Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy kiskoru van a bíroságon...

Ha egy kiskoru van a bíroságon tanuként megrontás ügyében akkor a szülőknek ís bent kell lenniük a tárgyalóteremben?

Figyelt kérdés
és mik lesznek ott? és miket kérdeznek?

2014. aug. 30. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
valaki bajban van ahogy látom :D
2014. aug. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a kiskorú tanukat külön szobában hallgatja ki egy pszichiáter. Ugyanis nem tesznek ki egy gyereket annak a traumának, ami egy tárgyalóteremben zajlik És a szülő nem lehet a szobában, csak az illetékes szakember.Egyébként a kiskorú 18 év alatti személy, azt nem tudom, hogy esetleg egy 16 vagy 17 évest hogy hallgatnak ki, de szerintem azokat már a tárgyalóteremben és a szülő jelen lehet.
2014. aug. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
17 vagyok
2014. aug. 30. 11:02
 4/13 anonim ***** válasza:
Elvileg jelen lehet, de az is előfordulhat, hogy a bíró úgy dönt, hogy nem. Ez az ügytől függ. Egyébként sok gyerek nem tud a szülei előtt ilyenről beszélni, az is lehet, hogy téged is külön szobában hallgatnak ki. Ne úgy képzeld el, mint amiket a filmekben látsz. Az üggyel kapcsolatban kérdeznek ki. Nyilván olyan kérdéseket kapsz.
2014. aug. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Látom az első válaszoló viccesnek tartja a gyerekmolesztálást. Röhögj akkor is jót, ha a te gyerekeddel történik. ... A kérdező nem vádlott, hanem tanú, tehát nincs veszélyben.
2014. aug. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
2.3.és a 4.válaszolónak köszönöm a válaszokat :)
2014. aug. 30. 11:33
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen bent.
2014. aug. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Valamelyik szülőd a vádlott, vagy ismerős szülei a vádlottak?

Ha nem a te szüleid a vádlottak, és ha nyílt tárgyalás, akkor mehetnek veled a szüleid, ők is beülhetnek.

Ha valamelyik szülőd a vádlott, akkor viszont ő biztosan bent lesz, maximum kérheted a bírót, hogy terhelő vallomás esetén ne legyen bent a vádlott.

2014. aug. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

nem vádlottak a szüleim

csak nem akarom hogy megtudják hogy mi történt :(

félek hogy a szülök is bent lesznek a tárgyaloteremben

2014. aug. 30. 15:00
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell amiatt aggódnod, sőt ajánlott kibeszélni magadból a szülőknek is. Ez mély nyomot hagyhat egy kamasz lányban, és kihathat a későbbi kapcsolataidra, sőt a szülésre is. Ha normális szüleid vannak nyugodtan beszélgess velük erről.
2014. aug. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!