyen utat kell bejárni? (szamárlétra)

Tudnátok mondani hasonló munkát, ami jól fizet?



2014. okt. 15. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"nem akarok fél napot robotolni az irodában, és gépelni"


Pedig ez teszi ki a nyomozók munkájának 95%-át!


Megéri-e az a "szamárlétra" míg eljutok odáig?

Nem, mert kellenek hozzá a jó kapcsolatok!


Megéri-e a kevés magánélet?

Nem, nincs se karácsony, se gyerek szülinap, ha hajnali 3-kor hívnak, akkor menni kell!


Megéri-e a 150-180000 nettó Ft?

Hát milyenek az igényeid? Én kicsit többre vágyom!


Tulajdonképpen, mennyi is az a kevés magánélet?

Előbb leírtam!


Tudnátok mondani hasonló munkát, ami jól fizet?

Ha nyugodt életre vágysz és a pénz a fontos, akkor villamosmérnök, mérnök informatikus. Kezdő fizetés kb. 300 ezer forint.


Ha izgalom kell és pénz is, akkor magán biztonsági cég valami veszélyes helyen, pl. volt Blackwater

2014. okt. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél.
2014. okt. 15. 19:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Blackwaterről én nem tudok, hogy lenne magyarországon, más részt nem vesznek fel random embereket.

Általában leszerelt veteránok mennek ilyen cégekhez, illetve akiknek van ott valakije.

Akkor legyél rohamrendőr, TEK-es.

2014. okt. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, és tényleg nincs Magyarországon. TEK-en valóban gondolkodtam. Hallottam, hogy ott is kell ismerni valakit, és komoly múlttal kell rendelkezni. A NAV-nál van egy ismerősöm, aki jól keres. Arról mit tudtok mondani? Azt hiszem biztonsági őr.
2014. okt. 15. 19:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Blackwater, nem tudom mi az új neve főleg Közel-Keleten, Afrikában van jelen. Eléggé veszélyes meló és a harmadik jól írta, főleg veteránokat vesznek föl, de van több éves kiképzésük is. ha azt elvégzed, akkor utána fölvehetnek.


TEK-be nem tudsz menni, ahoz is csókosnak kell lenni. Én akkor is azt ajánlom hogy tanulj valami mérnöki szakmát, ha meg nem akarsz irodai munkát, akkor legyél villanyszerelő, asztalos. Csinálsz rá egy vállalkozást és tiéd a világ.

2014. okt. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja meg a rendőri munka ellen szól a bürokrácia is, megvan kötve a kezed. Ha meg rádtámad egy kisebbségi és te lecsapod, még téged ítélnek el.


Nemhiába szerel le eléggé sok rendőr az első 2-3 évben, mert nem bírják tovább

2014. okt. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!