Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha rendészeti szakközépiskolát...

Ha rendészeti szakközépiskolát és utána jogi egyetemet végzek, akkor milyen rangba kerülök?

Figyelt kérdés
Lehetek így tiszt? Vagy mindenképpen el kell végezni a közszolgálati egyetem valamelyik rendészeti karát?
2014. dec. 17. 00:28
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Na látjátok ezért kérdeztem, mert semmi infót nem találtam róla. Valaki azt mondja hogy tiszti rendfokozat jár érte, amit meg több helyről is hallottam,de az utolsó ezt megcáfolta.Akkor most hogy is van ez?
2014. dec. 17. 15:10
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a 10. válaszoló mond igazat. Attól amiért van akármilyen diplomád, nem vesznek fel rögtön egy rendvédelmi szervhez. El kell végezni hozzá egy képzést, hogy akármilyen beosztást kapj. A honvédségnél így működik, a rendőrségnél viszont úgy tudom, nincs semmiféle tiszti átképzés polgári diplomáról. El kell végezni egy tiszti szakot, és ha szerencséd van, akkor tudod a polgári diplomádat is kamatoztatni, annak révén jobb beosztásba kerülni.


Ui.: A honvédségnél volt "átképzés", diplomával tiszti állományba volt lehetőség kerülni szerződésesként. Az utóbbi időben azonban annyira telítődött a tiszti állomány, hogy csak nekik van szabad helyük(csókosoknak sem megy már).

2014. dec. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!