Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Értesítést kaptam, hogy...

Értesítést kaptam, hogy marihuánával való visszaélés gyanúsítottja vagyok, és fáradjak be a kapitányságra. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Felhívott ma délelőtt egy úriember rejtett számról, hogy be kéne fáradnom egy kihallgatásra. Beszédéből ítélve valójában rendőr volt nem átverés. Tehát mi ilyenkor a teendő? Sosem voltam még büntetve, sőt semmilyen ügyben nem álltam kapcsolatban még a rendőrséggel. Állítólag a telefonom alapján keveredtem gyanúba.

Mi történhet?

Fogadjak ügyvédet?

Elmenjek előzetesen elterelésre?

Ha valakinek van hasonló tapasztalata hasonló ügyben, vagy csak többet tud az eljárásról mint én kérem írja le nekem.

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.



2014. máj. 19. 11:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

előszöris, van vaj a fejeden? ha nincs akkor egyáltalán nincs félnivalód.

idézést nem levélben küldenek? nem szoktak telefonálgatni tudtommal.

az történhet hogy feltesznek pár kérdést. ügyvédet nem tudom lehet-e vinni, ez nem bíróság, de elvileg lehet.

2014. máj. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Lumpenproletár ***** válasza:
96%

Nem tudom de szerintem telefonról értesíteni annyi mint e-mailben...


Szerintem az ilyen dolgokat a rendörség személyesen VAGY hivatalos"pecsétes"levéllel intézi.

2014. máj. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Ne tegyél semmit. A rendőrség nem telefonon fog megkeresni, hanem ajánlott, tértivevényes levélben.
2014. máj. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Igen, a rendőrség titkos számról értesít, tehát ők voltak.

Annyi lesz hogy odamész, feltesznek sok kérdést, majd minden kérdést megint feltesznek egy kétszer (pszichológia). Tehát ha hazudsz akkor bele fogsz keveredni, kivéve ha ügyes vagy.

2014. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Idézni szóban - így telefonon - és írásban a Be. alapján egyaránt lehetséges. Az más kérdés, hogy írásban "hivatalosabb", telefonon meg gyorsabb és rugalmasabb.


Egyébként a kérdés az, hogy fogyasztottál-e valamikor kábítószert. Gondolom igen, mert különben nem akarnál előzetesen elterelésre menni.


A legegyszerűbb, ha bemész, és majd ott elmondják, hogy mi a helyzet. Ha gyanúsítottként kívánnak kihallgatni, és szeretnél ügyvédet, akkor mond azt, hogy ott és akkor nem teszel vallomást, csak a későbbiekben, ha lesz védőd.

2014. máj. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A beszédéből ítélve tényleg rendőr volt. Bemutatkozott, mondta az ügyiratszámot, azt is megkérdezte, hogy kérek-e hivatalos értesítést levélben.

Az oké, hogy kérdezgetnek de mi van ha megpisiltetnek?

És mit mondjak a fogyasztásra? Tagadjak vagy beismerjem?

Mik lehetnek a büntetések?

Halottam olyat, hogy elvonulhatok önként elterelésre de ha kikérdeztek utána már nem. Ilyenekre szeretnék választ kapni.

2014. máj. 19. 11:47
 7/21 anonim ***** válasza:
A rendőrség szokott rejtett számról hívni, engem is hívtak már onnan. Amúgy ne parázz, a rendőrségnek rossz szokása minden kis ügyért behivatni az embereket...
2014. máj. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Tagadni a legvégsőkig!
2014. máj. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Már is egyetért a legutóbbi kommentel, hogy tagadjak?

Nem lehet gondom belőle? És ha rákérdeznek, hogy régebben vagy máskor azt is?

2014. máj. 19. 11:54
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
Azért útközben vegyél egy csupor vazelint.
2014. máj. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!