Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kaptam egy 2Oe forintos...

Kaptam egy 2Oe forintos helyszini birságot junius végén, de csak héten kaptam róla a járásbiroságról értesitést, ilyenkor mit kell tennem? Ez meddig húzódhat?

Figyelt kérdés

2014. nov. 7. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:

30 napon belül be kellett volna fizetni, vagy jelentkezni közmunkán.

Milyen értesítést kaptál? Gondolom átváltoztatták elzárásra.

Semmit nem kell tenned, csak várni, hogy majd hajnalba egyszer csak mennek érted, és 4 napot leülsz.

2014. nov. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mi a fene ***** válasza:
Helyszíni bírság lényege, hogy a helyszínen kellett volna kifizetni. Milyen értesítést kaptál ?Csak akkor lehet átváltoztatni, közérdekű munkára, ha a jegyző megállapítja, hogy a tartozás behajthatatlan.
2014. nov. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Helyszíni bírság lényege, hogy a helyszínen kellett volna kifizetni."

Nem a helyszínen kell, hanem póstai úton 30 napon belül. Azért helyszíni bírság, mert a helyszínen kapod meg a bírságot, azaz a büntetést.


"Milyen értesítést kaptál ?"

Arról kapott értesítést 99%, hogy az összeget átváltoztatták 4 nap elzárásra.


"Csak akkor lehet átváltoztatni, közérdekű munkára, ha a jegyző megállapítja, hogy a tartozás behajthatatlan."

Ez egy nagyon nagy hülyeség. A jegyző nem is látja a bírságot soha. A közérdekű munkára neki kell jelentkezni a bírság kiszabásától számított 33 napon belül, és 5eFt/nap/6óra időintervallumban ledolgozhatja. Csak egy orvosi igazolás kell a munkavégzéshez.

Ez nem tartozás, hanem bírság, és nem fogják rajta behajtani, hanem elzárásra átváltoztatja a bíró, és egyik reggel mennek érte a rendőrök, és elővezetik.


Ha hülye vagy, miért szólsz hozzá?

2014. nov. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!