Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért ilyen fegyverei vannak...

Miért ilyen fegyverei vannak a francia rendőröknek?

Figyelt kérdés

[link]


Itt egy kép az egyik közvetítésből. Nem értek hozzájuk, de ilyen puskaszerűségnek tűnnek, nem annak a sorozatlövő fegyvereknek. Mikor van ennek a típusú fegyvernek haszna?


2015. jan. 9. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Azért, mert - feltételezem - ezek nem speciális erők, sem pedig terrorelhárítók, hanem közönséges utcai rendőrök. Nem valószínű, hogy kiképzést kaptak volna komolyabb fegyverek használatára.
2015. jan. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A képen ahogy látom egy M1-es karabély van. Öntöltő, 275m-es effektív lőtávolsággal, 100m-en 8cm-es szóráskörrel. Nem vagyok nagy fegyverszakértő, de valószínűleg ott használják, ahol a pisztoly már kevés, de teljesen felesleges komolyabb tűzerőt bevetni.
2015. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Azért mert ahogy az elöttem szóló mondta feltételezhetően a képen sima, átlagos közrendőrök vannak. Az napi fegyverük a pisztoly. Viszont azzal egy esetleges lövöldözésnél nem sokra mentek volna. Valakinek volt annyi esze, hogy adott nekik hosszú csövű puskát. Amivel adott esetben meg tudták volna védeni magukat.
2015. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
"Az ő napi" - ő kimaradt!
2015. jan. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít komolyabb fegyvernek? Alapvetően az esetek többségében nem jól felfegyverzett, szervezett támadókkal kell szembenézni, és az ész nélküli sorozatlövések helyett a speciális erők is inkább célzott egyes lövéseket adnak le.


Alapvetően ahogy előttem is írták, átlag rendőr sehol nem arra van kiképezve hogy komolyabb fegyveresekkel felvegye a harcot, viszont egy félautomata puska nagyobb tűzerőt jelent egy pisztolynál, pontosabb és hatásosabb is a nagyobb kaliber révén.

2015. jan. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. jan. 9. 18:33
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy fentebb írták, ezek M1A1 karabélyoknak tűnnek, azonban ennek a típusnak van automata változata, (erről a képről meg nem mondom) de a az akkor a tűzereje sem elhanyagolható.
2015. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Amúgy sem elhanyagolható a tűzereje ha "csak" félautomata lenne. Egyébként ezek az automata változatok. Láttam még pár jó minőségű képet ezekről a rendőrökről és ott látszott a tűzváltó.


Egyébként ezek sima rendőrök akiknek az a feladatuk hogy biztosítsák a helyszínt. (esetleg készenléti rendőrök) Tehát nem ezek mennek oda a terroristákhoz hogy lövöldözzenek, viszont ha esetleg ők is tűzharcba keverednek akkor mégis van egy hatásos fegyver a kezükben. Attól hogy a fegyver régi, a lövedék még ugyanolyan súlyos sérülést képes okozni.


A terroristákkal való tűzharc a képen látható úriemberek dolga:


[link]


[link]


[link]


[link]


Mint láthatod: MP5, G36, HK416, HK417, UMP45, M4 variánsok, FN Scar, stb. Szóval van itt minden.

2015. jan. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen mégegyszer a válaszokat!


Igen, azt sejtettem, hogy nem ők rontanak be egy épületbe, csak arra gondoltam, hogy pl van egy távolságtartomány, ahol ezek talán pontosabbak, mint az utolsó válaszoló által is belinkelt fegyverek. Vagy ha nem pontosabbak, akkor miért nem adnak az ő kezükbe is olyanokat? Persze ha drágábbak a fegyverek, kiképezni is költségesebb esetleg rájuk az embereket, akkor azok az M1A1-ek inkább ilyen szükségszerű, köztes megoldások?

Szóval az eredeti kérdésem is inkább arra vonatkozott, hogy van-e olyan helyzet, ahol ezek az M1 fegyverek hasznosabbak, mint az utolsó válaszban is felsoroltak.

2015. jan. 10. 12:03
 10/13 anonim ***** válasza:
Aligha vehetik fel a versenyt a különleges erők tűzerejével, ez tény és való, de a sokszázezer fős francia rendőrállományt nyílván nem lehet tetőtől talpig úgy felszerelni, mint a hadsereget. Gondolom ezeket is legfeljebb parádézásra szokták elővenni (vagy még oda se), csak most ilyen sajnálatos esemény miatt szükség volt rá.
2015. jan. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!