Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha rendészeti szakközépiskolát...

Ha rendészeti szakközépiskolát és utána jogi egyetemet végzek, akkor milyen rangba kerülök?

Figyelt kérdés
Lehetek így tiszt? Vagy mindenképpen el kell végezni a közszolgálati egyetem valamelyik rendészeti karát?
2014. dec. 17. 00:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyetemi végzettséggel tiszt leszel.
2014. dec. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi második.
2014. dec. 17. 01:43
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért írta az első, h megtanuld, nincs rang a rendőrségnél, rendfokozat van.

A kérdésre válaszolva pedig a jogi egyetemi végzettség veri a Közszolgálati bohócképzőt, még akkor is, ha MSc-t szerzel.

Ha jól tudom őrnagyi rendfokozatot kapsz, persze csak ha van beosztásod(szal az nem fog menni, h járőr beosztásba vagy és őrnagyként bírságolsz, hanem csak akkor kapod meg, ha bekerülsz egy alosztályvezetői székbe)

2014. dec. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok a rendőrségnél,csak érdekel.Köszönöm a választ.
2014. dec. 17. 02:36
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem bántani akartam,csak akkor leírhatta volna hogy pajti az nem rang hanem rendfokozat.
2014. dec. 17. 02:41
 6/12 anonim ***** válasza:

"Ha jól tudom őrnagyi rendfokozatot kapsz,"


Jó lesz az hadnagynak is...

2014. dec. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A hadnagy a tiszti után jár.

Hány Dr. xy hadnagyot láttál már?

Mert én egyet se, mind őrnagy vagy felette.

2014. dec. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én még abban sem vagyok biztos, hogy egy rendészeti szakközépiskola bármiféle rendfokozatnak megfelel. Ennek utána kell nézned.


A jogi egyetemi végzettséggel jogász leszel. Ennyi.


Ha pl. katonai ügyész vagy bíró akarsz lenni, akkor mindkét végzettségből kicsit komolyabbra lesz szükséged. :)

A rendészeti részleteit passzolom, de biztos, hogy oda sem elég a szakközép akkor (szerintem).

Jogon pedig TUTI (mivel én is ügyvéd vagyok) tudom, hogy az egyetem után kell három év gyakorlat (esetedben akkor azt is a katonai ügyészségen/bíróságon kellene, ahhoz viszony nyilván már feltétel a rendfokozat), és utána szakvizsga, majd ügyészségi, bírósági titkárként kell dolgozni legalább egy évet, aztán kinevezhetnek...


Szóval ez hosszú, jó 8-10 éves folyamat, és akkor vagy kezdő.

2014. dec. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
*viszony helyett viszont
2014. dec. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A jogi egyetem önmagában a rendőségnél semmi. Ismerek dr-t törzsőrmesteri rendfokozattal. Attól, hogy valaki dr még nincs szakirányú végzettsége. Ahhoz vagy tiszti átképző vagy a tiszti végzettség kell.

Tehát amikor megszerzi a tiszti végzettséget hadnagy lesz. Csak nyilvánvaló, hogy egy jogi végzettségűt hamarabb betesznek magasabb beosztásba.


Rengeteg olyan jogi végzettségű van a rendőrségen, aki nem tiszt.

2014. dec. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!