Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Elkerülhetem, hogy a kiskorú...

Elkerülhetem, hogy a kiskorú gyermekem kihallgassák?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A problémám a következő. A felnőtt fiam tanú egy ügyben melyben egy ismerőse a vádlott. Ez idáig rendben is lenne,de tegnap kaptam én is idézést és kapott a két kiskorú gyermekem is(13 és 16 évesek). Egy olyan üggyel kapcsolatban amiről én is csak annyit tudok amit a fiam elmond,de a két kiskorú gyermekem még csak azt sem tudja,hogy van ez az eset,az égvilágon semmilyen információval nem rendelkeznek vele kapcsolatban.Nem érinti őket,nem is beszélünk nekik róla. Én ennek nem kívánom őket kitenni. A dolgot tetézi,hogy a rendőrség úgy idézte be őket mintha nagykorúak lennének,ugyanolyan névre szóló,egy oldalas idézést kaptak mint én(Megjelenés helye,ideje és a különböző retorziók felsorolása ha nem jelenik meg. Ennyi.). Nem szerepel a levélben,hogy törvényes képviselő jelen lehet a kihallgatáson és én sem kaptam külön értesítést az ő beidézésükről,sem tájékoztatást,miszerint jelen lehetek. tudomásom szerint ez teljesen szabálytalan. Azt szeretném tudni megteheti ezt a rendőrség illetve megtagadhatom e ezáltal,hogy őket kihallgassák?



2014. okt. 29. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megtagadni nem tudod. De csak a jelenlétedben hallgathatják ki. Azt pedig megmondhatod a gyerekeidnek, hogy semmit ne mondjanak azon kivül, hogy téged kérdezzenek.
2014. okt. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nem.

Bárkit behívhatnak. A gyerekek még jobb tanuk is, mint a felnőttek, mert ők készségesebben válaszolnak, ritkábban hazudnak. Ha minden igaz nemcsak a Te jelenlétedben hallgathatják ki, de neked minden jogod megvan, hogy bent legyél, vagy keresel egy ügyvédet aki bemegy.

Az szerintem nem jó ötlet, hogy csak azt mondják, hogy "nem tudom, kérdezze anyukámat", mert akkor a rendőrök nem fognak leszállni róluk, mert azt hiszik, hogy tudnak valamit.

A legbölcsebb amit tehetsz legalább is szerintem, hogy odaviszed őket, bemész velük, hagyod, hogy szép nyugodtan folyjon a kihallgatás, ha pedig valami olyan kérdést szegeznek nekik, ami szerinted nem helyénvaló, akkor közbelépsz. A gyerekekkel nem úgy bánnak, mint a felnőttekkel. Ha minden igaz hangfelvétel is készül. Ha valami olyasmit tapasztalsz, ami szerinted káros a gyerekre nézve, akkor akár be is perelheted őket. Szóval nem kell félni.

2014. okt. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért akarod megtagadni? Szerintem nem lesz rossz tapasztalat.. Egy rendőrségi kihallgatás nem túl szívderítő, talán utána még kevésbé szeretnének majd vádlottként is részt venni egyben.
2014. okt. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Büntetőeljárási törvény:



56.§(2)

Ha a sértett, a magánvádló és az egyéb érdekelt kiskorú, képviseletét a törvényes képviselője látja el.


67.§(7) A kiskorú idézésében, illetve értesítésében egyidejűleg a kiskorú korára, érettségére figyelemmel, számára érthető módon tájékoztatást kell adni az idézés, illetve értesítés tartalmáról.

68.§(2) (2) A kiskorú idézéséről a gondozóját azzal a felhívással kell értesíteni, hogy a megjelenéséről gondoskodjék. Ha a kiskorú a tizennegyedik életévét nem töltötte be, a gondozója útján kell idézni, illetve értesíteni. A kiskorú idézését és értesítését a törvényes képviselőjével is közölni kell.


Ha az idézés, értesítés nem így történt, az bizony eljárási hiba, amelyet nem ártana jelezni, a 13 éves gyerek vonatkozásában látom problémásnak.

A tanúkihallgatás esetében pedig azt mondják, ami az igazság, amit ők tudnak.

2014. okt. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezt is olvasd el:

86. § (1) A tizennegyedik életévét meg nem haladott személyt csak akkor lehet tanúként kihallgatni, ha a vallomásától várható bizonyíték mással nem pótolható. A kihallgatása esetén a hamis tanúzás következményeire való figyelmeztetést mellőzni kell.

(2) Aki szellemi vagy egyéb állapota miatt korlátozottan képes megítélni a tanúvallomás megtagadásának jelentőségét, tanúként csak akkor hallgatható ki, ha vallomást kíván tenni, és a törvényes képviselője vagy a tanúként kihallgatandó által megjelölt hozzátartozó hozzájárul. A törvényes képviselő vagy a kihallgatandó által megjelölt hozzátartozó a tanú érdekében ügyvédet hatalmazhat meg.

(3)297 A tizennyolcadik életévét meg nem haladott, valamint a (2) bekezdésben meghatározott tanú kihallgatásánál a tanú törvényes képviselője, támogatója és gondozója jelen lehet.

(3a)298 A 85. § (3) bekezdésében meghatározott figyelmeztetéseket a tizennyolcadik életévét meg nem haladott tanú korára, érettségére figyelemmel, számára érthető módon kell megfogalmazni.


Jelen lehetsz a kihallgatáskor mind a kettő gyerek esetében.

2014. okt. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget,az eljárási hibát valószínűleg jelezni fogom. Nagyon bosszant az ilyen nemtörődömség,főleg így,hogy a semmiért rángatják be őket. Később tehetek panaszt a 13 éves lányom esetében ? Nem hogy pótolhatatlan bizonyítékkal,de még információval sem rendelkezik az ügyben.

3-as válaszíró: akkor küldjem börtönbe is őket tapasztalat szerzés céljából,hogy később oda se akarjanak kerülni ?

2014. okt. 30. 06:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért a kettő nem ugyan az :) Egy kihallgatástól nem lesz semmi bajuk. Ráadásul ahogy az előzőek is írták ez nem fakultatív program, csak szerintem nem kell feltétlenül tragédiaként felfogni, nem harapnak a rendőrök.
2014. okt. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit tenni. El ne hidd, hogy egy Be-ből kimásolt részlettel okosabb lettél náluk. Az ügyész felügyeli a nyomozást, tudják mit tesznek.


Arról nem is beszélve, ha nagyon erölködsz és az jön ki, hogy befolyásolnád a gyereket nem is lehetsz jelen és eseti gyámot rendelnek ki a gyámhivataltól.

2014. okt. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Lehet emberként kicsit túllihegtem a dolgot,de mint apa igenis bosszant és felháborít. Azt se tudják miről van szó,de azért menjenek tanúskodni és bosszant a rendőrség könnyelműsége is az idézéssel kapcsolatban. Ha valakinek,akkor nekik tisztában kell lenni a szabályos úttal. Na mindegy,majd csak megemésztem.
2014. okt. 30. 21:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Megfenyegetnek majd, hogy elveszik a gyermeked. És csak azért nem veszik el mégse, mert nincsen pénzük, csődben vannak, és ha elvennék tőled a gyermekedet, nem tudják eltartani, nem tudnák etetni.


Magyarországon, rengeteg embert, szülőt zsarolnak azzal, hogy elveszik a gyermekét. Nem csak a rendőrök fenyegetik a szülőket ezzel, hanem iskolaigazgatók is. A szülők felét megfenyegették mát több alakalommal is.

2014. okt. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!